joomla templates top joomla templates template joomla

Deklaracja na rzecz Polski Socjalnej

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW środę 11 marca br., na zaproszenie przewodniczącego OPZZ Jana Guza, odbyło się spotkanie związkowców i członków kierownictw lewicowych partii politycznych. Sojusz Lewicy Demokratycznej reprezentował przewodniczący Grzegorz Napieralski.

- Dzisiaj dokonał się cud obiecany przez rząd Donalda Tuska – powiedział podczas konferencji prasowej Grzegorz Napieralski. - Jest nim fakt, że wszystkie środowiska lewicowe porozumiały się w sprawie jednej wspólnej deklaracji dotyczącej przede wszystkim ludzi, deklaracji socjalnej, społecznej, podkreślam te słowa, bo są one coraz częściej zapominane – dodał przewodniczący.

 

Cele dla Europy – wytyczne EPP-ED

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- W dzisiejszym świecie, który tak naprawdę jest globalną wioską, przed Unią Europejską stoi wiele problemów. Należą do nich: zapewnienie bezpieczeństwa, zatrudnienie, solidarność, zadbanie, by nie zabrakło energii i żywności. To, jak uda się nam rozwiązać te problemy będzie miało wpływ na zajęcie przez Europę odpowiedniego miejsca w świecie – powiedział Joseph Daul, przewodniczący Grupy EPP-ED w Europejskim Parlamencie.


Prezydent o NATO, polskim wojsku i kandydatach do międzynarodowych instytucji

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- To było wejście do rodziny narodów, które należą do jedynej twardej struktury bezpieczeństwa na świecie i mają znaczny wpływ na to co się na świecie dzieje - powiedział Prezydent w specjalnym wywiadzie udzielonym TVP Info z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Jednocześnie przyznał, że ma wątpliwości, czy po zapowiadanych cięciach w budżecie MON, armia polska będzie spełniała standardy NATO. - To powinno być przedmiotem odrębnej rozmowy. Zabiorę głos w tej sprawie – zapowiedział Prezydent.KP Lewica chce dodatkowy wolny dzień za Święto Trzech Króli

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Klub Poselski Lewicy chce, aby wprowadzić dodatkowy dzień wolny od pracy, który nie byłby związany z konkretną datą, a byłby do wykorzystania w związku ze świętami religijnymi różnych kościołów. Taką poprawkę Lewica chce zgłosić w trakcie debaty nad obywatelskim projektem w sprawie Święta Trzech Króli. Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu zaplanowano w Sejmie w piątek. Zapoznaj się z obywatelskim projektem ustawy o przywróceniu Święta Trzech Króli.

Sejm wprowadza ostre kary za rozpowszechnianie treści pedofilskich

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Umieszczenie w Kodeksie karnym takich przestępstw jak rozpowszechnianie treści pedofilskich z nierzeczywistymi a wytworzonymi np. komputerowo wizerunkami dzieci, włamywanie się do systemów informatycznych czy wprowadzanie do nich wirusów - zakłada uchwalona w piątek przez Sejm nowelizacja Kodeksu Karnego. Celem regulacji jest wprowadzenie do polskiego porządku prawnego niektórych przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej. Chodzi o kwestie związane z przeciwdziałaniem pedofilii, a także dotyczące przestępczości internetowej i hackingu...

Jarosław Kaczyński: Komorowski dał pokaz braku honoru

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił w piątkowej rozmowie z PAP, że marszałek Sejmu Bronisław Komorowski dał tego dnia „pokaz braku honoru”. Według niego, Komorowski wykorzystuje swoją funkcję, by opinia publiczna nie dowiedziała się o jego „różnych, dziwnych kontaktach” z WSI. Jarosław Kaczyński powiedział, że zapowiadany przez PiS wniosek o odwołanie marszałka Sejmu pojawi się niedługo, a jego złożenie na pewno przyspieszone zostanie przez zachowanie Komorowskiego podczas prowadzenia piątkowych obrad.

