joomla templates top joomla templates template joomla

Oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W związku z dzisiejszą publikacją „Gazety Wyborczej” zatytułowaną „Lustracyjna czystka elit Krakowa” pragniemy poinformować, że o odwołaniu członków Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa nie decyduje Prezydent RP. Zgodnie z obowiązującym prawem pozbawienie funkcji członka Komitetu następuje z mocy ustawy. Prezydent RP jedynie zawiadamia o skutku wynikającym z faktu, że dana osoba nie wywiązała się z obowiązku ustawowego. Obowiązek ten polegał na złożeniu oświadczenia lustracyjnego lub informacji, że takie oświadczenie zostało wcześniej złożone.

Spotkanie ministra Piotra Kownackiego z ambasadorami państw muzułmańskich

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

17 września 2008 r. Szef Kancelarii Prezydenta RP Piotr Kownacki wydał w Rezydencji Belweder uroczysty iftar z okazji Ramadanu, na którym podjął ambasadorów państw muzułmańskich pełniących misję dyplomatyczną w Polsce. Podczas uroczystej kolacji Minister Piotr Kownacki  przeczytał posłanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego....

Pożegnanie generała Mariana Niteckiego

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Mszą żałobną w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie Jeziornie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe gen. brygady Mariana Niteckiego, uczestnika kampanii wrześniowej 1939 r., żołnierza ZWZ-AK, walczącego w Akcji „Burza”, wielokrotnie aresztowanego po wojnie, mianowanego przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na stopień generała brygady* oraz odznaczonego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski**.

Nie wierzę Palikotowi

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

W grudniu 2007 r. kiedy Sejm RP powoływał nadzwyczajną komisję sejmową popularnie zwaną „Przyjazne Państwo” posłowie Prawa i Sprawiedliwości ostrożnie reagowali na powszechny zachwyt nad samym pomysłem komisji, a tym bardziej na jej kontrowersyjnego przewodniczącego Janusza Palikota. Jeśli uwierzyć, że powołanie komisji nie było akcją promująca samego przewodniczącego ani akcją promującą Platformę Obywatelską jako partię przyjaciół przedsiębiorców, to były trzy wyzwania, którym należało sprostać w jej pracach.

Napieralski: Rząd składa kolejne puste obietnice

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski nie wierzy w ofensywę ustawodawczą, zapowiedzianą na październik przez rząd Platformy Obywatelskiej. Zdaniem Napieralskiego, są to kolejne puste obietnice, składane przez Donalda Tuska w związku ze zbliżającą się rocznicą działania rządu koalicji PO-PSL. Podobne „fajerwerki” rząd fundował społeczeństwu podczas obchodów stu pierwszych dni rządu, wówczas podczas licznych konferencji, zapowiadano, że do Sejmu będą kierowane liczne projekty ustaw...

Tusk: Polska niezmiennie popiera integralność Gruzji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Premier Donald Tusk podczas spotkania z szefem MSZ Rosji Sergiejem Ławrowem wyraził "zdecydowane poparcie" dla integralności i suwerenności Gruzji, a także "z dużą satysfakcją" przyjął korektę rosyjskiego stanowiska w sprawie tarczy antyrakietowej - poinformował szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowaka. Ławrow, który w czwartek przebywał z roboczą wizytą w Polsce, spotkał się z premierem a wcześniej z szefem MSZ Radosławem Sikorskim.

Wrocławscy radni uchwalili podwyżki czynszów

pis.org.pl ; Michał Kokot włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Po gorącej dyskusji rada miejska przegłosowała w czwartek podwyżki czynszów w mieszkaniach komunalnych. W przyszłym roku mogą one wzrosnąć nawet o 35 proc. Przeciw byli radni SLD i PiS. Co najmniej do końca roku będzie obowiązywać dotychczasowa stawka - 4,1 zł za m kw. Ale już w przyszłym roku może ona wzrosnąć nawet do 5,54 zł. Podwyżki czynszów miasto uzasadnia rosnącymi kosztami utrzymania i remontów mieszkań komunalnych. Tylko w przyszłym roku Wrocław wyda na ten cel ok. 140 milionów złotych.

