joomla templates top joomla templates template joomla

Tragedia pod Smoleńskiem

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Pod Smoleńskiem rozbił się samolot rządowy z delegacją udającą się na obchody 70 rocznicy tragedii katyńskiej. Na pokładzie był prezydent Lech Kaczyński z małżonką oraz szereg ważnych osobistości państwa polskiego. Prawdopodobnie nikt nie przeżył katastrofy.

Błaszczak: prezes PiS poleciał do Smoleńska

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezes PiS Jarosław Kaczyński udał się samolotem do Smoleńska na miejsce katastrofy, w której zginął m.in. jego brat, prezydent Lech Kaczyński - poinformował w sobotę PAP rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszą posłowie PiS, członkowie władz partii, w tym m.in. szef Komitetu Wykonawczego Joachim Brudziński.

Napieralski: Jaruzelski postępował dobrze

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Z Grzegorzem Napieralskim, przewodniczącym SLD i szefem KP Lewica rozmawiała na łamach „Rzeczpospolitej” Eliza Olczyk.
Jak pan przeżył prawybory w PO?

„Wiemy, jaka jest prawda, można ją ukrywać, ale ona w końcu wypłynie”

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Zuzanna Dąbrowska: Pani przewodnicząca, dlaczego ustawa antynikotynowa budzi aż tak wielkie emocje? Kluby dzielą się w poprzek, nie według polityki, tylko według tego, czy ktoś pali, czy nie, emocje szaleją i na sali sejmowej, i w senacie, i w komisji. To jest aż tak bardzo gorący temat?

Zbigniew Wassermann o raporcie Pitery

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

„To jest raport w stylu Pitery - już nieco zdezaktualizowany i wcale nierewelacyjny” - ocenia raport minister ds. walki z korupcją Julii Pitery na temat przebiegu prac nad ustawą hazardową w latach 2008-2009 członek komisji śledczej ds. afery hazardowej Zbigniew Wassermann.

PE akceptuje sprawozdanie europosłanki PO

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Podczas ostatniej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego posłowie przyjęli dużą większością głosów sprawozdanie posłanki Sidonii Jędrzejewskiej (PO) w sprawie priorytetów budżetu Unii Europejskiej na rok 2011. Sprawozdanie daje początek unijnej procedurze budżetowej.

Prezydent zaakceptował zastępców Prokuratora Generalnego

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt31 marca br. prezydent Lech Kaczyński zaakceptował kandydatury przedstawione przez Prokuratora Generalnego:
    * na stanowisko pierwszego zastępcy Prokuratora Generalnego - Pana Marka Jamrogowicza - prokuratora Prokuratury Generalnej...

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt10 kwietnia 2010 roku, w drodze na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Małżonka Prezydenta Maria Kaczyńska oraz członkowie polskiej delegacji i załoga samolotu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie!

Ofiarom mordu w Katyniu złożą hołd premierzy Polski i Rosji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Po 70 latach od katyńskiego mordu doczekaliśmy chwili przełomowej. Polski premier Donald Tusk wraz z premierem Rosji Władimirem Putinem będzie uczestniczyć w środę w uroczystościach z okazji rocznicy zbrodni katyńskiej. To symboliczny początek rozwiązywania najtrudniejszych kwestii w polsko-rosyjskich stosunkach.

Min. Wypych: Katyń jest dla Polaków miejscem świętym

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altUroczystości w Moskwie
Minister Paweł Wypych mówił w rozmowie z Igorem Janke w radiu Tok FM, że prezydent jest bliski podjęcia decyzji ws. ewentualnego wyjazdu do Moskwy.

Obradowała Rada Krajowa SLD

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Szef SLD Grzegorz Napieralski jest zdania, że dopiero po ogłoszeniu, że Bronisław Komorowski jest kandydatem PO w wyborach prezydenckich rozpoczyna się prawdziwa debata. Kandydat SLD Jerzy Szmajdziński zadeklarował "prezydenturę obywatelską".

Dorota Arciszewska-Mielewczyk: to przegrana państwa polskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sąd okręgowy w Olsztynie zadecydował dziś, że rodziny Moskalików i Głowackich powinny wyprowadzić się z domu obywatelki Niemiec Agnes Trawny. Jednak eksmisja ma zostać wstrzymana do momentu zapewnienia przez gminę tym rodzinom lokali zastępczych.

Marek Opioła o wojnie MON z patologiami

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Ministerstwo Obrony Narodowej przyjęło strategię, której celem jest wzmocnienie dyscypliny wśród żołnierzy i przeciwdziałanie patologiom w polskim wojsku w ciągu najbliższych 5 lat. Koszt jej wdrożenia ma wynosić ponad 7 mln. zł – donosi dzisiejsza „Rzeczpospolita”.