joomla templates top joomla templates template joomla

Trumny Pary Prezydenckiej wystawione na widok publiczny

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altWartę honorową przy trumnie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki Pani Marii Kaczyńskiej do godziny 11.00 w dniu jutrzejszym pełnią pracownicy Kancelarii Prezydenta RP. Informacje w sprawie wystawienia wart honorowych w kolejnych dniach będą dostępne na naszej stronie internetowej.

Uwaga! Zmiana miejsca wpisów do księgi kondolencyjnej

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Informujemy, iż w związku z wystawieniem na widok publiczny trumien z ciałami Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Małżonki Prezydenta RP Pani Marii Kaczyńskiej nastąpiła zmiana miejsca wpisów do księgi kondolencyjnej.

B. Obama: To strata nie tylko dla Polski, ale i dla świata

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Obama otworzył sesję plenarną drugiego dnia Szczytu nt. Bezpieczeństwa Atomowego w Waszyngtonie, prosząc zebrane delegacje o minutę ciszy przed rozpoczęciem obrad dla uczczenia pamięci prezydenta Kaczyńskiego oraz członków jego delegacji, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w ubiegłą sobotę.

Pogrzeb Pary Prezydenckiej

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Kancelaria Prezydenta RP informuje, że uroczysty pogrzeb Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Pani Marii Kaczyńskiej odbędzie się w niedzielę 18 kwietnia 2010 r. w Krakowie, gdzie Para Prezydencka spocznie na Wawelu.

Tragedia pod Smoleńskiem

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Pod Smoleńskiem rozbił się samolot rządowy z delegacją udającą się na obchody 70 rocznicy tragedii katyńskiej. Na pokładzie był prezydent Lech Kaczyński z małżonką oraz szereg ważnych osobistości państwa polskiego. Prawdopodobnie nikt nie przeżył katastrofy.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt10 kwietnia 2010 roku, w drodze na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Małżonka Prezydenta Maria Kaczyńska oraz członkowie polskiej delegacji i załoga samolotu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie!

Ofiarom mordu w Katyniu złożą hołd premierzy Polski i Rosji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Po 70 latach od katyńskiego mordu doczekaliśmy chwili przełomowej. Polski premier Donald Tusk wraz z premierem Rosji Władimirem Putinem będzie uczestniczyć w środę w uroczystościach z okazji rocznicy zbrodni katyńskiej. To symboliczny początek rozwiązywania najtrudniejszych kwestii w polsko-rosyjskich stosunkach.

Kondolencje od międzynarodowych przywódców

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Po tragedii polskiego samolotu rządowego od soboty na ręce pełniącego obowiązki Prezydenta RP Marszałka Bronisława Komorowskiego spływają kondolencje od najwyższych przedstawicieli państw. Złożyli je między innymi:

Pożegnalny koncert na Zamku Królewskim

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

15 kwietnia br. (czwartek) o godz. 20:00 na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się pożegnanie Pary Prezydenckiej Pani Marii i Lecha Kaczyńskich oraz Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Tomasza Merty przez artystów i twórców.

Przewodniczący SLD wraca natychmiast do Polski

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W związku z tragedią narodową przewodniczący SLD, Grzegorz Napieralski przerywa swój pobyt w USA i jest już w drodze do Polski. Jutro odbędzie się nadzwyczajny Zarząd partii w siedzibie SLD przy ul. Rozbrat.

Błaszczak: prezes PiS poleciał do Smoleńska

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezes PiS Jarosław Kaczyński udał się samolotem do Smoleńska na miejsce katastrofy, w której zginął m.in. jego brat, prezydent Lech Kaczyński - poinformował w sobotę PAP rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszą posłowie PiS, członkowie władz partii, w tym m.in. szef Komitetu Wykonawczego Joachim Brudziński.

Napieralski: Jaruzelski postępował dobrze

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Z Grzegorzem Napieralskim, przewodniczącym SLD i szefem KP Lewica rozmawiała na łamach „Rzeczpospolitej” Eliza Olczyk.
Jak pan przeżył prawybory w PO?

„Wiemy, jaka jest prawda, można ją ukrywać, ale ona w końcu wypłynie”

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Zuzanna Dąbrowska: Pani przewodnicząca, dlaczego ustawa antynikotynowa budzi aż tak wielkie emocje? Kluby dzielą się w poprzek, nie według polityki, tylko według tego, czy ktoś pali, czy nie, emocje szaleją i na sali sejmowej, i w senacie, i w komisji. To jest aż tak bardzo gorący temat?