joomla templates top joomla templates template joomla

Istniała obawa przed kategorycznym wkroczeniem prokuratora do Amber Gold

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Istniała pewna obawa przed kategorycznym wkroczeniem prokuratora do Amber Gold, by nie został posądzony o zakłócenie działalności spółki - stwierdził były prokurator generalny Andrzej Seremet. Zeznawał dziś w roli świadka na sejmowej komisji śledczej ws. Amber Gold.

Będziemy pytać Andrzeja Seremeta, jak wypalił patologię w prokuraturze gdańskiej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Będziemy pytać Andrzej Seremeta, jak wypalił patologię z prokuratury gdańskiej - mówi Małgorzata Wassermann, pytana o przesłuchanie byłego prokuratora generalnego przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Krzysztof Brejza z PO nazwał działania Seremeta w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym największej afery finansowej w Polsce "przedziwnym zbiegiem wypadków". 

"Odznaczył mnie Kaczyński, chcą mi zabrać emeryturę" - protest służb przed Sejmem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Przed Sejmem odbył się protest przeciwko planom obniżenia świadczeń emerytalnych i rentowych za służbę w latach 1944-1990. Chodzi o „ustawę dezubekizacyjną”, według której emerytury i renty ponad 32 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL spadną do poziomu maksymalnego średniego świadczenia w ZUS.

Prokuratura wznowiła śledztwo w sprawie „willi Kwaśniewskich”

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prokuratura wznowiła śledztwo w sprawie „willi Kwaśniewskich”. Powodem jest "niewyczerpanie możliwości dowodowych i potrzeba dokonania na nowo niektórych z ustaleń śledztwa". - Skończyły się pieniądze do wydawania i zaczęły się igrzyska - zauważa poseł PO Sławomir Neumann. 

"Jarosław Kaczyński zasługuje na czwarte miejsce"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jarosław Kaczyński został uznany za jedną z dwudziestu ośmiu postaci, które w największym stopniu będą kształtować przyszłość Unii Europejskiej w 2017 roku i kolejnych latach. Polski polityk znalazł się na czwartym miejscu w rankingu "Politico 28".

"To kłamstwo i manipulacja, niektórzy zawdzięczają mi wolność"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- To manipulacja i kłamstwo. Nie oskarżałem żadnego opozycjonisty, a niektórzy zawdzięczają mi wolność - powiedział poseł PiS Stanisław Piotrowicz. Odpowiedział w ten sposób na zarzuty dotyczące jego pracy w prokuraturze w latach 80. Komisja sprawiedliwości debatowała dziś nad trzecim projektem Prawa i Sprawiedliwości ws. Trybunału Konstytucyjnego.