joomla templates top joomla templates template joomla

PiS sprzeciwia się przekształceniu stołecznych szpitali w spółki

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Warszawski PiS i mazowiecka „Solidarność” sprzeciwiają się przystąpieniu stołecznych szpitali do rządowego programu zakładającego pomoc finansową dla samorządów, które zdecydują się na przekształcenie szpitali w spółki prawa handlowego. Rada Warszawy ma w czwartek debatować nad projektem uchwały w tej sprawie.

Szef prezydenckiej Kancelarii o spotkaniu Prezydent-Premier

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altNa konferencji prasowej po spotkaniu Prezydenta z Premierem minister Piotr Kownacki powiedział, że ponad półtoragodzinna rozmowa była bardzo rzeczowa, konkretna i merytoryczna oraz, że przebiegła w poważnej i spokojnej atmosferze.

PiS złożył wniosek o odwołanie ministra infrastruktury

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

„W poniedziałek po południu klub PiS złożył w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka (...). Wiceszef sejmowej komisji infrastruktury Krzysztof Tchórzewski (PiS) powiedział w poniedziałek PAP, że ...

Międzynarodówka Socjalistyczna w Czarnogórze

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altNa zaproszenie DPS i SDPM- dwóch partii socjaldemokratycznych sprawujących władzę w Republice Czarnogóry- odbyło się w Budvie posiedzenie Rady Międzynarodówki Socjalistycznej, która skupia  ponad 170 lewicowych  ugrupowań ze 124 państw ze wszystkich kontynentów.

Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy tworzą nową grupę w PE

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Centrowi i centroprawicowi posłowie do PE z ośmiu różnych krajów UE ogłosili dzisiaj utworzenie nowej Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim. 55 eurodeputowanych tworzy podstawowy skład grupy, która będzie czwartym, co do wielkości, ugrupowaniem w nowym Parlamencie.

Napieralski: Rostowski jest odpowiedzialny za kryzys

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altKlub Poselski Lewica zagłosuje w Sejmie za odwołaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego.
- Uważamy, że minister finansów jest najgorszym ministrem w obecnym rządzie. Minister psuje finanse publiczne państwa i jest odpowiedzialny za kryzys – powiedział Grzegorz Napieralski, przewodniczący SLD i szef Klubu Poselskiego Lewica podczas ....

Sznyceldoktorzy z PO i PSL radzą

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Na ostatnim posiedzeniu Sejmowej Komisji Zdrowia „panowie dwaj” stwierdzili, że Polacy jedzą niezdrowo, zaś kulinarne programy w telewizji jeszcze ich do tego nakłaniają. I postanowili przekonać kucharzy z ekranu, by zrezygnowali z pokazywania smażonych kotletów.

UKIE: 11 polskich miast będzie gościć naszą prezydencję w Unii

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Warszawa, Gdańsk, Sopot, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Bydgoszcz i Toruń oraz Wrocław - w tych miastach będą odbywać się międzynarodowe spotkania w czasie polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej, przypadającego w drugiej połowie 2011 r.

Prezydent: Polacy i Litwini mają mnóstwo wspólnych interesów

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altWczesnym popołudniem Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką przyleciał do Wilna, aby wziąć udział w uroczystościach związanych z jubileuszem Tysiąclecia Litwy.  Lech Kaczyński uczestniczył w odsłonięciu Pomnika Milenium Litwy i ceremonii uroczystego podniesienia historycznej flagi na zrekonstruowanym Pałacu Wielkich Książąt Litewskich.

Senator Platformy blisko mistrza mowy

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Trwa plebiscyt na Mistrza Mowy Polskiej. Wybieramy wyróżniających się polszczyzną piękną, mądrą i poprawną. Wśród 12 nominatów do nagrody jest senator Platformy Obywatelskiej Andrzej Person - prawnik, dziennikarz. Głosować można m.in. na stronie internetowej konkursu: www.mistrzmowy.pl

Prezydent: "wkład Senatu w budowanie demokracji w Polsce jest ogromny"

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altWkład Senatu w budowanie demokracji w Polsce jest ogromny; nadal izba ta jest niesłychanie ważnym ogniwem stanowienia prawa - napisał do uczestników piątkowych uroczystości z okazji 20. rocznicy odrodzenia Senatu Prezydent Lech Kaczyński, senator I kadencji.

Rostowski zostaje

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm odrzucił wniosek PiS o wotum nieufności dla ministra finansów Jacka Rostowskiego. Wniosek PiS poparło 193 posłów, przeciwko było 223, od głosu wstrzymało się 5. Większość konieczna do odwołania ministra wynosiła minimum 231 głosów.

Piotr Kownacki: poszukamy oszczędności w niektórych wydatkach

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altJak poinformował minister Piotr Kownacki z prośbą o zastanowienie się nad ograniczeniem Kancelarii Prezydenta zwrócił się minister finansów Jacek Rostowski. Jest to związane z przygotowywaniem przez rząd nowelizacji tegorocznego budżetu państwa.