joomla templates top joomla templates template joomla

Blokada mównicy przez Grzegorza Brauna przed expose Premiera. Przez chwilę można był odnieść wrażenie, że nie zejdzie, jeżeli nie zostanie przyjęty jego wniosek

Agencja/eReporter24, źródło Sejm włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Janusz Korwin-Mikke musiał interweniować po tym jak jego kolega Grzegorz Braun zablokował mównicę przez expose Mateusza Morawieckiego przez co premier nie mógł rozpocząć swojego przemówienia. Domagał sie przyjęcia wniosku formalnego.
 
 
Zapowiadało się nawet na blokadę mównicy po tym jak Grzegorz Braun chcący zgłosić wniosek formalny został pominięty przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek, która w pierwszej kolejności dopuściła Premiera Mateusza Morawieckiego do wygłoszenia expose. 
 
 
Przez dłużą chwilę Premier nie mógł dostać się na mównicę, na której stał poseł Brauna i zapowiadało si na to, że może tam postać dłuższą chwilę, lub do czasu aż udzielony mu będzie głos. 

Konieczna była nawet interwencja Janusza Korwina-Mikke, który podszedł do swojego kolegi partyjnego i prawdopodobnie prosił go by ten zgłosił swój wniosek później. Grzegorz Braun jednak nie ustępował i nie dopuszczał Morawieckiego do wygłoszenia expose. 
 
Po kilku minutach poseł Konfederacji spasował i zszedł z ambony, chociaż zapowiadało się na blokadę, jak wiadomo Grzegorz Braun do ustępliwych nie należy