joomla templates top joomla templates template joomla

Liderzy stowarzyszenia KOD nie mieli pojęcia o "finansowych przekrętach" Mateusza Kijowskiego. Są zdziwieni. Okazuje się, że kto inny prowadził stronę www

T.W/eSerwis.info; video,foto: TVP info/facebook włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Liderzy stowarzyszenia KOD nie mieli pojęcia o finansowych "przekrętach" Mateusza Kijowskiego. Są zdziwieni. Sprawa jest rozwojowa, bo okazuje się, że bardzo prawdopodobne, że ktoś inny zajmował się stroną i nie dostawał za to wynagrodzenia.

"Politycy powinni być jak żona Cezara". Schetyna o sprawie lidera KOD

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Trzeba to jak najszybciej wyjaśnić i pokazać. Jestem przekonany, że Mateusz Kijowski to zrobi - powiedział Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO skomentował w ten sposób informacje o przejęciu pieniędzy ze zbiórek publicznych Komitetu Obrony Demokracji przez lidera organizacji Mateusza Kijowskiego. 

Historia barierek pod sejmem rozwiązana. KOD zapowiadał wielotysięczną demonstrację przyszło kilkadziesiąt osób

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; video: TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Miało przyjść wiele tysięcy osób na demonstrację opozycji pod sejmem zainstalowano więc barierki, a pojawiło się kilkadziesiąt osób. Policjanci tego dnia się nudzili. Duża liczba policjantów, zainstalowane barierki odgradzające sejm od społeczeństwach, teren strzeżonymi przez funkcjonariuszy i radiowozy policji. 

"Do czasu wprowadzenia nowych zasad, będą obowiązywały obecne"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Dziennikarze będą mieli dostęp do posłów i senatorów w sposób nieskrępowany - zapewnił marszałek Senatu Stanisław Karczewski po spotkaniu z przedstawicielami mediów. Przekazał, że do czasu wprowadzenia nowych zasad organizacji pracy mediów w parlamencie, będą obowiązywały te dotychczasowe. 

Prezydent podpisał ustawę ws. wieku emerytalnego. "Jeżeli ktoś będzie chciał pracować, to będzie mógł nadal pracować"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę obniżającą wiek emerytalny. Przewiduje obniżenie od 1 października 2017 r. wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. - Tę sprawę traktowaliśmy i traktujemy jako niezmiernie ważną - powiedział prezydent tuż pod podpisaniu ustawy. 

Platforma Obywatelska nie będzie miała w tym roku świąt. Zapowiada pozostanie w Sejmie nawet do 11 stycznia albo dłużej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Nie ma takiej możliwości, by usuwać posłów z gmachu parlamentu. To nie posłowie opozycji doprowadzili do tego kryzysu. Doprowadził do niego marszałek Kuchciński. Mam nadzieję, że to, co zaproponowałem prezydentowi, pomoże w rozwiązaniu tej kwestii - powiedział Grzegorz Schetyna po spotkaniu z Andrzejem Dudą. 

Mateusz Kijowski "znalazł sobie źródło utrzymania" był nim, sam KOD, który "doił" z pieniędzy. Miał na nim zarobić 90 tys. A KOD to "podobno" działalność społeczna

T.W./eSerwis.info; video: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Te informacje nie były tajne i wiele osób zawsze o tym wiedziało. Prowokacją jest rozesłanie tych dokumentów do wielu redakcji jednego dnia - powiedział lider KOD Mateusz Kijowski. Według ustaleń mediów, do jego spółki miały trafić pieniądze zgromadzone przez Komitet Obrony Demokracji. 

Prezydent poprosił o analizy prawne ws. piątkowego głosowania

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Prezydent Andrzej Duda poprosił o analizy prawne dotyczące tej części posiedzenia Sejmu, która odbyła się w Sali Kolumnowej - powiedział Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta. - W zależności od tego, co się znajdzie w tych analizach, to oczywiście podejmie decyzje, czy będą jakieś konkretne kroki.