joomla templates top joomla templates template joomla

Strajkujący nauczyciele nie zapominają o Świętach. Planują w tym kresie przerwę w strajku. Na ten okres protest ma zostać zawieszony

R.Ż/eSerwis.info; TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Na dzisiejszej konferencji prasowej strajkujący związkowcy potwierdzili, że są plany zawieszenia strajku na okres świąteczny. Związkowcy potwierdzili, również, że pojawiają się radykalizujące grupy, które chcą dążyć do okupacji szkół.

W całej Polsce trwają egzaminy, jedynie w trzesz szkołach w całej Polsce doszło do nieprzewidzianej sytuacji - informowała dzisiaj Minister Edukacji Anna Zalewska.

Tym samym udało się zebrać odpowiednią ilość egzaminatorów, pomimo dużej presji środowisk strajkujących i ogromnej krytyki przez związki takiego rozwiązania, które ich zdaniem jest sprzeczne z prawem. 

 
Na zwołanej dzisiaj konferencji przedstawiciele strajkujących związków mówili również o możliwościach radykalizacji form strajku, włącznie z okupacją. 
 
- „Nie zalecamy takich form protestu” - mówił szef ZNP Sławomir Broniarz 
 
ale potwierdził, że docierają do niego takiego typu informacje. 
 
Jednocześnie jak potwierdzono:
 
- są plany zawieszenia na czas  przerwy świątecznej strajku nauczycieli, czyli na okres, kiedy dzieci i tak nie chodzą do szkoły -