joomla templates top joomla templates template joomla

Prezydent podpisał ustawę ws. wieku emerytalnego. "Jeżeli ktoś będzie chciał pracować, to będzie mógł nadal pracować"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę obniżającą wiek emerytalny. Przewiduje obniżenie od 1 października 2017 r. wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. - Tę sprawę traktowaliśmy i traktujemy jako niezmiernie ważną - powiedział prezydent tuż pod podpisaniu ustawy. 

Platforma Obywatelska nie będzie miała w tym roku świąt. Zapowiada pozostanie w Sejmie nawet do 11 stycznia albo dłużej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Nie ma takiej możliwości, by usuwać posłów z gmachu parlamentu. To nie posłowie opozycji doprowadzili do tego kryzysu. Doprowadził do niego marszałek Kuchciński. Mam nadzieję, że to, co zaproponowałem prezydentowi, pomoże w rozwiązaniu tej kwestii - powiedział Grzegorz Schetyna po spotkaniu z Andrzejem Dudą. 

Solidarność pogodni KOD? - "My też wiemy gdzie są biura Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej i się biernie przyglądać nie będziemy"

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Przewodniczący Piotr Duda mówi w "Gościu Poranka" w TVP info do obecnie protestujących, którzy zapowiadają protesty pod biurami poselskimi Prawa i Sprawiedliwości, że też wiedzą gdzie są biura Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej i się przyglądać biernie temu procederowi nie będą.

Zamach Stanu? czy Raczej rebelia na lokalnym placu zabaw jeżeli liczyć kilkaset osób pod sejmem

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot/video; TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Miał być gaz łzawiący, przepychanki z policją, nie wyszło. Gaz okazał się petardami, a przepychali się głownie działacze KOD kładąc na ulicy po samochodami. Niektóre stacje podawały tak "bzdurne informacje" że nikt o zdrowych zmysłach nie był w stanie w nie uwierzyć.

Nie będzie żadnego ograniczenia dostępu dziennikarzy do sali sejmowej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Nie będzie żadnego ograniczenia dostępu dziennikarzy do sali sejmowej. Tylko to, co jest stosowane w wielu parlamentach świata, zostanie wprowadzone w także Polsce - zapowiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS skomentował w ten sposób planowane wprowadzenie ograniczeń dla dziennikarzy w Sejmie. 

Prezydent poprosił o analizy prawne ws. piątkowego głosowania

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Prezydent Andrzej Duda poprosił o analizy prawne dotyczące tej części posiedzenia Sejmu, która odbyła się w Sali Kolumnowej - powiedział Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta. - W zależności od tego, co się znajdzie w tych analizach, to oczywiście podejmie decyzje, czy będą jakieś konkretne kroki. 

Władza nieopatrznie zjednoczyła opozycję

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- To jest chyba problem środowiska PiS-owskiego, że nie potrafi zachować elastyczności, gdy napotyka na przeszkodę. Uważa, że szczytem honoru jest pokazanie siły, a nie umiejętności rozwiązywania problemu. 

Pamiątkowa fotka na mównicy sejmowej. "#Wolne Media". Posłowie blokujący mównicę wywiesili transparent

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W Sejmie cały czas trwa protest opozycji. Nad liczną grupą posłów blokujących mównicę wywieszono transparent „#Wolne Media”. Protest rozpoczął się spontanicznie po wykluczeniu przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego posła Michała Szczerby, który podczas swojego wystąpienia trzymał kartkę z napisem "Wolne media".