joomla templates top joomla templates template joomla

Piotr Kownacki: to typowa nagonka polityczna podgrzewana działaczy PO i premiera

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Na początku konferencji zwołanej przez ministra Kownackiego, szef Kancelarii Prezydenta przypomniał, że gdy pracował w Banku Ochrony Środowiska od sierpnia 1999 do czerwca 2001 roku, bank był zarządzany przez kilkuosobowy zarząd podejmujący wszystkie istotne decyzje.

Jarosław Kaczyński: samorząd wpływa na los obywateli w wielu dziedzinach

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

„Oświata, służba zdrowia i wykorzystanie środków europejskich - w tych dziedzinach polski samorząd codziennie wpływa na los każdego obywatela” - mówił w czwartek szef PiS Jarosław Kaczyński. „W polskich samorządach wyraża się w wielkiej mierze polskość jako typ samoświadomości narodowej, kulturowej...

Napieralski: SLD poprze wniosek PiS o odwołanie ministra Rostowskiego

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- Sojusz Lewicy Demokratycznej poprze wniosek Prawa i Sprawiedliwości o odwołanie ministra finansów Jacka Rostowskiego – zapowiedział Grzegorz Napieralski, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej w Katowicach.

Jarosław Kaczyński: jestem przeciwnikiem systemu dwupartyjnego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wtorkowego wykładu na Uniwersytecie Szczecińskim zadeklarował się jako przeciwnik wprowadzenia w Polsce systemu dwupartyjnego. Przy wypełnionej po brzegi przez studentów sali, szef PiS wygłosił wykład „Co to jest polityka?”.

Sejm: Debata "Czas kobiety: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2009" 20.05.2009

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

20 maja br. odbyła się w Sejmie debata "Czas kobiety: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2009". Gościem specjalnym debaty byłą unijna komisarz, szwedzka socjaldemokratka  Margot Wallstroem. Do dyskusji zaproszono kandydatki na eurodeputowane oraz przedstawicielki organizacji pozarządowych.

Pan komisarz czeka… więc wszyscy czekamy

Hanna Foltyn-Kubicka ; pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jakiś czas temu pisałam o zagrożeniu dla środowiska naturalnego, jakim będzie kontrolowana detonacja min zalegających na dnie Zatoki Fińskiej, przeprowadzona w ramach budowy gazociągu Nord Stream. Zainteresowanym polecam jeden z moich poprzednich tekstów. Przesłałam również priorytetową interpelację w tej sprawie do Komisji Europejskiej, w którym przedstawiłam niebezpieczeństwo i poprosiłam o odpowiedź na następujące pytanie:

Saryusz-Wolski w "Polska The Times": PiS gra antyniemiecką histerią

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Wywiad z Jackiem Saryuszem-Wolskim, wiceprzewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej na temat wystąpień niemieckich partii, które domagają się potępienia wypędzeń oraz żadań PiS-u, aby PO opuściła szeregi Europejskiej Partii Ludowej, do której należą też niemieckie CDU i CSU.

Lech Kaczyński z wizytą w Brzegu i Oławie

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent rozpocznie swoją wizytę w Starostwie Powiatowym w Brzegu, gdzie odsłoni tablicę poświęconą pomordowanym w Twerze, a także zasadzi symboliczny dąb w ramach programu „Katyń – ocalić od zapomnienia”.

Premier przypomina, że sprawcą wypędzeń było niemieckie państwo

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

CDU i bawarska CSU  przyjęły w poniedziałek wspólną odezwę, w której domagają się wstrzymania procesu rozszerzenia UE oraz "międzynarodowego potępienia wypędzeń". "Wypędzenia każdego rodzaju muszą zostać potępione na płaszczyźnie międzynarodowej, a naruszone prawa muszą zostać uznane" - podkreślili chadecy.

Wizyta Prezydenta w woj. mazowieckim

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altOkoło godz. 14.00 w Mińsku Mazowieckim Lech Kaczyński spotka się z mieszkańcami miasta przy pomniku Generała Władysława Andersa z okazji 61 rocznicy śmierci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Instytut Obywatelski tworzy długofalowe strategie dla Polski

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Nie zastanawiamy się, jak dzisiaj powinna być rozwiązana kwestia sześciolatków w szkołach, tylko zastanawiamy się, jak powinien być przebudowany system uczenia w szkołach i jak rozwiązać problem wyrównywania szans po to, by jakość kształcenia w Polsce była w przyszłości o wiele wyższa – mówi w wywiadzie dla serwisu Platforma.org minister Rafał Grupiński.