Najwyższym hołdem dla nich pozostaje nasza wspólna pamięć

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

17 września 2008 r. w Chełmie w 69. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę odsłonięto Tablicę Pamiątkową w hołdzie ofiarom represji politycznych w latach 1944-1989 a także otwarto Miejsce Pamięci Patriotów Polskich. Bohaterom zmagań o wolną Polskę zostały wręczone ordery i odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz działalność na rzecz środowisk kombatanckich.

Warszawski miś Ławrowa

pis.org.pl ; Hanna Foltyn-Kubicka włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Wizyta Ministra Spraw Zagranicznych Rosji – Siergieja Ławrowa stała się spektaklem medialnym. Nazwisko Ministra, odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki, na szczęście poza wołaczem, rozbrzmiewało z odbiorników, uderzało z pierwszych stron gazet codziennych a także dawało pole do popisu wszelkim, mniej lub bardziej kompetentnym „ekspertom”. Tak wygląda wyścig o oglądalność/poczytność/słuchalność i jest to wpisane w pluralizm i niezależność mediów. Trzeba się jednak zastanowić, komu ten spektakl służy najbardziej.

Lewica o wizycie szefa rosyjskiej dyplomacji i wprowadzeniu euro

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

SLD przyłącza się do powszechnej opinii, że bardzo dobrze się stało, że doszło do spotkania ministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji - powiedziała Jolanta Szymanek-Deresz, wiceprzewodnicząca SLD podczas konferencji prasowej w Sejmie. Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, przebywał dziś w Polsce. Spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem i ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. Jak, podkreśliła Szymanek-Deresz z wypowiedzi ministra Sikorskiego wynika, że rozmowy były prowadzone w takim kontekście jakby nic się nie wydarzyło.

Sikorski rozsypał na Białorusi unijny worek z cudami

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Polska uważa Białoruś za europejskiego sąsiada - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski po spotkaniu z szefem białoruskiej dyplomacji Siarhiejem Martynauem. A białoruska agencja BiełaPAN pisała: "Worek z cudami rozsypał się, lody zostały przełamane" Sikorski był z kilkugodzinną wizytą na Białorusi na zaproszenie tamtejszego MSZ. Ministrowie spotkali się w Wiskulach w pobliżu Brześcia, po białoruskiej stronie Puszczy Białowieskiej. Była to pierwsza wizyta unijnego szefa dyplomacji na Białorusi od 4 lat.

Czy Tusk będzie trąbowym?

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Rząd chce „trąbowego”. Kolejne obowiązkowe ubezpieczenie? Koalicja PO-PSL myśli o obowiązkowych polisach od powodzi i trąb powietrznych – piszą gazety codzienne, mówią od rana w radiu, a ludzie klną na czym świat stoi. Boją się, bo ktoś chce im zaiwanić jakieś 100 zł rocznie. Nie dość, że grosza brakuje, to jeszcze kolejny przymus. A ty płać człowieku! I nie chodzi tutaj o wrodzoną awersję Polaków do ubezpieczeń, jako takich. Chodzi o to, że Polacy mają bardzo przykre doświadczenia z ubezpieczeniami. Kiedy królował PZU wszystko było możliwe.

Spotkanie Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

11 września 2008 r. w godzinach wieczornych Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z Małżonką udał się do Pieszczan w Republice Słowackiej, gdzie wziął udział w Spotkaniu Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej. 12 września br. Prezydent RP z Małżonką uczestniczył w ceremonii oficjalnego powitania. Następnie Prezydent Lech Kaczyński uczestniczył  w I sesji plenarnej. Po jej zakończeniu Prezydenci Państw Grupy Wyszehradzkiej z Małżonkami udali się na śniadanie wydane przez Prezydenta Republiki Słowackiej.