joomla templates top joomla templates template joomla

„New York Times”: Polska-Rosja: szanse na zmiany na lepsze

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Czy tragedia może stać się zwiastunem zmian? – zastanawia się na łamach „New York Timesa” Judy Dempsey. I wszystko na to wskazuje, że tak. Po tragicznej katastrofie polskiego samolotu, w której zginęli prezydent Lech Kaczyński z małżonką i wiele innych osób, państwowy kanał rosyjskiej telewizji po raz pierwszy pokazał film „Katyń” Andrzeja Wajdy.

Trumna z ciałem wicemarszałka Putry przewieziona do Białegostoku

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Trumna z ciałem wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putry, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, została w sobotę wieczorem przewieziona do Białegostoku. Zmarłego powitały setki osób zebrane przed Pałacem Branickich.

Pożegnanie Pary Prezydenckiej

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W sobotę po godz. 17.30 po odprawieniu egzekwii pogrzebowych trumny z ciałami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii opuściły Pałac Prezydencki. Był on domem Pary Prezydenckiej przez niemal pięć lat. Trumny przewiezione zostaną do warszawskiej archikatedry św. Jana.

Kwiaty i księga kondolencyjna pod siedzibą SLD

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altJesteśmy pod wrażeniem tego w jaki sposób ludzie żegnają naszych Przyjaciół. Pod siedzibą SLD przy ul. Rozbrat w Warszawie palą się setki zniczy, a mieszkańcy przynoszą kwiaty. Dziś wystawiona została także księga kondolencyjna, do której każdy może się wpisać i wyrazić w obobisty sposób to, co czuje po odejściu naszych bliskich.

Polacy oddali hołd tragicznie zmarłym

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Punktualnie w południe cały kraj zamilkł na dwie minuty. Było słychać wyłącznie ryk syren. Na ulicach zatrzymały się samochody, przechodnie stanęli w miejscu. W ten szczególny sposób Polacy uczcili pamięć o ofiarach katastrofy rządowego samolotu, który w sobotę rozbił się pod Smoleńskiem.

Kard. Dziwisz: prezydent zostanie pochowany na Wawelu

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Kardynał Stanisław Dziwisz potwierdził we wtorek, że prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria zostaną pochowani na Wawelu. Msza św. odbędzie się w niedzielę o godz. 14. Kard. Dziwisz poinformował, że para prezydencka będzie pochowana w krypcie, w której spoczywa marszałek Józef Piłsudski.

Żałoba w liceum, które ukończyła Maria Kaczyńska

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Cisza, smutek, zaduma - takie uczucia towarzyszą uczniom Liceum Ogólnokształcącym im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju, do którego uczęszczała i w 1961 roku zdała maturę pani prezydentowa, Maria Kaczyńska.

Trumny z ciałami Pary Prezydenckiej odleciały do Krakowa

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W niedzielę po godz. 7.00 rano ze stołecznej archikatedry św. Jana wyruszył na lotnisko wojskowe Okęcie kondukt wiozący trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich. Na pokładzie wojskowej CASY odlecą do Krakowa, gdzie o 14.00 rozpocznie się pogrzeb Pary Prezydenckiej.

Cała Polska opłakuje swoich przyjaciół z lewicy

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW wielu Polskich miastach tysiące ludzi wpisuje się do Ksiąg Kondolencyjnych wyłożonych przed siedzibami Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pod zdjęciami tragicznie zmarłych w Smoleńsku – Jerzego Szmajdzińskiego, Jolanty Szymanek-Deresz i Izabeli Jarugi-Nowackiej płoną dziesiątki tysięcy zniczy.

Ponieśliśmy wszyscy bolesną stratę

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Łzy w oczach posłów, kwiaty na sejmowej mównicy i nazwiska parlamentarzystów, którzy już nigdy z niej nie przemówią. W Sejmie posłowie i senatorowie oddali hołd ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu.

Orędzie marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Bronisław Komorowski poinformował o ogłoszeniu w całym kraju żałoby narodowej oraz wyznaczeniu - po konsultacjach z klubami parlamentarnymi - w ciągu dwóch tygodni daty wyborów prezydenckich. Muszą się one odbyć nie później niż 60 dni od daty ich ogłoszenia.

Jolanta Szczypińska: Maria Kaczyńska zawsze była sobą

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Emanowała ciepłem, życzliwością i zawsze była sobą - tak tragicznie zmarłą prezydentową Marię Kaczyńskiej wspomina posłanka Jolanta Szczypińska.„Zawsze uśmiechnięta, wyczuwała nastrój rozmówcy. Kiedy się z nią rozmawiało miało się wrażenie, że zna się ją od lat.

Klub PiS na specjalnym spotkaniu upamiętnił ofiary katastrofy

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

We wtorek parlamentarzyści PiS zebrali się na specjalnym posiedzeniu klubu, upamiętniającym kolegów poległych w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Oprócz posłów i senatorów w posiedzeniu klubu wzięły udział rodziny ofiar. Wspólnie modlili się za poległych. Odśpiewali też hymn narodowy.