joomla templates top joomla templates template joomla

Członkowie rodzin najważniejszych osób w państwie nie będą mogły przebywać na pokładzie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W kancelarii premiera odbyło się spotkanie w sprawie projektu ustawy, który ma uregulować loty rządowymi samolotami. Spotkanie podsumował Michał Dworczyk, szef KRPM, który poinformował, że wśród tematów rozmów były „decyzje polityczne” dotyczącego tego, kto powinien mieć prawo do podróżowania rządowymi samolotami.- Jedno jest pewne, na pewno członkowie rodzin tych najważniejszych osób w państwie - z wyłączeniem pana prezydenta i pierwszej damy, bo tutaj będą inne regulacje - jeżeli nie wchodzą w oficjalny skład delegacji, nie będą mogły przebywać na pokładzie – zapewnił Dworczyk.

W spotkaniu nie wzięli udziału przedstawiciele Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Szef KRPM stwierdził, że ma nadzieję, że zdecydują się na udział w kolejnych rundach konsultacji. 

W spotkaniu poza przedstawicielami KPRM wzięli udział m.in.: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, Marek Sawicki z PSL i przedstawiciele Kukiz'15 oraz kół poselskich.

Prace nad ustawą są pokłosiem afery, która doprowadziła do dymisji byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Ujawniono, że polityk regularnie korzystał z rządowych samolotów do celów prywatnych, a z maszyn korzystali również członkowie jego rodziny.