joomla templates top joomla templates template joomla

Prezydencki kapelan spoczął na Powązkach

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Ksiądz Roman Indrzejczyk, prezydencki kapelan i spowiednik, został w sobotę pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Duchowny zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.

Pożegnanie marszałka Szmajdzińskiego

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Polityk, ale przede wszystkim dobry, uczynny i sympatyczny człowiek – tak bliscy wspominają Jerzego Szmajdzińskiego. W Katedrze Polowej Wojska Polskiego zakończyły się uroczystości pogrzebowe wicemarszałka Sejmu.

W Krakowie pochowano Zbigniewa Wassermanna

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Na cmentarzu parafialnym na krakowskich Bielanach pochowano we wtorek posła PiS Zbigniewa Wassermanna. Żegnający go przyjaciele i współpracownicy podkreślali jego niezłomność w dążeniu do prawdy, prawość i dobroć.

Złożenie kwiatów pod siedzibami partii politycznych

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

15 kwietnia delegacja przedstawicieli Sojuszu Lewicy Demokratycznej na czele z Sekretarzem Generalnym Markiem Nawrotem, złożyła wiązanki kwiatów upamiętniających pamięć ofiar tragedii pod Smoleńskiem  pod siedzibami partii politycznych.

Trumna z ciałem wicemarszałka Putry przewieziona do Białegostoku

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Trumna z ciałem wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putry, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, została w sobotę wieczorem przewieziona do Białegostoku. Zmarłego powitały setki osób zebrane przed Pałacem Branickich.

Pożegnanie Pary Prezydenckiej

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W sobotę po godz. 17.30 po odprawieniu egzekwii pogrzebowych trumny z ciałami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii opuściły Pałac Prezydencki. Był on domem Pary Prezydenckiej przez niemal pięć lat. Trumny przewiezione zostaną do warszawskiej archikatedry św. Jana.

Kwiaty i księga kondolencyjna pod siedzibą SLD

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altJesteśmy pod wrażeniem tego w jaki sposób ludzie żegnają naszych Przyjaciół. Pod siedzibą SLD przy ul. Rozbrat w Warszawie palą się setki zniczy, a mieszkańcy przynoszą kwiaty. Dziś wystawiona została także księga kondolencyjna, do której każdy może się wpisać i wyrazić w obobisty sposób to, co czuje po odejściu naszych bliskich.

Prezydent Kaczorowski spoczął w Świątyni Opatrzności Bożej

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Wczesnym popołudniem wyruszył z Belwederu kondukt z trumną Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta Rzeczypospolitej na uchodźstwie. Trumnę zmarłego okryto Proporcem Prezydenta RP. Kondukt ruszył Alejami Ujazdowskimi na Stare Miasto...

Pożegnanie ministra Władysława Stasiaka

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Władysław Stasiak, szef Kancelarii Prezydenta, spoczął we wtorek na warszawskich Powązkach. Podczas uroczystości na cmentarzu i mszy świętej w kościele św. Anny przyjaciele i współpracownicy wspominali go jako człowieka misji publicznej, najlepszego urzędnika.

„New York Times”: Polska-Rosja: szanse na zmiany na lepsze

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Czy tragedia może stać się zwiastunem zmian? – zastanawia się na łamach „New York Timesa” Judy Dempsey. I wszystko na to wskazuje, że tak. Po tragicznej katastrofie polskiego samolotu, w której zginęli prezydent Lech Kaczyński z małżonką i wiele innych osób, państwowy kanał rosyjskiej telewizji po raz pierwszy pokazał film „Katyń” Andrzeja Wajdy.

Trumny z ciałami Pary Prezydenckiej odleciały do Krakowa

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W niedzielę po godz. 7.00 rano ze stołecznej archikatedry św. Jana wyruszył na lotnisko wojskowe Okęcie kondukt wiozący trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich. Na pokładzie wojskowej CASY odlecą do Krakowa, gdzie o 14.00 rozpocznie się pogrzeb Pary Prezydenckiej.

Cała Polska opłakuje swoich przyjaciół z lewicy

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW wielu Polskich miastach tysiące ludzi wpisuje się do Ksiąg Kondolencyjnych wyłożonych przed siedzibami Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pod zdjęciami tragicznie zmarłych w Smoleńsku – Jerzego Szmajdzińskiego, Jolanty Szymanek-Deresz i Izabeli Jarugi-Nowackiej płoną dziesiątki tysięcy zniczy.

Ponieśliśmy wszyscy bolesną stratę

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Łzy w oczach posłów, kwiaty na sejmowej mównicy i nazwiska parlamentarzystów, którzy już nigdy z niej nie przemówią. W Sejmie posłowie i senatorowie oddali hołd ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu.