joomla templates top joomla templates template joomla

Olejniczak: To historyczny błąd Tuska

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Instalacja tarczy dramatycznie zmniejszy bezpieczeństwo naszego kraju. Porozumienie z Amerykanami w sprawie umieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Polsce to historyczny błąd Donalda Tuska i jego ekipy. Baza antyrakiet zdecydowanie, bowiem zmniejszy nasze bezpieczeństwo. To fakt bezsporny dla wszystkich, zarówno zwolenników, jak i przeciwników instalacji - pisze Wojciech Olejniczak, przewodniczący Klubu Poselskiego Lewica na łamach "Faktu". Rząd próbuje przedstawić umowę jako swój wielki sukces.

Nie karmić krokodyla

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Przypadek agresji wojsk rosyjskich na Gruzję potwierdza najgorsze obawy dotyczące intencji naszego wschodniego sąsiada. Będzie też wyraźną cezurą w stosunkach Rosji z resztą świata. Jak dotąd konflikt ten toczył się „tylko” w sferze walki wywiadów (sprawa Litwinienki, nasilenie działań rosyjskich służb na terytorium Republiki Federalnej Niemiec) oraz gospodarki (sprawa unijnego projektu „Nabucco” czy też gazociągu „Nord Stream” będące przykładami prób uzależnienia Unii Europejskiej od rosyjskich surowców). Konflikt Rosji z szeroko rozumianym „Zachodem” wchodzi teraz w nową fazę.

SLD ponownie zaapelował do Lecha Kaczyńskiego o złożenie podpisu pod Traktatem

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sojusz Lewicy Demokratycznej opowiada się za potępieniem Rosji, ale przeciwko nakładaniu na nią sankcji za jej działania w Gruzji, przed poniedziałkowym szczytem Unii Europejskiej w Brukseli - powiedziała Jolanta Szymanek-Deresz, wiceprzewodnicząca SLD, posłanka Lewicy na konferencji prasowej w Sejmie. Zdaniem Sojuszu potrzebny jest dialog, negocjacje, mediacje, a nawet przyspieszenie rozmów o otwarciu kolejnego etapu w negocjacjach o umowie między Unią a Rosją.

Uchwała Sejmu w sprawie Gruzji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm przyjął przez aklamację uchwałę w sprawie sytuacji w Gruzji. Uchwała potępia rosyjskie działania na Kaukazie i wyraża solidarność z narodem gruzińskim. Wątpliwości w sprawie przyjęcia dokumentu miała lewica, ale zdecydowała się go jednak poprzeć. Oto tekst uchwały w sprawie kryzysu gruzińskiego, którą Sejm przyjął przez aklamację we wtorek po południu: "Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 września 2008 roku w sprawie kryzysu gruzińskiego W sierpniu 2008 roku, w toku konfliktu wokół Osetii Południowej....

PiS: jeszcze w tym tygodniu wnioski o odwołanie Komorowskiego i Niesiołowskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jeszcze w tym tygodniu klub PiS złoży wniosek o odwołanie z funkcji marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego (PO) - zapowiedział we wtorek w rozmowie z PAP rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński. Sejm zbiera się we wtorek o godzinie 14:00. Także podczas tego posiedzenia Sejmu złożony ma zostać wniosek o odwołanie z funkcji wicemarszałka Izby Stefana Niesiołowskiego (PO). „Obaj panowie już od dawna zasługują na to, aby takie wnioski wobec nich złożyć, marszałek Komorowski prowadzi obrady w sposób nieobiektywny, faworyzuje PO....

Portugalia jest naszym podwójnym sojusznikiem

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

2 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński spotkał się z przebywającym w Polsce z wizytą oficjalną Prezydentem Republiki Portugalskiej Anibalem Cavaco Silvą z Małżonką. Po uroczystym powitaniu na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Pary Prezydenckie udały się na wspólne spotkanie. Prezydent RP odznaczył Prezydenta Portugalii i Jego Małżonkę Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast Prezydent Portugalii odznaczył Prezydenta RP i Małżonkę Orderem Infanta Henryka z Wielką Wstęgą.

