joomla templates top joomla templates template joomla

"Absurdalne zarzuty" kierowane przez "chuliganów" z PO. Szumowski już od 2008 roku ma z żona rozdzielność majątkową, a udziały w spółkach musiał przekazać innej osobie bo tak stanowi prawo

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w kilku rozmowach w tym TVPinfo, RMF FM czy Polsat News odniósł się do zarzutów opozycji dotyczących jego rozdzielności majątkowej z żoną.
 
- "Rozdzielność majątkową z żoną mamy od wielu, wielu lat. Naprawdę w 2008 r. nie miałem tak dalekosiężnego planu, by ukryć coś jak zostanę ministrem zdrowia" - mówił Szumowski w kilku programach publicystycznych.
 
 
Zarzuty posłów Koalicji Obywatelskiej nazwał niepoważnymi.
 
- "Zarzuty są niepoważne, nie na miejscu, świadczą tylko i wyłącznie o ataku politycznym. Koincydencja ataków na mnie, na moją rodzinę, na brata, na żonę nie bierze się z niczego. Mamy kalendarz wyborczy taki, jaki mamy" - dodał Szumowski,
 
Minister dodaje, że w żadnym z artykułów opublikowanych przez prasę "nie ma ani jednego zarzutu", że gdzieś popełnił przestępstwo.
 
Szumowski odnosił się również do sprzedaży udziałów swojej żonie, jak zauważył udziały sprzedać musiał, ponieważ tak stanowi prawo, że osoba na odpowiednim stanowisku nie może mieć więcej niż 10% udziałów, tak więc zdaniem Ministra trudno zarzucać mu coś czego wymagały przepisy prawa.
 
Wiceminister Zdrowia równocześnie w trakcie konferencji prasowej nazwał zachowanie posła Nitrasa chuligańskim i nieprzystającym do zachowania posła - mowa o przewpychankach do jakich doszło w trakcie jednej z konferencji prasowych.