joomla templates top joomla templates template joomla

Rośnie poparcie dla Sojuszu

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Gdyby wybory parlamentarne odbywały się 2 grudnia br. Sojusz Lewicy Demokratycznej mógłby liczyć na 12,96 proc. poparcie społeczne – wynika z najnowszego sondażu Instytutu Homo Homini dla Polsatu News i Dziennika Gazety Prawnej.

Premier Tusk: Węgiel jest ważny, ale górnik jest ważniejszy

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Nietypowo rozpoczął premier Donald Tusk spotkanie barbórkowe z górnikami w Libiążu. Wspominał wspólne picie piwa z górnikami „po robocie” i to, że właśnie podczas rozmów z nimi nauczył się, że w tym środowisku „słowo naprawdę coś znaczy” i „liczy się konkret. - Tę lekcję zapamiętam na zawsze – mówił górnikom Donald Tusk.

"Energetyka i górnictwo to są perły w koronie"

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altBarbórkowe przesłanie solidarności i wspólnoty, a także wyrazy szacunku i współczucia dla tych, którzy przeżyli tragedie górnicze, przekazał w piątek w Katowicach górnikom szef kancelarii prezydenta RP Władysław Stasiak.

Zaufanie Polaków to klucz do naszego sukcesu gospodarczego

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Polskie PKB (liczone rok do roku) za III kwartał znowu wzrosło (o 1,7 proc.) i jest to wzrost rekordowy w Europie. - To wielkie osiągnięcie naszej gospodarki oraz Polaków, którzy zaufali rządowi - mówił Donald Tusk na wspólnej konferencji z min. Jackiem Rostowskim.

Aleksander Szczygło: Musimy znać cele polityczne tej misji

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW programie Trzecim Polskiego Radia minister Aleksander Szczygło stwierdził, że o gratulacjach dla rządu będzie można mówić, gdy amerykańskie wojska będą realnie obecnie na terytorium Rzeczypospolitej. W ten sposób szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego odniósł się do...

Napieralski: Bielecki w rządzie to prawdopodobny scenariusz

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Zdaniem przewodniczącego SLD Grzegorza Napieralskiego wejście Jan Krzysztofa Bieleckiego do rządu to bardzo prawdopodobny scenariusz. Bielecki wczoraj poinformował, że zrezygnował z funkcji prezesa banku Pekao S.A. Według szefa Sojuszu Bielecki należy do najbliższego otoczenia premiera Tuska.

PiS chce, by Grabowski stanął przed hazardową komisją śledczą

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

PiS chce, by przed hazardową komisją śledczą ds. wyjaśnienia tzw. afery hazardowej stanął Maciej Grabowski, współwłaściciel spółki United PR i - według mediów - współtwórca sukcesów wyborczych PO. „Rzeczpospolita” napisała w środę, że Grabowski pracując dla PO, doradzał - jako współwłaściciel United PR - firmie Casinos Poland.

Posłowie PiS po ekpertyzie BAS: to próba wykluczenia z komisji

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Posłowie PiS Beata Kempa i Zbigniew Wassermann uważają, że ekspertyza Biura Analiz Sejmowych, która mówi, że komisja śledcza może powołać na świadka posła, który w niej zasiada, dopiero po wyłączeniu go ze swojego składu, potwierdza, że PO chce się ich pozbyć z „hazardowej” komisji śledczej.

Trójkąt Weimarski odżywa - relacja z posiedzenia w Genshagen

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W Genshagen pod Berlinem odbywa się spotkanie grupy roboczej Trójkąta Weimarskiego w ramach europejskich rozmów eksperckich. To drugie spotkanie z tego cyklu, tym razem poświęcone tematowi „Wyzwania polityki w zakresie energii i ochrony klimatu jako test dla Unii Europejskiej.

Nastolatku — wiesz jakie masz prawa?

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Regularne kieszonkowe, telefon komórkowy, gry komputerowe ma już prawie każdy młody konsument. Jednak czy nastolatki dysponując pieniędzmi swoimi oraz rodziców znają przysługujące im prawa? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o nich przypomina.

Lepsze nastroje polskich konsumentów, wzrosła dynamika PKB

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Są nowe dobre wiadomości dla gospodarki. Po pierwsze – w trzecim kwartale br. dynamika PKB wyniosła ponad 1 procent. Po drugie – według opublikowanych dzisiaj danych Głównego Urzędu Statystycznego – poprawiły się nastroje konsumentów. To pozytywny wskaźnik dla producentów iin westorów.

"Rozmawiajmy o konkretach, a nie o tym, czego nie ma"

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altSzef Kancelarii Prezydenta powiedział w „Sygnałach dnia”, że prezydent z dużym zdumieniem przyjął propozycję zmian w konstytucji, z jaką w weekend wystąpił premier Donald Tusk. Podkreślił, że już sam sposób zainicjowania debaty konstytucyjnej był niewłaściwy.