joomla templates top joomla templates template joomla

"Akt rezygnacji będzie miał miejsce jutro, odbędzie się to podczas prezydium Sejmu. Następnie, na posiedzeniu sejmu izba wybierze nowego marszałka"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości na sejmowej konferencji prasowej skomentowali decyzję marszałka Marka Kuchcińskiego o rezygnacji ze stanowiska. Chodzi o loty rządowym samolotem wraz z rodziną oraz politykami swojego ugrupowania. 

– Marszałek uznał, że w tej sytuacji która ma miejsce, wobec pewnego zaniepokojenia i irytacji opinii publicznej, najlepszym rozwiązaniem będzie honorowe opuszczenie funkcji, którą pełnił – powiedział wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki. – Akt rezygnacji będzie miał miejsce jutro, odbędzie się to podczas prezydium Sejmu. Następnie, na posiedzeniu sejmu izba wybierze nowego marszałka. Oczywiście klub Prawo i Sprawiedliwość zgłosi swojego kandydata, inne kluby także będą mogły to zrobić, to wynika z regulaminu sejmu – dodał Terlecki.

Rzecznik PiS Anita Czerwińska podkreśliła, że marszałek Kuchciński nie złamał obowiązującego prawa. – Zwracam uwagę, że zrekompensował finansowo loty rodziny, przeprosił, złożył rezygnację – powiedziała.

– Pracujemy nad kompleksowym rozwiązaniem dotyczącym przelotów takich osób – stwierdziła Czerwińska.