joomla templates top joomla templates template joomla

Żądamy przywrócenia możliwości normalnego funkcjonowania dziennikarzy parlamentarnych

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Zachowanie marszałka Kuchcińskiego to zachowanie osoby, która chce wprowadzić pełzającą dyktaturę, która chce łamać prawo i szuka na to przyzwolenia – powiedział Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO skomentował w ten sposób zachowanie marszałka Marka Kuchcińskiego, który wykluczył z obrad posła Michała Szczerbę. 

Przed sejmem protesty, a w tym czasie w kuluarach "śmiechy, zabawa, kabaret", Ryszard Petru i Marek Suski sielsko chwalą się kto ma więcej lajków

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Okazuje się, że kiedy obywatele protestują przed sejmem pomiędzy politykami z przeciwnych stron barykady bez kamer puszczają nie tyle nerwy co dobre samopoczucie. Zawiść, walka na pokaz? A w kuluarach niemal sielska atmosfera opozycji i koalicji? 

"Jarosław Kaczyński zasługuje na czwarte miejsce"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jarosław Kaczyński został uznany za jedną z dwudziestu ośmiu postaci, które w największym stopniu będą kształtować przyszłość Unii Europejskiej w 2017 roku i kolejnych latach. Polski polityk znalazł się na czwartym miejscu w rankingu "Politico 28".

Koniec kadencji prezesa TK prof. Andrzeja Rzeplińskiego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W Trybunale Konstytucyjnym zorganizowano pożegnanie prof. Andrzeja Rzeplińskiego. W spotkaniu z ustępującym prezesem TK wzięli udział m.in. jego poprzednicy - Jerzy Stępień, prof. Marek Safjan i prof. Andrzej Zoll oraz pierwsza prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf. 9-letnia sędziowska kadencja prezesa TK Rzeplińskiego upływa w poniedziałek 19 grudnia. 

Istniała obawa przed kategorycznym wkroczeniem prokuratora do Amber Gold

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Istniała pewna obawa przed kategorycznym wkroczeniem prokuratora do Amber Gold, by nie został posądzony o zakłócenie działalności spółki - stwierdził były prokurator generalny Andrzej Seremet. Zeznawał dziś w roli świadka na sejmowej komisji śledczej ws. Amber Gold.

Będziemy pytać Andrzeja Seremeta, jak wypalił patologię w prokuraturze gdańskiej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Będziemy pytać Andrzej Seremeta, jak wypalił patologię z prokuratury gdańskiej - mówi Małgorzata Wassermann, pytana o przesłuchanie byłego prokuratora generalnego przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Krzysztof Brejza z PO nazwał działania Seremeta w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym największej afery finansowej w Polsce "przedziwnym zbiegiem wypadków".