joomla templates top joomla templates template joomla

Uchwała Sejmu w sprawie Gruzji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm przyjął przez aklamację uchwałę w sprawie sytuacji w Gruzji. Uchwała potępia rosyjskie działania na Kaukazie i wyraża solidarność z narodem gruzińskim. Wątpliwości w sprawie przyjęcia dokumentu miała lewica, ale zdecydowała się go jednak poprzeć. Oto tekst uchwały w sprawie kryzysu gruzińskiego, którą Sejm przyjął przez aklamację we wtorek po południu: "Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 września 2008 roku w sprawie kryzysu gruzińskiego W sierpniu 2008 roku, w toku konfliktu wokół Osetii Południowej....

Lech Kaczyński z Silvą o sytuacji w Gruzji, na Ukrainie i Traktacie z Lizbony

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

O sytuacji w Gruzji i poniedziałkowej Radzie Europejskiej a także o Traktacie z Lizbony rozmawiali we wtorek w Warszawie prezydenci Polski Lech Kaczyński i Portugalii Anibal Cavaco Silva. Lech Kaczyński podkreślił, że jest bardzo usatysfakcjonowany wizytą prezydenta Portugalii. Lech Kaczyński podkreślił na wspólnej konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim, że Portugalia jest „naszym podwójnym sojusznikiem”: jest sojusznikiem politycznym i jest krajem aktywnym na naszym rynku gospodarczym.

Rozmowa telefoniczna Prezydenta RP z Prezydentem Ukrainy

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

2 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński przeprowadził rozmowę telefoniczną z Prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenko. Podczas rozmowy Prezydent RP omówił wyniki nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli zaznaczając, że wpisanie do Konkluzji zapisu dotyczącego Ukrainy jest ważnym sygnałem dla europejskich aspiracji Kijowa.

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej w Brukseli

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

1 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński udał się do Brukseli na nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej. Razem z Prezydentem RP do Brukseli udali się Prezes Rady Ministrów Donald Tusk oraz Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski. Przed rozpoczęciem posiedzenia Rady Europejskiej Prezydent Lech Kaczyński spotkał się Prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem.

Siwiec: Panie Premierze czas zająć stanowisko!

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Wiemy, czego chce prezydent. Już bez emocji, bez wiwatów tłumu ogłasza wprost, że chciałby stanąć na czele koalicji środkowoeuropejskiej przeciw Rosji. Chce również pouczyć "zachód", a zwłaszcza Niemcy i Francję, jak postępować wobec imperialnych zamiarów sąsiada. Prezydent marzy więc o powrocie do zimnej wojny - pisze wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Marek Siwiec, w swoim blogu.

Dorota Arciszewska-Mielewczyk o wystąpieniu przewodniczącego Ziomkostwa Śląskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Wczorajszy „Nasz Dziennik” poruszył sprawę wystąpienia przewodniczącego Ziomkostwa Śląskiego i byłego prezesa rady nadzorczej Powiernictwa Pruskiego Rudiego Pawelki wygłoszonego w minioną niedzielę podczas zjazdu Ziomków Prus Wschodnich w Solingen. Pawelka stwierdził, iż niemiecka mniejszość narodowa podlega w Polsce dyskryminacji. Zwrócił się z apelem do władz Rzeczypospolitej o przestrzeganie wzajemnych traktatów i zobowiązań, które jego zdaniem nie są respektowane. Ponadto zażądał uregulowania przez Polskę odszkodowań...

Olejniczak: Polska nie powinna była podjąć tej decyzji 18.08.2008

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 Źle się stało, że doszło do sytuacji, w której Polska ma podpisać umowę w sprawie tarczy antyrakietowej - powiedział Wojciech Olejniczak, przewodniczący Klubu Poselskiego Lewica dziennikarzom w Sejmie. Jak dodał, jest kilka powodów, dla których Polska nie powinna podpisywać tej umowy. Po decyzji w sprawie umieszczenia tarczy antyrakietowej Polska będzie musiała dążyć do obniżenia poziomu niebezpieczeństwa, jakie ta instalacja niesie za sobą – uważa szef KP Lewica.

PiS: jeszcze w tym tygodniu wnioski o odwołanie Komorowskiego i Niesiołowskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jeszcze w tym tygodniu klub PiS złoży wniosek o odwołanie z funkcji marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego (PO) - zapowiedział we wtorek w rozmowie z PAP rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński. Sejm zbiera się we wtorek o godzinie 14:00. Także podczas tego posiedzenia Sejmu złożony ma zostać wniosek o odwołanie z funkcji wicemarszałka Izby Stefana Niesiołowskiego (PO). „Obaj panowie już od dawna zasługują na to, aby takie wnioski wobec nich złożyć, marszałek Komorowski prowadzi obrady w sposób nieobiektywny, faworyzuje PO....

Portugalia jest naszym podwójnym sojusznikiem

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

2 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński spotkał się z przebywającym w Polsce z wizytą oficjalną Prezydentem Republiki Portugalskiej Anibalem Cavaco Silvą z Małżonką. Po uroczystym powitaniu na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Pary Prezydenckie udały się na wspólne spotkanie. Prezydent RP odznaczył Prezydenta Portugalii i Jego Małżonkę Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast Prezydent Portugalii odznaczył Prezydenta RP i Małżonkę Orderem Infanta Henryka z Wielką Wstęgą.

Obchody XX rocznicy Strajków Solidarności w Hucie Stalowa Wola.

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

31 sierpnia 2008 r. w Stalowej Woli podczas uroczystości z okazji XX rocznicy Strajków „Solidarności” w Hucie Stalowa Wola w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, Andrzej Klarkowski  Doradca Prezydenta RP wręczył, działaczom opozycji demokratycznej, uczestnikom wydarzeń 1988 r., odznaczenia państwowe nadane Im przez Prezydenta RP.

Wojciech Jasiński o podpisaniu umowy ws. tarczy antyrakietowej

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice i Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski podpisali dziś umowę w sprawie instalacji elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce. Teraz umowa trafi do parlamentu, który zadecyduje o wyrażeniu zgody na jej ratyfikację. Proces ratyfikacji zakończy się podpisem prezydenta.

Dlaczego spytamy mieszkańców Olsztyna

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Czesław Jerzy Małkowski okrył złą sławą nasze miasto Olsztyn. Ujawnione przez „Rzeczpospolitą”, a podjęte przez inne media mechanizmy funkcjonowania olsztyńskich elit politycznych, których symbolem stał się tzw. „Jurek” wywołały skandal, jakiego nie znała stolica Warmii i Mazur. Szczególnie dla reszty Polski, która nie znała obyczajów funkcjonujących w olsztyńskim światku/półświatku władzy. Były to sprawy zupełnie nieprawdopodobne. Szczegółów nie będę przypominał, seks w pracy i po pracy, łapówki, szantaże, mobbing, ustawione przetargi....

Umowa o tarczy podpisana

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W obecności prezydenta, premiera i marszałków parlamentu szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski podpisał z amerykańską sekretarz stanu Condoleezzą Rice umowę o budowie w Polsce elementów tarczy antyrakietowej. Relacjonowana przez najważniejsze telewizje świata - m.in. katarską Al-Jazeerę i amerykańską CNN - uroczystość rozpoczęła się opóźnieniem. Condoleezza Rice, Donald Tusk, ministrowie i marszałkowie parlamentu czekali, aż przyjedzie Lech Kaczyński. Po ok. 10 minutach oczekiwania prezydent się pojawił.
Sikorski i Rice podpisali dwa dokumenty....