joomla templates top joomla templates template joomla

Fachowcy i znachorzy

psl.pl Józef Szczepańczyk włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Przed wiekami Stańczyk obwiązawszy chustą twarz i udając chorego udowodnił, że najwięcej w Krakowie jest lekarzy. Każdy napotkany uważał za swój święty obowiązek doradzać królewskiemu trefnisiowi, co powinien zrobić, aby pozbyć się rzekomego bólu zęba. Gdyby ów mądry prześmiewca żył dzisiaj, zapewne bez trudu udowodniłby, iż po 10 kwietnia ubiegłego roku najwięcej mamy fachowców od lotnictwa. Nawet więcej niż domorosłych medyków.

Rosjanie nie wpuścili polskich dyplomatów na lotnisko

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altRosjanie nie pozwolili polskim dyplomatom na sprawdzenie lotniska w Siewiernyj, cztery dni przed wizytą Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dyplomaci mieli sprawdzić czy lotnisko jest wystarczająco przygotowane. Lotnisko w Smoleńsku było w tak fatalnym stanie, że Rosjanie musieli „odtworzyć jego infrastrukturę” – donosi TVN24 Rosjanie nie chcieli powiedzieć jakiego sprzętu brakuje na lotnisku i w jaki sposób go reaktywują - zeznał w wojskowej prokuraturze Dariusz Górczyński, naczelnik wydziału Federacji Rosyjskiej w departamencie wschodnim MSZ.

Polski premier o polityce spójności

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezentując sukcesy Polski w wykorzystaniu funduszy UE, Donald Tusk bronił w poniedziałek w Brukseli silnej polityki spójności, której zagrażają narodowe egoizmy. Apelował o utrzymanie obecnych zasad przyznawania funduszy, z naciskiem na biedne regiony. "Polska jest najbardziej wyrazistym dowodem, że polityka spójności rzeczywiście niweluje luki rozwojowe, dzielące takie kraje jak Polska od najlepiej rozwiniętych państw UE" - powiedział premier podczas V Forum Spójności, którego tematem jest przyszłość unijnych funduszy strukturalnych i spójności po 2013 roku.

KP SLD chce zwrotu VAT

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altKlub Poselski Sojuszu Lewicy Demokratycznej złożył projekt ustawy o zwrocie wydatków związanych z zakupem odzieży i obuwia dla dzieci. Zdaniem SLD podwyżka VAT uderzy najbardziej w rodziny wielodzietne. - Podwyżka VAT na ubrania dziecięce uderza w rodziny, w których jest, co najmniej 3 dzieci – powiedziała Anita Błochowiak, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji finansów podczas konferencji prasowej w Sejmie. Zdaniem posłanki SLD decyzja o podwyżce stawki, którą ogłosiła Unia Europejska, nie spotkała się z odpowiednią reakcją rządu Donalda Tuska.

66. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Dzisiaj mija 66. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. W operacji uczestniczyły 100. Lwowska Dywizja Piechoty pod dowództwem generała-majora Fiodora Krasawica oraz 60. Armia I Frontu Ukraińskiego. W akcji wyzwolenia Auschwitz, Auschwitz II-Birkenau, Monowitz i miasta Oświęcim zginęło 231 żołnierzy Armii Czerwonej. W jej wyniku uwolniono 8 tys. więźniów, w tym przeszło 500 dzieci. Wcześniej ok. 60 tys. więźniów hitlerowcy wyprowadzili na teren Niemiec w tzw. marszu śmierci.

Nagroda specjalna BCC dla Leszka Millera

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- Były premier Leszek Miller otrzymał Nagrodę Specjalną Business Centre Club. W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie odbyła się finałowa Gala XX konkursu Lider Polskiego Biznesu. Leszek Miller został doceniony za wprowadzenie Polski do Unii Europejskiej na korzystnych warunkach. Także za to, że jego rząd obniżył podatki dla przedsiębiorstw z 27 do 19 procent, oraz wprowadził ustawę o swobodzie działalności gospodarczej.

