joomla templates top joomla templates template joomla

Premier zapowiedziała przegląd ministerstw. Na początek MSWiA

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Od środy rozpoczynam, razem z ministrami, przegląd resortów, będę spotykać się przed najbliższe dwa tygodnie z szefami poszczególnych resortów, będziemy omawiać to, co zostało zrealizowane, ale i to czego nie podjęto. Będziemy starali się szukać przyczyn tych zadań, które nie zostały zrealizowane w ubiegłym roku - zapowiedziała premier Beata Szydło. 

Zandberg i Partia Razem już zaciera ręce po wpadkach Kijowskiego. "Uśmiecha się" do lewicowej cześci KODu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Nie ma wątpliwości, że to są przyzwoici ludzi, których do działania zmobilizowało zaniepokojenie o demokracje, o to, co PiS wyczynia z instytucjami – powiedział Adrian Zandberg o członkach KOD. Członek Partii Razem komentował medialne doniesienia, które informowały, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do jego firmy i żony Magdaleny Kijowskiej.

Lider KOD powinien odejść? "To kwestia poczucia honoru i własnej uczciwości"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Jeśli wyniki audytu będą wątpliwe Mateusz Kijowski powinien podjąć męską decyzję i pożegnać się z Komitetem Obrony Demokracji - powiedział Radomir Szumełda, wiceprzewodniczący KOD. Odniósł się do informacji, że do firmy informatycznej Kijowskiego i jego żony miały trafiać pieniądze ze zbiórek publicznych Komitetu Obrony Demokracji. 

"Należy pogodzić się z tym, że PiS pozostanie u władzy do końca kadencji" - Sienkiewicz o kryzysie parlamentarnym

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Bartłomiej Sienkiewicz, były szef MSW, nie zgadza się z krytycznymi opiniami na temat opozycji. Jednocześnie uważa, że decyzja o proteście na sali sejmowej została podjęta zbyt pochopnie. - Trzeba pogodzić się z tym, że PiS będzie rządzić do końca kadencji - powiedział Sienkiewicz. 

Mam nadzieję, że rozhisteryzowana opozycja umożliwi nam pracę na sali

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Mam nadzieję, że rozhisteryzowana opozycja umożliwi nam prace na sali - mówiła Beata Mazurek po posiedzeniu klubu PiS w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej. Rzeczniczka PiS dodała, że "walka o to, kto jest liderem opozycji, nie zasługuje na to, żeby robić histerię na sali plenarnej".

Platforma Obywatelska strzeliła focha, Petru wycofuje się rakiem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Niestety, nie ma porozumienia - mówił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz po spotkaniu liderów partii z marszałkiem Senatu. - Najpierw PiS zwlekał z tym spotkaniem, potem PO strzeliła focha i nie przyszła na spotkanie, a teraz przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru rakiem wycofuje się ze swojej propozycji przegłosowania poprawek w Sejmie - dodał. 

W KODzie jedna wielka kłótnia? Sam Kijowski twierdzi, że jest człowiekiem honoru

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Niewątpliwie doszło do pewnej niezręczności, sytuacja wymaga wyjaśnienia i nad tym pracujemy - powiedział Mateusz Kijowski. Lider Komitetu Obrony Demokracji odniósł się w ten sposób do publikacji medialnych, które podały, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do jego firmy i żony Magdaleny Kijowskiej.

Członkowie KOD: Nie wiedzieliśmy, że firma M. Kijowskiego prowadzi naszą stronę internetową

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Członkowie zarządu Komitetu Obrony Demokracji poinformowali na konferencji prasowej, że nie wiedzieli, że firma Mateusza Kijowskiego jest odpowiedzialna za prowadzenie strony internetowej organizacji. - Od początku istnienia Komitetu Obrony Demokracji były wysyłane takie komunikaty, że wszyscy w KOD-zie robią wszystko za darmo. (…)