joomla templates top joomla templates template joomla

Adam Bodnar i lewicowa opozycja usprawiedliwiają, wręcz wspierają działania organizacji quasi terrorystycznych, anarchistów, występujących w protestach środowisk LGBT

Agencja/eReporter24; info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Lewicowa opozycja w Polsce usprawiedliwia działania organizacji quasi terrorystycznych, tak określanych chociażby w USA są Antifa i inne organizacje anarchistyczne, do których należy chociażby Margot – czego sam nie ukrywa mówiąc o sobie „anarchistyczna działaczka”. 
 
Nurt antyustrojowy, nurt narodowego populizmu oraz socjalny - to trzy nurty, jakie zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich można wyróżnić od czasu przejęcia władzy w 2015 roku przez Prawo i Sprawiedliwość. Adam Bodnar podczas swojego wystąpienia w Senacie stwierdził, że "ustrój Polski nie może już być definiowany jako prawdziwa demokracja konstytucyjna, lecz raczej jako demokracja nieskonsolidowana czy jako demokracja hybrydowa".
 
 
Rzecznik odniósł się też do niedawnych protestów środowisk LGBT.

- Również osoby homoseksualne, biseksualne i transpłciowe stały się ofiarą powyższych działań antykonstytucyjnych. Rządząca władza polityczna przeciwstawia prawa osób LGBT tradycji, wartościom chrześcijańskim, czy wręcz wartościom narodowym. W konsekwencji, osoby LGBT - pomimo obowiązujących standardów praw człowieka - nie tylko nie mogą liczyć na ochronę, ale także są narażone na przemoc ze strony organów władzy publicznej - ocenił Adam Bodnar.
 
- Kilka procent Polaków jest w zasadzie stale wykluczanych z miana pełnoprawnych obywateli Rzeczpospolitej - stwierdził rzecznik Praw Obywatelskich.