joomla templates top joomla templates template joomla

Czy to odpowiedzialne zachowanie? A gdyby 40% strażaków poszło na zwolnienia albo wojskowych, lekarzy? Trwa protest policjantów w kraju. Rzecznik zapewnia, że nie będzie konsekwencji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Komendant Główny Policji zapowiedział, że nie będzie szykanować policjantów w żaden sposób. Nie będzie kontrolował, czy policjanci przebywają na zwolnieniu, czy są w miejscach zamieszkania - poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. 
 
 
W województwie śląskim do pracy nie stawiło się niemal 40 procent zatrudnionych funkcjonariuszy. Na zwolnieniach lekarskich przebywa prawdopodobnie kilkanaście tysięcy policjantów. - Komendant Główny Policji oraz minister spraw wewnętrznych uważają, że postulaty policjantów są słuszne i powinny zostać zrealizowane - podkreślił Ciarka.
 
 
Policyjny protest powiększa się z dnia na dzień. 5 listopada na zwolnieniach lekarskich było już przynajmniej 14 tysięcy policjantów. - To jest rzeczywiście już poważny problem. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę - przyznał rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. 
 
Szczyt protestu mundurowych ma nastąpić w trakcie obchodów święta niepodległości. Ciarka potwierdził informacje o dodatkach do pensji dla funkcjonariuszy, którzy nie wzięli udziału w proteście i nie zdecydowali się na skorzystanie ze zwolnień lekarskich. 
 
- Policjanci, którzy wykonują teraz pracę za trzech lub czterech kolegów są przeciążeni i muszą być docenieni. Funkcjonariusze, którzy będą pełnili służbę 11 listopada również powinni być za to dodatkowo docenieni - podkreślił.