joomla templates top joomla templates template joomla

Czy Tusk będzie trąbowym?

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Rząd chce „trąbowego”. Kolejne obowiązkowe ubezpieczenie? Koalicja PO-PSL myśli o obowiązkowych polisach od powodzi i trąb powietrznych – piszą gazety codzienne, mówią od rana w radiu, a ludzie klną na czym świat stoi. Boją się, bo ktoś chce im zaiwanić jakieś 100 zł rocznie. Nie dość, że grosza brakuje, to jeszcze kolejny przymus. A ty płać człowieku! I nie chodzi tutaj o wrodzoną awersję Polaków do ubezpieczeń, jako takich. Chodzi o to, że Polacy mają bardzo przykre doświadczenia z ubezpieczeniami. Kiedy królował PZU wszystko było możliwe.

Wrocławscy radni uchwalili podwyżki czynszów

pis.org.pl ; Michał Kokot włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Po gorącej dyskusji rada miejska przegłosowała w czwartek podwyżki czynszów w mieszkaniach komunalnych. W przyszłym roku mogą one wzrosnąć nawet o 35 proc. Przeciw byli radni SLD i PiS. Co najmniej do końca roku będzie obowiązywać dotychczasowa stawka - 4,1 zł za m kw. Ale już w przyszłym roku może ona wzrosnąć nawet do 5,54 zł. Podwyżki czynszów miasto uzasadnia rosnącymi kosztami utrzymania i remontów mieszkań komunalnych. Tylko w przyszłym roku Wrocław wyda na ten cel ok. 140 milionów złotych.

List Prezydenta RP skierowany do organizatorów i uczestników uroczystości

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

10-11 września 2008 r. odbyły się uroczystości VIII Międzynarodowego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. W uroczystościach w imieniu Prezydenta RP uczestniczyli Sekretarz Stanu Ryszard Legutko oraz Doradca Prezydenta RP Jacek Sasin. 10 września 2008 r. w imieniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Doradca Prezydenta RP Jacek Sasin wręczył odznaczenia państwowe dla osób zasłużonych na rzecz Związku Sybiraków. 11 września 2008 r. w imieniu Prezydenta RP Minister Ryszard Legutko odczytał list Prezydenta Lecha Kaczyńskiego skierowany do organizatorów i uczestników uroczystości.

Olejniczak: To historyczny błąd Tuska

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Instalacja tarczy dramatycznie zmniejszy bezpieczeństwo naszego kraju. Porozumienie z Amerykanami w sprawie umieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Polsce to historyczny błąd Donalda Tuska i jego ekipy. Baza antyrakiet zdecydowanie, bowiem zmniejszy nasze bezpieczeństwo. To fakt bezsporny dla wszystkich, zarówno zwolenników, jak i przeciwników instalacji - pisze Wojciech Olejniczak, przewodniczący Klubu Poselskiego Lewica na łamach "Faktu". Rząd próbuje przedstawić umowę jako swój wielki sukces.

Lewica: Sejm osiągnął kompromis w sprawie stanowiska wobec Rosji

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm przyjął we wtorek przez aklamację uchwałę w sprawie kryzysu gruzińskiego. W uchwale posłowie podkreślili, że Rosja, wkraczając do Gruzji, złamała normy prawa międzynarodowego. Sejm potępił Rosję za jej działania i wyraził solidarność ze wszystkimi ofiarami konfliktu na Kaukazie. Wcześniej wątpliwości wobec tekstu uchwały zgłaszał Klub Poselski Lewicy. Nie zgadzał się na jeden punkt. Chodziło o zapis o konflikcie wokół Osetii Południowej. W jego wyniku wojska rosyjskie wkroczyły na terytorium Gruzji.

Donald Tusk o szczycie w Brukseli.

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jeśli ktoś oczekiwał, że UE wypowie dzisiaj wojnę to oczywiście był nie tylko naiwny, ale i nierozsądny. UE dziś podjęła realistyczny wysiłek, aby wyprowadzić Gruzję i w jakimś sensie Rosję z niepotrzebnych zapasów. – powiedział Donald Tusk podsumowując w wywiadzie dla TVN24 wyniki szczytu w Brukseli. Premier podkreślił, że podczas spotkania „ kluczowe było, aby stanowisko Unii Europejskiej było jednolite, było wyważone to znaczy, żeby składało się z realnych oczekiwań i postulatów a równocześnie żeby było stanowcze”. - Moim zdaniem te cele udało się uzyskać – powiedział Donald Tusk.

