joomla templates top joomla templates template joomla

Każde wybory są wielkim świętem demokracji

platforma.org; Julia Pitera włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Każde wybory są wielkim świętem demokracji. Oceniamy rządzących, dokonujemy bilansu minionej kadencji. W zależności od oceny efektów rządzenia albo ponawiamy wybór, albo obdarzamy zaufaniem polityków innych partii.

Adam Hofman o rządach Donalda Tuska

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Dwa i pól roku rządu Donalda Tuska to 2 mln 100 tys. bezrobotnych. To co druga polska rodzina, która nie wyśle dzieci na wakacje. I to złudzenie, które Donald Tusk nam roztoczyl, że jest tak dobrze.

Podpisanie apelu w obronie Konstytucji

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W imienu Przewodniczącego SLD, Grzegorza Napieralskiego zapraszamy wszystkich, którzy uważają , że Konstytucja nie może być łamana. Wszystkich, którzy są przekonani, że Polska musi być Państwem świeckim.

Posłowie PiS złożą we wtorek wieniec

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Parlamentarzyści PiS pojawią się we wtorek rano przed krzyżem znajdującym się przed Pałacem Prezydenckim. Uczczą ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. We wtorek miną cztery miesiące od tej tragedii.

Gowin: Im mniej szkół państwowych...

.platforma.org; Dziennik włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Gowin: Im mniej szkół państwowych, tym lepiej
Nie sądzę, żebym musiał przekonywać panią minister do nauczania historii przez trzy lata liceum. Ale oczywiście, wizja edukacji, matury to problem fundamentalnych wyborów ideowych, ma więc charakter polityczny.

Oświadczenie prof. T.Iwińskiego

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altProfesor Tadeusz Iwiński, poseł Klubu Poselskiego Lewica, były sekretarz stanu do spraw międzynarodowych w Kancelarii Premiera, dementuje informacje podane przez Informacyjną Agencję Radiową o istnieniu w Kiejkutach na Mazurach na początku tej dekady ośrodka CIA, w którym mogliby być przetrzymywani, a nawet torturowani więźniowie z państw islamskich.

Marek Kuchciński nowym wicemarszałkiem Sejmu

pis.org.pl; JS/PAP włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altMarek Kuchciński został w środę nowym wicemarszałkiem Sejmu. Zastąpi na tej funkcji Krzysztofa Putrę, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu koło Smoleńska.

Prezydent odebrał insygnia orderów

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altNowo zaprzysiężony prezydent Bronisław Komorowski odebrał w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie insygnia Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Orła Białego.

Solidarni po katakliźmie

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Zalane tereny w Dolnośląskim potrzebują pomocy. To czas, który szczególnie wymaga ludzkiej solidarności. Liczy się każdy gest, każda pomoc, każda para rąk do pracy. Na rozliczenia czas nadejdzie później.

CZERNIAK: Zgniły niekompromis

sld.org.pl; Jacek Czerniak włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altWrzucanie do jednego gara sacrum i profanum „ugotowało” na amen już niejedną ideę i miliony zwolenników lub przeciwników tej mało wybrednej „sztuki kulinarnej”.

Marek Opioła o wojnie MON

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Ministerstwo Obrony Narodowej przyjęło strategię, której celem jest wzmocnienie dyscypliny wśród żołnierzy i przeciwdziałanie patologiom w polskim wojsku w ciągu najbliższych 5 lat. Koszt jej wdrożenia ma wynosić ponad 7 mln. zł – donosi dzisiejsza „Rzeczpospolita”.

Premier Tusk: ochronimy polskie rodziny

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Nie ma potrzeby obarczania polskiej rodziny nadmiernym ciężarem, aby bezpiecznie przejść końcowy etap kryzysu globalnego – mówił w Sejmie premier Donald Tusk. Polski rząd przygotował taki plan ekonomiczny, by Polacy odczuli finansowe zaciskanie pasa w znacznie mniejszym stopniu niż obywatele innych krajów Unii.

Msza święta za duszę Jana Karskiego

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

11 lipca 2010, w 10. rocznicę śmierci legendarnego kuriera, dyplomaty, żołnierza, profesora, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, odbyła się msza święta za duszę Jana Karskiego.