Obchody XX rocznicy Strajków Solidarności w Hucie Stalowa Wola.

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

31 sierpnia 2008 r. w Stalowej Woli podczas uroczystości z okazji XX rocznicy Strajków „Solidarności” w Hucie Stalowa Wola w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, Andrzej Klarkowski  Doradca Prezydenta RP wręczył, działaczom opozycji demokratycznej, uczestnikom wydarzeń 1988 r., odznaczenia państwowe nadane Im przez Prezydenta RP.

Lewica: Sejm osiągnął kompromis w sprawie stanowiska wobec Rosji

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm przyjął we wtorek przez aklamację uchwałę w sprawie kryzysu gruzińskiego. W uchwale posłowie podkreślili, że Rosja, wkraczając do Gruzji, złamała normy prawa międzynarodowego. Sejm potępił Rosję za jej działania i wyraził solidarność ze wszystkimi ofiarami konfliktu na Kaukazie. Wcześniej wątpliwości wobec tekstu uchwały zgłaszał Klub Poselski Lewicy. Nie zgadzał się na jeden punkt. Chodziło o zapis o konflikcie wokół Osetii Południowej. W jego wyniku wojska rosyjskie wkroczyły na terytorium Gruzji.

Donald Tusk o szczycie w Brukseli.

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jeśli ktoś oczekiwał, że UE wypowie dzisiaj wojnę to oczywiście był nie tylko naiwny, ale i nierozsądny. UE dziś podjęła realistyczny wysiłek, aby wyprowadzić Gruzję i w jakimś sensie Rosję z niepotrzebnych zapasów. – powiedział Donald Tusk podsumowując w wywiadzie dla TVN24 wyniki szczytu w Brukseli. Premier podkreślił, że podczas spotkania „ kluczowe było, aby stanowisko Unii Europejskiej było jednolite, było wyważone to znaczy, żeby składało się z realnych oczekiwań i postulatów a równocześnie żeby było stanowcze”. - Moim zdaniem te cele udało się uzyskać – powiedział Donald Tusk.

Lech Kaczyński z Silvą o sytuacji w Gruzji, na Ukrainie i Traktacie z Lizbony

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

O sytuacji w Gruzji i poniedziałkowej Radzie Europejskiej a także o Traktacie z Lizbony rozmawiali we wtorek w Warszawie prezydenci Polski Lech Kaczyński i Portugalii Anibal Cavaco Silva. Lech Kaczyński podkreślił, że jest bardzo usatysfakcjonowany wizytą prezydenta Portugalii. Lech Kaczyński podkreślił na wspólnej konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim, że Portugalia jest „naszym podwójnym sojusznikiem”: jest sojusznikiem politycznym i jest krajem aktywnym na naszym rynku gospodarczym.

Rozmowa telefoniczna Prezydenta RP z Prezydentem Ukrainy

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

2 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński przeprowadził rozmowę telefoniczną z Prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenko. Podczas rozmowy Prezydent RP omówił wyniki nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli zaznaczając, że wpisanie do Konkluzji zapisu dotyczącego Ukrainy jest ważnym sygnałem dla europejskich aspiracji Kijowa.

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej w Brukseli

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

1 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński udał się do Brukseli na nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej. Razem z Prezydentem RP do Brukseli udali się Prezes Rady Ministrów Donald Tusk oraz Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski. Przed rozpoczęciem posiedzenia Rady Europejskiej Prezydent Lech Kaczyński spotkał się Prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem.

Siwiec: Panie Premierze czas zająć stanowisko!

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Wiemy, czego chce prezydent. Już bez emocji, bez wiwatów tłumu ogłasza wprost, że chciałby stanąć na czele koalicji środkowoeuropejskiej przeciw Rosji. Chce również pouczyć "zachód", a zwłaszcza Niemcy i Francję, jak postępować wobec imperialnych zamiarów sąsiada. Prezydent marzy więc o powrocie do zimnej wojny - pisze wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Marek Siwiec, w swoim blogu.