Lech Kaczyński z Silvą o sytuacji w Gruzji, na Ukrainie i Traktacie z Lizbony

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

O sytuacji w Gruzji i poniedziałkowej Radzie Europejskiej a także o Traktacie z Lizbony rozmawiali we wtorek w Warszawie prezydenci Polski Lech Kaczyński i Portugalii Anibal Cavaco Silva. Lech Kaczyński podkreślił, że jest bardzo usatysfakcjonowany wizytą prezydenta Portugalii. Lech Kaczyński podkreślił na wspólnej konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim, że Portugalia jest „naszym podwójnym sojusznikiem”: jest sojusznikiem politycznym i jest krajem aktywnym na naszym rynku gospodarczym.

Spotkanie Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

11 września 2008 r. w godzinach wieczornych Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z Małżonką udał się do Pieszczan w Republice Słowackiej, gdzie wziął udział w Spotkaniu Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej. 12 września br. Prezydent RP z Małżonką uczestniczył w ceremonii oficjalnego powitania. Następnie Prezydent Lech Kaczyński uczestniczył  w I sesji plenarnej. Po jej zakończeniu Prezydenci Państw Grupy Wyszehradzkiej z Małżonkami udali się na śniadanie wydane przez Prezydenta Republiki Słowackiej.

Geringer de Oedenberg: Zamach na Strasburg

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Na najbliższej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego przedstawione zostaną trzy nowatorskie pakiety legislacyjne: telekomunikacyjny ( o którym pisałam wcześniej dość szczegółowo, z racji przygotowanej przeze mnie opinii w Komisji Prawnej ), klimatyczny i morski. Pełną parą ruszają ostatnie ustalenia budżetowe na 2009 rok – pisze Lidia Geringer de Oedenberg, poseł do Parlamentu Europejskiego w swoi blogu. Pierwsze czytanie pakietu telekomunikacyjnego zwanego w skrócie TELECOM (nie mylić z nazwą żadnej firmy) zakończy się głosowaniem podczas kolejnej wrześniowej sesji.

Nie karmić krokodyla

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Przypadek agresji wojsk rosyjskich na Gruzję potwierdza najgorsze obawy dotyczące intencji naszego wschodniego sąsiada. Będzie też wyraźną cezurą w stosunkach Rosji z resztą świata. Jak dotąd konflikt ten toczył się „tylko” w sferze walki wywiadów (sprawa Litwinienki, nasilenie działań rosyjskich służb na terytorium Republiki Federalnej Niemiec) oraz gospodarki (sprawa unijnego projektu „Nabucco” czy też gazociągu „Nord Stream” będące przykładami prób uzależnienia Unii Europejskiej od rosyjskich surowców). Konflikt Rosji z szeroko rozumianym „Zachodem” wchodzi teraz w nową fazę.

SLD ponownie zaapelował do Lecha Kaczyńskiego o złożenie podpisu pod Traktatem

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sojusz Lewicy Demokratycznej opowiada się za potępieniem Rosji, ale przeciwko nakładaniu na nią sankcji za jej działania w Gruzji, przed poniedziałkowym szczytem Unii Europejskiej w Brukseli - powiedziała Jolanta Szymanek-Deresz, wiceprzewodnicząca SLD, posłanka Lewicy na konferencji prasowej w Sejmie. Zdaniem Sojuszu potrzebny jest dialog, negocjacje, mediacje, a nawet przyspieszenie rozmów o otwarciu kolejnego etapu w negocjacjach o umowie między Unią a Rosją.

Uchwała Sejmu w sprawie Gruzji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm przyjął przez aklamację uchwałę w sprawie sytuacji w Gruzji. Uchwała potępia rosyjskie działania na Kaukazie i wyraża solidarność z narodem gruzińskim. Wątpliwości w sprawie przyjęcia dokumentu miała lewica, ale zdecydowała się go jednak poprzeć. Oto tekst uchwały w sprawie kryzysu gruzińskiego, którą Sejm przyjął przez aklamację we wtorek po południu: "Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 września 2008 roku w sprawie kryzysu gruzińskiego W sierpniu 2008 roku, w toku konfliktu wokół Osetii Południowej....

PiS: jeszcze w tym tygodniu wnioski o odwołanie Komorowskiego i Niesiołowskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jeszcze w tym tygodniu klub PiS złoży wniosek o odwołanie z funkcji marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego (PO) - zapowiedział we wtorek w rozmowie z PAP rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński. Sejm zbiera się we wtorek o godzinie 14:00. Także podczas tego posiedzenia Sejmu złożony ma zostać wniosek o odwołanie z funkcji wicemarszałka Izby Stefana Niesiołowskiego (PO). „Obaj panowie już od dawna zasługują na to, aby takie wnioski wobec nich złożyć, marszałek Komorowski prowadzi obrady w sposób nieobiektywny, faworyzuje PO....