joomla templates top joomla templates template joomla

PKW: KKW SLD-UP wystartuje z numerem 6!

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy wystartuje z numerem 6.

Angielskie blogowanie. Po polsku ;)

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W 80 dni dookoła świata - to już było. Teraz chodzi o to, żeby okrążyć świat nie wyjeżdżając z Londynu. - pisze jeden z polskich emigrantów. Pani Iwona, która wyszła za mąż za muzułmanina pisze, że tęskni za krótką spódnicą. Wśród Polaków mieszkających w Anglii panuje moda na blogi. Po polsku oczywiście.

Europejskie wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

6 maja rozpoczyna się Pierwszy Europejski Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Idea tygodnia polega nie tylko na promowaniu ducha przedsiębiorczości w Europie, ale przede wszystkim ma być okazją do informowania przedsiębiorców na temat wsparcia dostępnego na szczeblu europejskim, krajowym i lokalnym.

Piotr Kownacki o rezygnacji Prezydenta z wyjazdu na szczyt w Pradze

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Minister Piotr Kownacki we wtorek w rozmowie z dziennikarzami potwierdził, że początkowo Prezydent planował udać się na szczyt, ale po otrzymaniu od ministra Radosława Sikorskiego stanowiska rządu zmienił zdanie.

Kongres Europejskiej Partii Ludowej w Warszawie

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W czwartek zakończył się kongres Europejskiej Partii Ludowej. Kongres odbywał się w dniach 29-30 kwietnia w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki. W drugim i ostatnim dniu obrad głos zabrał m.in. były prezydent Lech Wałęsa oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Uczestnicy kongresu przyjęli także zmiany w Manifeście Wyborczym EPL.

Prezydent skierował list do kaliszan

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Robotnicy i pracodawcy przybyli w piątek do bazyliki Św. Józefa w Kaliszu w 17. Ogólnopolskiej Pielgrzymce "Solidarności". Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji kaliskiej, bp Stanisław Napierała.

R.Czarnecki złożył pozew przeciwko Wałęsie do sądu w Warszawie

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Ryszard Czarnecki, który ubiega się o ponowny wybór do PE z listy PiS w okręgu kujawsko-pomorskim, złożył w piątek pozew w trybie wyborczym przeciwko Lechowi Wałęsie do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Lewica o prawie telekomunikacyjnym ograniczającym dostęp do Internetu

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Grupa Socjalistyczna w PE w tym SLD i UP opowiada się za wolnym dostępem do Internetu – powiedział Marek Siwiec, wiceprzewodniczący PE podczas telekonferencji Warszawa-Strasburg. – Sprzeciwiamy się administracyjnym możliwością odcinania dostępu do sieci – dodał.

PiS pyta o kontrakt PO z Alert Media; PO: nie mamy nic do ukrycia

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak chce, by PO ujawniła kontrakt zawarty w 2007 roku z agencją komunikacji marketingowej Alert Media Communications Adama Łaszyna, który współpracował m.in. z premierem Donaldem Tuskiem.

Warszawa: Obchody 1 Maja

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Pod hasłem "Nie będziemy płacić za wasz kryzys" demonstrowali w Warszawie przedstawiciele m.in.: SLD, FMS, SdPl, UP i OPZZ. Uczestnicy 1 majowego pochodu domagali się obrony praw pracowniczych, demokracji i likwidacji bezrobocia. W pochodzie wzięło udział ok. 2,5 tys. osób.

A wszystko przez ten świński łeb made in Palikot

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Skąd się wzięła świńska grypa? Ze świńskiego łba, który Palikot wniósł do studia TVN! Jakoś tak to już od dawna bywa z polskim narodem, że gdy pojawiają się na horyzoncie jakieś problemy, to pojawia się i humor. Nie wiadomo skąd! Bywa, że czasem to humor wisielczy! Ale czy nie lepiej, że jest taki, niżby go nie miało być wcale!

Komunikat w sprawie podpisania porozumienia politycznego SLD i Stowarzyszenia Ordynacka

Tomasz Kalita ; sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W piątek 24 kwietnia 2009 r. Sojusz Lewicy Demokratycznej i Stowarzyszenie Ordynacka podpisali wspólne porozumienie polityczne. - W obliczu globalnego kryzysu gospodarczego, wzrastającego poczucia braku bezpieczeństwa socjalnego i utraty wielu miejsc pracy przez obywateli, widzimy pilnąkonieczność zwiększenia wpływu lewicy na politykę, dostrzegamy potrzebę integracjipostępowych środowisk w Polsce i realizację ich wspólnych elementów programowych - czytamy w porozumieniu.