joomla templates top joomla templates template joomla

Karol Karski o manewrach „Zapad 2009”

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Podczas posiedzenia połączonych komisji obrony narodowej i spraw zagranicznych wiceszef MON Stanisław Komorowski oznajmił, że możliwe jest prewencyjne użycie przez Rosję broni jądrowej, a w trakcie ostatnich manewrów wojsk rosyjskich ćwiczona była ofensywa przeciwko Polsce – poinformował portal „Wprost 24”. W tej sprawie poseł PiS, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Karol Karski napisał interpelację do Prezesa Rady Ministrów.

90 lat temu nad Wisłą

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt15 sierpnia 1920 roku, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem "cudu nad Wisłą" i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

List o powołaniu Komitetu Społecznego...

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W związku z brakiem zainteresowania ze strony portali internetowych oraz agencji prasowych na list o powołaniu Komitetu Społecznego na rzecz budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego i 95 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Zwróciliśmy się do Prawa i Sprawiedliwości z prośbą o jego zamieszczenie na stronach internetowych PiS.

Miller: Macierewicz pedałuje

sld.org.pl; Leszek Miller włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altJarosław Kaczyński odkrył, że obecne władze najbardziej boją się zachowania dobrej pamięci o jego bracie. Szkalują i opluwają imię Lecha Kaczyńskiego jak tylko mogą. Czynią to z zawiści, bo w przeciwieństwie do Wielkiego Prezydenta nie są symbolem Polski suwerennej, demokratycznej i sprawiedliwej.

Projekt ustawy o nadzorze właścicielskim

.pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

W lutym na Komitet Stały Rady Ministrów trafi projekt nowej ustawy o nadzorze właścicielskim – donosi wczorajsza „Rzeczpospolita”. Zakłada on m.in. możliwość usunięcia przez walne zgromadzenie akcjonariuszy przedstawiciela załogi w radzie nadzorczej. Zdaniem rzecznika Ministerstwa Skarbu Macieja Wewióra projektowane zmiany mają na celu usprawnienie funkcjonowania rad nadzorczych.

1000 dni rządu historyczną kompromitacją

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

1000 dni rządu Tuska to oczywiście jedna wielka rozpaczliwa klęska. Spośród 10 obietnic, pod którymi osobiście podpisał się Donald Tusk, zrealizowano tylko półtorej - komentuje europoseł Jacek Kurski specjalnie dla serwisu pis.org.pl. Rząd spełnił zobowiązanie zawarte w pkt. 7, jednak ze względu na sposób, w jaki tego dokonano, sukces wydaje się wątpliwy.

69. rocznica mordu w Jedwabnem

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

10 lipca 2010 r. w Jedwabnem odbyła się uroczystość związana z 69. rocznicą mordu na jedwabieńskich Żydach. W obchodach wzięli udział przedstawiciele Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Urzędu Wojewódzkiego, Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

Pilne zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W związku z dramatyczną sytuacją – mającą miejsce falą powodziową na Dolnym Śląsku, zwracam się z uprzejmą prośbą o pilne zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.  Jako członek tego gremium sugeruje, abyśmy podczas tego posiedzenia rozpatrzyli kwestie przyczyn braku koordynacji systemu ostrzegania ludności oraz omówili skuteczność pomocy kierowanej do osób poszkodowanych przez żywioł.

Odznaczenia z okazji Święta Wojska Polskiego

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altPrezydent Bronisław Komorowski – Zwierzchnik Sił Zbrojnych podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza  wręczył w niedzielę ordery i odznaczenia nadane z okazji Święta Wojska Polskiego. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, za osiągnięcia w pracy naukowo-dydaktycznej i działalności organizacyjnej odznaczeni zostali

Politycy czytają bajki

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Pomóż dzieciom z Wiosek Dziecięcych i weź udział w licytacji płyty.

Szanowni Państwo zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji płyty „Koalicja dla dzieci. Najpiękniejsze bajki czytają politycy” prowadzonej przez Portal Wirtualna Polska. http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=215592203

Religia zagraża neutralności państwa

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt

Z Gregorzem Napieralskim, przewodniczacym SLD rozmawia na łamach „Rzeczpospolitej“ Piotr Gursztyn.

- Czy w Polsce jest zagrożona świeckość państwa?
Grzegorz Napieralski: Moim zdaniem tak. Ostatnie wydarzenia pod Pałacem Prezydenckim dowiodły słabości państwa. Dowiodły, że religia wkracza bardzo mocno w kompetencje państwa i zagraża jego neutralności światopoglądowej.

1000 dni koalicyjnego rządu

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altLepsze wykorzystanie funduszy unijnych, wprowadzenie armii zawodowej, przyspieszenie procesu prywatyzacji, wprowadzenie e-pitów, wybudowanie ponad 1000 Orlików czy wprowadzenie abolicji podatkowej. To tylko niektóre dokonania rządu Donalda Tuska po 1000 dniach sprawowania władzy.

Gawkowski: PO = Poważne Oszustwo!

sld.org.pl; Krzysztof Gawkowski włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

alt

A miało być tak pięknie! Platforma miała stworzyć Polakom raj na ziemi: podwyżki płac, ulgi, świetny dostęp do bezpłatnej służby zdrowia. Teraz jednak, zamiast realizować wyborcze obietnice, zapowiada wzrost podatku VAT!