Spotkanie ministra Piotra Kownackiego z ambasadorami państw muzułmańskich

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

17 września 2008 r. Szef Kancelarii Prezydenta RP Piotr Kownacki wydał w Rezydencji Belweder uroczysty iftar z okazji Ramadanu, na którym podjął ambasadorów państw muzułmańskich pełniących misję dyplomatyczną w Polsce. Podczas uroczystej kolacji Minister Piotr Kownacki  przeczytał posłanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego....

Zapraszamy na Zgromadzenie Wsi Polskiej!

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Serdecznie zapraszamy na organizowane przez Prawo i Sprawiedliwość Zgromadzenie Wsi Polskiej „Nowoczesna Polska Wieś”, które organizowane jest w Warszawie w Hotelu „Gromada” przy ul. 17 Stycznia 32 w dniu 28 marca 2009 roku o godzinie 12:00. 

Celem głównym Zgromadzenia Wsi Polskiej o zasięgu ogólnokrajowym jest debata na temat sytuacji w rolnictwie oraz zebranie uwag, wniosków i postulatów na temat przedłożonego Programu Rolnego Prawa i Sprawiedliwości, a także wniosków dotyczących funkcjonowania rolnictwa i obszarów wiejskich w Polsce łącznie z propozycjami programowymi.

KP Lewica: Posłowie PiS chcieli wyłudzić publiczne pieniądze

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, w tym były premier i były minister sprawiedliwości chcieli wyłudzić publiczne pieniądze - mówili posłowie Lewicy Tomasz Kamiński i Sławomir Kopyciński, podczas konferencji prasowej w Sejmie. Chodzi o wydarzenia z 11 lipca, kiedy to PiS zbojkotował sejmowe głosowanie. Później okazało się, że posłowie tej partii przedstawiają "lewe" usprawiedliwienia, by odzyskać 300 zł diety. Sprawa jest ważna. Chodzi o wyłudzenie publicznych pieniędzy: pobranie nienależnych świadczeń.

Jaka będzie nasza emerytura?

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

O przygotowywanych rozwiązaniach wypłat emerytalnych, pieniądzach z OFE i wcześniejszych emeryturach Platforma.org rozmawia z posłem Jakubem Szulcem. Platforma.org: Panie pośle, prowadzi pan w Sejmie pakiet ustaw związanych z emeryturami kapitałowymi. O co chodzi? Przecież to było już w 1999 roku ustalone. Co się ma zmienić i dlaczego? Jakub Szulc: To jest podstawowa różnica, której nie dostrzega wielu z nas. Wszyscy uważają, że system emerytalny został zreformowany i po co cokolwiek robić dalej. Natomiast prawda jest taka, że jeśli chodzi o te pierwszą stronę...

PiS krytykuje najnowszy rządowy projekt ustawy medialnej

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Najnowszy rządowy projekt dotyczący mediów publicznych niszczy te media, nie próbując ich reformować - uważają posłowie PiS z sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Według nich, wejście w życie tej ustawy podporządkuje media publiczne koalicji rządzącej. Najważniejsze założenia projektu ustawy o zadaniach nadawców publicznych opracowane w ministerstwie kultury mówią o połączeniu TVP i Polskiego Radia na poziomie regionów w jedną spółkę, wprowadzenie tzw. licencji programowych i finansowanie mediów publicznych z podatku VAT.

Oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W związku z dzisiejszą publikacją „Gazety Wyborczej” zatytułowaną „Lustracyjna czystka elit Krakowa” pragniemy poinformować, że o odwołaniu członków Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa nie decyduje Prezydent RP. Zgodnie z obowiązującym prawem pozbawienie funkcji członka Komitetu następuje z mocy ustawy. Prezydent RP jedynie zawiadamia o skutku wynikającym z faktu, że dana osoba nie wywiązała się z obowiązku ustawowego. Obowiązek ten polegał na złożeniu oświadczenia lustracyjnego lub informacji, że takie oświadczenie zostało wcześniej złożone.

Najwyższym hołdem dla nich pozostaje nasza wspólna pamięć

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

17 września 2008 r. w Chełmie w 69. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę odsłonięto Tablicę Pamiątkową w hołdzie ofiarom represji politycznych w latach 1944-1989 a także otwarto Miejsce Pamięci Patriotów Polskich. Bohaterom zmagań o wolną Polskę zostały wręczone ordery i odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz działalność na rzecz środowisk kombatanckich.