joomla templates top joomla templates template joomla

Ministrowie Kamiński i Legutko żegnają się z Kancelarią Prezydenta

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altRezygnacja prezydenckich ministrów nastąpiła w związku z ich kandydowaniem w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Żegnając ministrów Prezydent powiedział, że obowiązki związane z kampanią wyborczą są nie do pogodzenia z obowiązkami sekretarzy stanu i dlatego musi odwołać dwóch, jak podkreślił, bardzo bliskich współpracowników.

Lewica: W stosunku do służb mundurowych prawo nie może działać wstecz

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Kierownictwo Klubu Poselskiego Lewica spotkało się dziś z przedstawicielami służb mundurowych. Spotkanie poświęcone było przygotowanej przez Platformę Obywatelską reformie emerytur mundurowych. Przewodniczący KP Lewica poinformował po jego zakończeniu, że pogląd Lewicy jest zbieżny z postulatami związkowców i w czasie prac sejmowych nad propozycjami zmian w ustawie będzie reprezentowane wspólne stanowisko.

Kolenda-Zaleska jak liga, co radzi

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Zastanawiałem się, jakby wyglądał dzisiaj PiS, gdyby słuchało dobrych rad Tuska, Nowaka, Schetyny. O Niesiołowskim i Palikocie nie wspomnę, bo po co? Jakby wyglądało, gdyby słuchał rad „Gazety Wyborczej” i Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

INAUGURACJA KAMPANII WYBORCZEJ SLD-UP - 18 kwietnia 2009 - POZNAŃ

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

18 kwietnia 2009 r. (sobota) odbędzie się Centralna Inauguracja kampanii wyborczej Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD-UP. Początek wydarzenia o godz. 13.30 Miejsce: Poznań, teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, hala nr 7A, wjazd od ul. Śniadeckich.

Niesiołowskiego gra na tam-tamie

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Dobrze, że Platforma Obywatelska ma Stefana Niesiołowskiego. Człowiek-orkiestra! Pociągnie taki tęsknym wiolinem za Donaldem Tuskiem, to młodzi z miłości do wodza z Gdańska chowają dowody swoich przodków. Pociągnie znów łkaniem bałabajki po gierojach z SLD, ci już wiedzą, że to fajny gość. A jak któryś postkomunista lubi harmoszkę, to i miechy harmonii pociągnie mistrz Stefan. Niczym kowal zuch z białoruskiej ludowej ballady.

„Najtrudniej jest nauczyć się przegrywać”

Mariusz Kamieniecki; pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Mariusz Kamieniecki: Jest Pan zaskoczony, a może zawiedziony wyborem premiera Danii Andersa Fogha Rasmussena na szefa NATO?
Paweł Kowal: Od kilku tygodni mówiło się, że to Rasmussen zostanie szefem NATO, i o tym, że udzielą mu poparcia znaczące państwa europejskie i Stany Zjednoczone.

SLD o finansowaniu partii politycznych z budżetu państwa

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Finansowanie partii politycznych z budżetu państwa pozwala na swobodną działalność i ogranicza korupcję polityczną – powiedział Grzegorz Napieralski, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej w Sejmie odnosząc się do propozycji PO o zamrożeniu finansowania ugrupowań politycznych.

Ogromna tragedia w Kamieniu Pomorskim. Większość ofiar pożaru to dzieci.

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W płomieniach życie straciło 21 osób, w tym 13 dzieci. Wiadomo już, że do zidentyfikowania zwłok konieczne będą badania DNA. Ale są już pieniądze i grunt pod budowę budynku socjalnego dla pogorzelców, którzy ucierpieli w strasznym pożarze w Kamieniu Pomorskim.

„Cała jego działalność warta jest zapamiętania”

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altUroczystości pogrzebowe byłego doradcy Prezydenta rozpoczęły się mszą żałobną w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, której przewodniczył metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Po niej na Starych Powązkach rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa.

Równamy szanse: szerokopasmowy internet we wszystkich gminnych bibliotekach

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W ramach programu ministra kultury "Biblioteka +", do końca roku 2009 lub na początku roku 2010, we wszystkich gminnych bibliotekach w Polsce powinien być dostępny szerokopasmowy internet - poinformował w środę dyrektor Instytutu Książki, Grzegorz Gauden.

Prezydent zdecydował o powiększeniu kontyngentu w Afganistanie

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altLech Kaczyński zaakceptował wniosek o zwiększeniu Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Prezydent zapowiedział to wczoraj podczas wizyty w tym kontyngencie. PKW w Afganistanie będzie liczył do 2000 żołnierzy i pracowników wojska.

Władysław Stasiak: Prezydent nie dostał żadnej instrukcji od rządu

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- Prezydent nie dostał instrukcji ani stanowiska rządu (w sprawie wyboru sekretarza NATO). Te osoby, które wprowadziły opinię publiczną w błąd, powinny przeprosić – zaznaczył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta w porannym wywiadzie dla TVP Info.

Platforma nie daje za wygraną w sprawie finansowania partii politycznych

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Poprzemy ułomną, ale lepszą niż żadna ustawę SLD o ograniczeniu dotacji dla partii politycznych – zapowiedział premier Donald Tusk. Po odrzuceniu przez pozostałę partie w Sejmie ustawy PO o zawieszeniu finansowania partii politycznych z budżetu, kierownictwo Platformy zdecydowało się na jeszcze jeden ruch – pilną pracę nad już złożonym projektem SLD ograniczającym finansowanie partii.