joomla templates top joomla templates template joomla

Władysław Stasiak o rocznicy Powstania: to jest dzień, który warto przeżyć solidarnie

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altWładysław Stasiak nowy szef Kancelarii Prezydenta wezwał Polaków, by 1 sierpnia wspólnie uczcili 65. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
- To jest dzień, który warto przeżyć solidarnie jako wspólnota, która pamięta o wielkiej ofierze osób, walczących o niepodległą Polskę - podkreślił minister Stasiak.

Napieralski: Rząd chce wyprzedać majątek narodowy

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

SLD skrytykował rządowe plany prywatyzacji spółek skarbu państwa. Zdaniem Sojuszu Rada Ministrów chce wyprzedać majątek narodowy, najcenniejsze skarby polskiej gospodarki.
- Rząd Donalda Tuska zamierza przeprowadzić zabójczą prywatyzację i wyprzedaż majątku narodowego. Naszym zdaniem jest to chęć sprzedaży „sreber rodowych”...

Kryzys to zły czas na wyprzedaż

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Rządowy program prywatyzacji może przynieść chwilowe korzyści dla budżetu państwa, ale oznacza utratę kontroli przez państwo nad strategicznymi spółkami. Przyspieszanie procesów prywatyzacyjnych, by osiągnąć ponad 36 mld zł na zasypanie dziury budżetowej, jest nierozsądne i krótkowzroczne...

Ryszard Czarnecki: wczorajsze wydarzenia w PE to podwójne zwycięstwo

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Wczoraj Jerzy Buzek został wybrany Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Eurodeputowany PiS Michał Kamiński był oficjalnym kandydatem frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy na wiceszefa tego organu. Jednak przegrał wtorkowe wybory, ponieważ swoją kandydaturę samodzielnie wysunął Brytyjczyk Edward Mcmillan-Scott.

Play to stop, czyli Komisja Europejska i MTV namawiają do ochrony klimatu

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

„Play to Stop – Europe for Climate” (Połóżmy temu kres przez zabawę – Europa dla klimatu) – taki tytuł nosi kampania, która wystartowała w Brukseli. Ma ona na celu zmobilizowanie młodych ludzi do działania na rzecz zapobieżenia zmianom klimatycznym.

Prezydent popiera apel polityków do Baracka Obamy

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altJako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podzielam obawy wyrażone w liście grupy wybitnych polityków naszego regionu Europy do prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy i pragnę wesprzeć swym głosem apel, aby Ameryka nie zapominała w swej polityce o sprawdzonych sojusznikach z Europy Środkowej i Wschodniej, bo może to grozić zaprzepaszczeniem osiągnięć ostatnich 20 lat.

Nabucco - gaz dla Europy ominie Rosję

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Siedem lat trwały rozmowy i rokowania w sprawie budowy gazociągu uniezależniającego Europę od rosyjskiego gazu. Wreszcie dziś podpisana została w Ankarze umowa dotycząca transportu gazu ziemnego gazociagiem omijającym Rosję.

Premier Tusk: Minister skarbu ma czas do końca sierpnia

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Jeśli do końca sierpnia nie będzie dobrego finału sprawy stoczni, to szef resortu skarbu straci swoje stanowisko - powiedział premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej. Premier zapowiedział też, że sprawa prywatyzacji KGHM nie jest przesądzona.

Minister Duda spotkał się z przedstawicielami KDT

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW piątek w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Podsekretarza Stanu Andrzeja Dudy z przedstawicielami spółki Kupieckie Domy Towarowe. Dziś również wpłynął list kupców do Prezydenta z podziękowaniem za zajęcie wyważonego stanowiska w ich sprawie.

Duży sukces naszej eurodeputowanej

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altInformujemy, że eurodeputowana z ramienia SLD Lidia Geringer de Oedenberg została wybrana w pierwszej turze głosowania jednym z pięciu kwestorów Parlamentu Europejskiego, uzyskując w głosowaniu najwyższe poparcie spośród zgłoszonych kandydatów - poseł zyskała poparcie 398 deputowanych.

Powiedzmy Unii, co jest dla nas ważne

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Czy można wyobrazić sobie istotną decyzję UE dotyczącą państw na południu Morza Śródziemnego bez udziału Włoch czy Francji? Raczej nie, nawet gdyby coś miało pójść nie po myśli południowych członków Unii. Nikt nie podejmie żadnej decyzji bez wcześniejszego omówienia ich z nimi.

Szymanek-Deresz: Spór pomiędzy prezydentem a premierem utrwala się

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Informacja ministerstwa spraw zagranicznych o tym, że około 100 dokumentów czeka na podpis prezydenta jest świadectwem tego, że spór pomiędzy prezydentem a premierem utrwala się – powiedziała Jolanta Szymanek-Deresz, wiceprzewodnicząca SLD podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Spółdzielnia „ziomal” Ewy Kopacz

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Chcesz mieć pracę za 10 tys. na rękę, do tego furę z szoferem, no i komórę. A na dodatek sekretarkę. Prawdziwą. Nie automatyczną. No to trzeba było się w kwietniu br. zgłosić do Ewy Kopacz. Pani minister dobrą kobietą jest. Niczym Armia Zbawienia. Pomaga każdemu. Trzeba spełnić tylko kilka drobnych warunków i już!