Jarosław Kaczyński o konieczności rozliczenia odpowiedzialnych za tragedię smoleńską

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

O tym, co zrobiłby, gdyby 10 kwietnia 2010 r. był premierem w rozmowie z „Faktem” opowiada Jarosław Kaczyński. Fakt: Rzeczywiście pan uważa, że premier ukrywa prawdę o katastrofie? Jaki miałby interes w paktowaniu z Rosją? Jarosław Kaczyński: To pytanie do Donalda Tuska, a nie do mnie. Sam się nad tym zastanawiam. Jego postawa jest zdumiewająca. Ten człowiek powinien zejść na zawsze ze sceny politycznej. Dopiero po zmianie władzy będzie można odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak postępował.

TNS OBOP: SLD ostro w górę, PO ostro w dół

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Według najnowszego sondażu Gazety Wyborczej, Sojusz Lewicy Demokratycznej poszybował mocno w górę, jeśli chodzi o poparcie społeczne. Partia kierowana przez Grzegorza Napieralskiego może liczyć już na 19% zaufania Polaków. Z kolei Platforma Obywatelska zanotowała najsłabszy wynik od 2007 roku, który wynosi zaledwie 38%. To spadek o 16 punktów procentowych. Prawo i Sprawiedliwość ma już tylko 6 pkt. przewagi nad SLD, a ta systematycznie maleje.

PJN o propozycjach prof. Balcerowicza

polskajestnajwazniejsza.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altPrzewodnicząca Klubu Parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza Joanna Kluzik-Rostkowska odniosła się do propozycji zmian w systemie emerytalnym zaproponowanych przez profesora Leszka Balcerowicza. Szefowa PJN zauważyła, że głos byłego ministra finansów i prezesa NBP jest jedynym donośnym głosem w tej sprawie. – Z rządu tego głosu nie słychać – stwierdziła. Joanna Kluzik-Rostkowska przedstawiła stanowisko swojego klubu w odniesieniu do poszczególnych propozycji zgłoszonych przez Leszka Balcerowicza.

Mazowiecki prosił, ja płakałam

Monika włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Platforma Obywatelska powstawała z wielką nadzieją od pierwszego naszego spotkania, kiedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że to się będzie nazywało Platforma - wspomina Elżbieta Radziszewska. Jak Pani trafiła do tego grona rozmówców? Była grupa osób, która oczekiwała w polityce czegoś innego. W partii była absolutna degrengolada. Nawet nie potrafiliśmy wystawić kandydata na prezydenta. Postanowiłyśmy z Iwoną, że wychodzimy z Unii Wolności na tej słynnej radzie krajowej.

Prezydent wręczył akty nominacyjne profesorom

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

25 stycznia 2011 roku w Pałacu Prezydenckim akty nominacyjne otrzymali: nauki biologiczne dr hab. Barbara RAKOWSKA-Uniwersytet Łódzki dr hab. Maria WĘDZONY-Uniwersytet Przyrodniczy im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie dr hab. Małgorzata Helena WIERZBICKA-Uniwersytet Warszawski nauki chemiczne dr hab. Rafał Ryszard SICIŃSKI-Uniwersytet Warszawski nauki ekonomiczne dr hab. Zenon Marian FOLTYNOWICZ-Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

10 lat Ruch na rzecz dobrej zmiany

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altOd początku wolnej Polski marzyłem o ugrupowaniu, które reprezentowałoby zdrowy rozsądek, umiar i przyzwoitość.- mówi przewodniczący Platformy Obywatelskiej premier Donald Tusk, wspominając utworzenie Platformy Obywatelskiej 24 stycznia 2001 roku w hali "Olivia". O czym Pan Premier myślał, stojąc na podium w hali „Olivia”? Czy myślał Pan o tym, że za 10 lat będzie Pan tak ciężko pracował? Że będzie na Panu ciążyć taka odpowiedzialność? Donald Tusk: Pomyślałem, że rodzi się coś wielkiego.

Uroczystość odznaczenia i powołania sędziów

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe za wybitne zasługi w działalności publicznej na rzecz sądownictwa powszechnego. Odznaczeni zostali Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski: 1. Pan Ryszard KAŁWA 2. Pan Michał KOPEĆ 3. Pan Lech MAGNUSZEWSKI 4. Pan Zbigniew PANNERT 5. Pan Andrzej PĘCAK Ponadto Prezydent RP wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Nowo powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie.