joomla templates top joomla templates template joomla

Solidarność pogodni KOD? - "My też wiemy gdzie są biura Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej i się biernie przyglądać nie będziemy"

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Przewodniczący Piotr Duda mówi w "Gościu Poranka" w TVP info do obecnie protestujących, którzy zapowiadają protesty pod biurami poselskimi Prawa i Sprawiedliwości, że też wiedzą gdzie są biura Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej i się przyglądać biernie temu procederowi nie będą.

Władza nieopatrznie zjednoczyła opozycję

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- To jest chyba problem środowiska PiS-owskiego, że nie potrafi zachować elastyczności, gdy napotyka na przeszkodę. Uważa, że szczytem honoru jest pokazanie siły, a nie umiejętności rozwiązywania problemu. 

Pamiątkowa fotka na mównicy sejmowej. "#Wolne Media". Posłowie blokujący mównicę wywiesili transparent

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W Sejmie cały czas trwa protest opozycji. Nad liczną grupą posłów blokujących mównicę wywieszono transparent „#Wolne Media”. Protest rozpoczął się spontanicznie po wykluczeniu przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego posła Michała Szczerby, który podczas swojego wystąpienia trzymał kartkę z napisem "Wolne media". 

Przed sejmem protesty, a w tym czasie w kuluarach "śmiechy, zabawa, kabaret", Ryszard Petru i Marek Suski sielsko chwalą się kto ma więcej lajków

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Okazuje się, że kiedy obywatele protestują przed sejmem pomiędzy politykami z przeciwnych stron barykady bez kamer puszczają nie tyle nerwy co dobre samopoczucie. Zawiść, walka na pokaz? A w kuluarach niemal sielska atmosfera opozycji i koalicji? 

Zamach Stanu? czy Raczej rebelia na lokalnym placu zabaw jeżeli liczyć kilkaset osób pod sejmem

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot/video; TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Miał być gaz łzawiący, przepychanki z policją, nie wyszło. Gaz okazał się petardami, a przepychali się głownie działacze KOD kładąc na ulicy po samochodami. Niektóre stacje podawały tak "bzdurne informacje" że nikt o zdrowych zmysłach nie był w stanie w nie uwierzyć.

Nie będzie żadnego ograniczenia dostępu dziennikarzy do sali sejmowej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Nie będzie żadnego ograniczenia dostępu dziennikarzy do sali sejmowej. Tylko to, co jest stosowane w wielu parlamentach świata, zostanie wprowadzone w także Polsce - zapowiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS skomentował w ten sposób planowane wprowadzenie ograniczeń dla dziennikarzy w Sejmie. 

Żądamy przywrócenia możliwości normalnego funkcjonowania dziennikarzy parlamentarnych

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Zachowanie marszałka Kuchcińskiego to zachowanie osoby, która chce wprowadzić pełzającą dyktaturę, która chce łamać prawo i szuka na to przyzwolenia – powiedział Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO skomentował w ten sposób zachowanie marszałka Marka Kuchcińskiego, który wykluczył z obrad posła Michała Szczerbę. 

Koniec kadencji prezesa TK prof. Andrzeja Rzeplińskiego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W Trybunale Konstytucyjnym zorganizowano pożegnanie prof. Andrzeja Rzeplińskiego. W spotkaniu z ustępującym prezesem TK wzięli udział m.in. jego poprzednicy - Jerzy Stępień, prof. Marek Safjan i prof. Andrzej Zoll oraz pierwsza prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf. 9-letnia sędziowska kadencja prezesa TK Rzeplińskiego upływa w poniedziałek 19 grudnia.