joomla templates top joomla templates template joomla

Min. Wypych: Katyń jest dla Polaków miejscem świętym

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altUroczystości w Moskwie
Minister Paweł Wypych mówił w rozmowie z Igorem Janke w radiu Tok FM, że prezydent jest bliski podjęcia decyzji ws. ewentualnego wyjazdu do Moskwy.

Zbigniew Wassermann o raporcie Pitery

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

„To jest raport w stylu Pitery - już nieco zdezaktualizowany i wcale nierewelacyjny” - ocenia raport minister ds. walki z korupcją Julii Pitery na temat przebiegu prac nad ustawą hazardową w latach 2008-2009 członek komisji śledczej ds. afery hazardowej Zbigniew Wassermann.

PE akceptuje sprawozdanie europosłanki PO

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Podczas ostatniej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego posłowie przyjęli dużą większością głosów sprawozdanie posłanki Sidonii Jędrzejewskiej (PO) w sprawie priorytetów budżetu Unii Europejskiej na rok 2011. Sprawozdanie daje początek unijnej procedurze budżetowej.

Prezydent zaakceptował zastępców Prokuratora Generalnego

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt31 marca br. prezydent Lech Kaczyński zaakceptował kandydatury przedstawione przez Prokuratora Generalnego:
    * na stanowisko pierwszego zastępcy Prokuratora Generalnego - Pana Marka Jamrogowicza - prokuratora Prokuratury Generalnej...

Informacja dotycząca ograniczenia świadczeń emerytalnych funkcjonariuszy mundurowych, w tym funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa państwa

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezentuję wzór projektu skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie naruszającego przepisy prawa europejskiego ograniczania wysokości emerytury naliczanej na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 grudnia 1993r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego...

Bielan: Komorowskiego bardzo osłabia niska frekwencja

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Rzecznik PiS Adam Bielan powiedział w sobotę PAP, że kandydaturę Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich "bardzo osłabia niezwykle niska frekwencja" w prawyborach w PO. "Mniej niż jedna trzecia członków Platformy poparła jego osobę" - podkreślił Bielan.

Powstało nowe studio TVSLD

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altSLD uruchomia swoje profesjonalne studio telewizyjne. Działająca od końca 2008 roku TVSLD przechodzi kolejny etap. Telewizja partyjna startowała nagrywając na korytarzach, salach czy pokojach siedziby partii przy ulicy Rozbrat. Dzięki determinacji członków redakcji i oszczędnościach w wystroju po krajowych konwencjach partii udało się...

Obradowała Rada Krajowa SLD

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Szef SLD Grzegorz Napieralski jest zdania, że dopiero po ogłoszeniu, że Bronisław Komorowski jest kandydatem PO w wyborach prezydenckich rozpoczyna się prawdziwa debata. Kandydat SLD Jerzy Szmajdziński zadeklarował "prezydenturę obywatelską".

Dorota Arciszewska-Mielewczyk: to przegrana państwa polskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sąd okręgowy w Olsztynie zadecydował dziś, że rodziny Moskalików i Głowackich powinny wyprowadzić się z domu obywatelki Niemiec Agnes Trawny. Jednak eksmisja ma zostać wstrzymana do momentu zapewnienia przez gminę tym rodzinom lokali zastępczych.

Marek Opioła o wojnie MON z patologiami

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Ministerstwo Obrony Narodowej przyjęło strategię, której celem jest wzmocnienie dyscypliny wśród żołnierzy i przeciwdziałanie patologiom w polskim wojsku w ciągu najbliższych 5 lat. Koszt jej wdrożenia ma wynosić ponad 7 mln. zł – donosi dzisiejsza „Rzeczpospolita”.

Bronisław Komorowski

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Bronisław Komorowski, który jest kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP, skończy w czerwcu 58 lat. Od 9 lat jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Podczas prawyborów wielokrotnie podkreślał, że chce być prezydentem, który współpracuje, łączy, a nie dzieli.

Polscy olimpijczycy na śniadaniu u prezydenta

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW sobotę 27 marca Lech i Maria Kaczyńscy gościli na uroczystym śniadaniu medalistów i trenerów polskiej reprezentacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver.Po śniadaniu w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbyła się uroczystość, podczas której Lech Kaczyński wręczył polskim olimpijczykom...

Boni podczas debaty sejmowej: Małych Polaków ma być więcej

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Cel: więcej dzieci, bogatsi emeryci, nowoczesne społeczeństwo – tak najkrócej można podsumować wystąpienie szefa doradców premiera ministra Michała Boniego w piątek w Sejmie podczas debaty omawiającej 2,5 letnią pracę rządu.