joomla templates top joomla templates template joomla

Rostowski zostaje

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm odrzucił wniosek PiS o wotum nieufności dla ministra finansów Jacka Rostowskiego. Wniosek PiS poparło 193 posłów, przeciwko było 223, od głosu wstrzymało się 5. Większość konieczna do odwołania ministra wynosiła minimum 231 głosów.

Sznyceldoktorzy z PO i PSL radzą

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Na ostatnim posiedzeniu Sejmowej Komisji Zdrowia „panowie dwaj” stwierdzili, że Polacy jedzą niezdrowo, zaś kulinarne programy w telewizji jeszcze ich do tego nakłaniają. I postanowili przekonać kucharzy z ekranu, by zrezygnowali z pokazywania smażonych kotletów.

Lewica o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. CBA

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- Wczoraj w Trybunale Konstytucyjnym Sojusz Lewicy Demokratycznej odniósł wielki sukces – powiedział Grzegorz Napieralski, przewodniczący SLD i szef Klubu Poselskiego Lewica podczas konferencji prasowej w Sejmie.

PiS apeluje o nie oszędzanie na edukacji

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Posłowie PiS apelują do rządu, by szukając oszczędności w budżecie państwa nie zabierać pieniędzy z ministerstwa edukacji. Na edukacji, nauce i szkolnictwie wyższym jeszcze bardziej oszczędzać się nie da - podkreślił na środowej konferencji prasowej w Sejmie poseł PiS Sławomir Kłosowski.

Grzegorz Napieralski - nowy Przewodniczący KP LEWICA

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW Sejmie odbyło się głosowanie nad wyłonieniem osoby, która poprowadzi prace parlamentarne grupy posłów SLD. Grzegorz Napieralski uzyskał 24 głosy przy 14 głosach za kandydaturą Wacława Martyniuka. Wybory przebiegły w demokratycznej i przyjacielskiej atmosferze.

"Kampania w USA" - pierwszy długometrażowy film TVSLD

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altSojusz Lewicy Demokratycznej bacznie obserwował ostanią kampanię w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Techniki kampanii stosowane za "wielką wodą" niebawem pojawią się na naszym kontynencie. Jeszcze ciągle niepopularna kampania w Internecie w USA jest podstawą działań politycznych.

Piotr Kownacki: poszukamy oszczędności w niektórych wydatkach

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altJak poinformował minister Piotr Kownacki z prośbą o zastanowienie się nad ograniczeniem Kancelarii Prezydenta zwrócił się minister finansów Jacek Rostowski. Jest to związane z przygotowywaniem przez rząd nowelizacji tegorocznego budżetu państwa.

Sześciu nowych posłów w klubie PO

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Odbyło się uroczyste ślubowanie nowych posłów Platformy, którzy zastąpili parlamentarzystów wybranych do Parlamentu Europejskiego. W ławach poselskich zajęli miejsca Piotr Cieśliński, Leszek Jastrzębski, Janina Okrągły, Agnieszka Pomaska, Jarosław Stolarczyk i Marek Rząsa.

Dzieci z Kamienia Pomorskiego w Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altDzieci, które ucierpiały w tragicznym pożarze w Kamieniu Pomorskim przebywają w prezydenckim ośrodku w Wiśle. Spośród trzynaściorga dzieci, siedmioro pochodzi z rodzin poszkodowanych w pożarze w Kamieniu Pomorskim, a sześcioro z domu dziecka w Wisełce.

Prof. Jerzy Buzek coraz bliżej stanowiska przewodniczącego Europarlamentu

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altPrzez dwa dni polska delegacja rządowa na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli zabiegała o poparcie dla kandydatury prof. Jerzego Buzka na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Zmęczony, ale zadowolony premier Donald Tusk przed odlotem do Warszawy poinformował dziennikarzy:

Młodzi psychologowie pomagają dzieciom ze Stefy Gazy

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW ramach projektu pomocy dzieciom ze Strefy Gazy, organizowanego przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zaproszono do współpracy Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii. Stowarzyszenie działa w większości ośrodków akademickich w Polsce, w których wykładana jest psychologia.

Profesor Jerzy Buzek wstępuje do Platformy Obywatelskiej

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altPlatforma Obywatelska zyska wkrótce nowego członka. Były premier, prof. Jerzy Buzek zadeklarował, że chce stać się członkiem naszej partii. - Zdecydowałem się, to jest dobry moment - ogłosił w programie "Kropka nad i" w tvn24 Jerzy Buzek. Jako powód podał, że utożsamia się z PO i odpowiada mu styl sprawowania władzy w naszej partii.