joomla templates top joomla templates template joomla

CBA nie skontroluje oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego. Oświadczenia majątkowe wszystkich parlamentarzystów są badane co roku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie stwierdziło podstaw do kontroli oświadczenia majątkowego posła Jarosława Kaczyńskiego - poinformowała Polska Agencja Prasowa. CBA uzasadnia, że co roku sprawdza oświadczenia wszystkich parlamentarzystów. Rzecznik Biura Temistokles Brodowski wcześniej stwierdził, że „nie może dywagować na ten temat”.
 
 
- Jeżeli takie informacje wpłyną do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, to będę się mógł z nimi zapoznać - powiedział rzecznik CBA, pytany, czy CBA podejmie działania w sprawie wniosku posłów Platformy Obywatelskiej o kontrolę oświadczeń majątkowych składanych przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.
 
 
Ma to związek z treścią opublikowanych przez "Gazetę Wyborczą" tak zwanych taśm Kaczyńskiego. Nagrane rozmowy dotyczyły między innymi planów budowy w Warszawie wieżowca przez powiązaną z Prawem i Sprawiedliwością spółkę Srebrna.