joomla templates top joomla templates template joomla

Trzy koncentracje

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 Polpharma otrzymała zgodę na nabycie części Biotonu, Lovells może połączyć się z Hogan&Hartson, a Wind Investment przejąć kontrolę nad Smulders Holdco. Prezes UOKiK uznała, że transakcje nie przyczynią się do ograniczenia konkurencji w Polsce...

Siwiec: Konsolidacja przeciw arogancji

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Wczorajsze głosowanie w sprawie przekazywania informacji bankowych obywateli UE Stanom Zjednoczonym (tzw. umowa SWIFT) nie wywołało większych reakcji w międzynarodowej prasie. Pisząc "międzynarodowa", mam na myśli europejską prasę amerykańską. International Herald Tribune pisze o tej sprawie na...

Kurorty szukają pieniędzy

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Proponowane przez resort skarbu zmiany w ustawie o lecznictwie uzdrowiskowym otwierają drogę do prywatyzacji wszystkich kurortów, a proces ten - przy braku stosownych gwarancji - może zakończyć się ograniczeniem oferty refundowanego lecznictwa uzdrowiskowego.

Absurdalne prawo egzotycznej koalicji PO-PSL-PiS ws. palenia tytoniu

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Klub Poselski Lewica sprzeciwia się całkowitemu zakazowi palenia w miejscach publicznych,  m.in. w restauracjach i dyskotekach. Za całkowitym zakazem opowiadają się natomiast pozostałe ugrupowania parlamentarne; PO, PSL i PiS.

Czarnecki: nie ma żadnych dowodów na istnienie więzień CIA w Polsce

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Podczas wczorajszej debaty, poświęconej postępom w procesie przenoszenia więźniów z Guantanamo i zamknięciu więzienia w Guantanamo, w imieniu Grupy EKR w PE głos zabrał Ryszard Czarnecki. „Nie ma żadnych twardych dowodów czy konkretnych faktów na istnienie ośrodków odosobnienia i więzień CIA w niektórych krajach europejskich, przynajmniej w Polsce.

Nie brakuje chętnych na polskie obligacje

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Początek roku pokazał, że instytucje finansowe wykazują duże zainteresowane inwestowaniem w polskie papiery skarbowe. Resort finansów nie ma i nie powinien mieć problemów ze sprzedażą bonów i obligacji skarbowych - oceniają ekonomiści.

Ustawa dotycząca statusu amerykańskich wojsk w Polsce uchwalona

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm wyraził w piątek zgodę na ratyfikację umowy dotyczącej statusu amerykańskich wojsk w Polsce - tzw. SOFA.Umowa umożliwi utworzenie okresowej, a później - zgodnie z deklaracjami USA, od 2012 roku - stałej bazy baterii rakiet obrony powietrznej Patriot, a w przyszłości także bazy rakiet SM-3 wchodzących w skład systemu obrony balistycznej.

Lech Kaczyński pogratulował Adamowi Małyszowi

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW sobotę 13 lutego 2010 r. Prezydent RP Lech Kaczyński w rozmowie telefonicznej pogratulował Adamowi Małyszowi zdobycia srebrnego medalu w skokach narciarskich na średniej skoczni podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver.

Zachwyty nad Polską, koło ratunkowe dla tonącej Grecji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W czwartek rozpocznie się w Brukseli posiedzenie Rady Europejskiej – jedno z najbardziej dramatycznych spotkań od czasu powstania UE. Przywódcy Unii muszą znaleźć pilne rozwiązanie dla tragicznej sytuacji pogrążonej w długach Grecji. Plajta tego kraju miałaby fatalne skutki dla całej Unii, a zwłaszcza dla krajów strefy euro.

Prezydent o Katyniu, Białorusi i wyborach na Ukrainie

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW środę na konferencji prasowej w Kartuzach Lech Kaczyński powiedział, że dotychczasowa polityka ustępstw wobec reżimu prezydenta Łukaszenki jak dotąd pozostaje bez rezultatów. W ten sposób prezydent skomentował sytuację rodaków mieszkających na Białorusi oraz ostatnie nieprzychylne dla Polaków zdarzenia.

Siwiec: Dwa światy

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Wygląda na to, że przesłuchania przed komisją hazardową skutecznie "przykryły" marne widowisko, którego autorem jest Krzysztof Piesiewicz. Gdy publikowane były słynne filmiki, jedni się śmiali, inni współczuli. Jednak na początku zainteresowany chciał sprawę załatwić po męsku.

Jarosław Kaczyński: nie odczuwałem nacisków ws. ustawy hazardowej

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jarosław Kaczyński zeznał przed hazardową komisją śledczą, że gdy był premierem nie odczuwał nacisków w związku z pracami nad zmianami w ustawie hazardowej. Przyznał, że w 2007 r. zmienił zdanie ws. uruchomienia wideoloterii i budowy NCS przez Totalizator Sportowy.