joomla templates top joomla templates template joomla

Co Trzaskowski zrobił w wlace z koronawirusem? Sam natomiast wytyka rządowi brak strategii walki z COVID i niekonsultowanie decyzji

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Nie rozumiem kompletnie stanowiska rządu - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski proszony o ocenę działań władz centralnych w ramach walki z epidemią koronawirusa.
 
- Ja się pytam, gdzie jest dokładna strategia, jakie są scenariusze rozwoju sytuacji - mówił Trzaskowski, wytykając rządzącym brak koncepcji funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w okresie drugiej fali epidemii. - Czy były prowadzone dyskusje z placówkami niepublicznymi, czy były przygotowywane miejsca pod szpitale polowe i na izolatoria, Czy zakupiono sprzęt, czy zabezpieczono na rynku testy i szczepionki na grypę - wyliczał prezydent Warszawy.
 
 
Trzaskowski podkreślił, że władze samorządowe oczekiwałyby, że rząd będzie konsultował z nimi dotyczące ich decyzje przed ich ogłoszeniem. - Mamy poczucie, że jesteśmy zawiadamiani o decyzjach rządu, które w naszym odczuciu nie są do końca spójne - powiedział.