joomla templates top joomla templates template joomla

Kiedy strajkowali nauczyciele PO mówiła, że się nie da, teraz mówi podobnie. „W tej chwili nie da się przeprowadzić egzaminów i matur”.

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

O godzinie dziewiątej rozpoczęły się matury próbne. W tym roku z powodu koronawirusa zostały przeprowadzone zdalnie. Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, była to fikcja, bo nie wszyscy uczniowie mogli napisać próbny egzamin. Podobnie wygląda sprawa z egzaminami ósmoklasisty. Platforma proponuje, aby o rekrutacji do szkół średnich w tym roku decydowały świadectwa.
 
 
- Ten zdalny system nauczania nie zdał egzaminu. Próbne egzaminy okazały się fikcją. Nie wszystkie dzieci mogły z tego w pełni skorzystać. W dzisiejszych czasach nie da się przeprowadzić egzaminów ósmoklasistów i nie da się w tym czasie przeprowadzić matur – stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska.
 
- Przygotowaliśmy, więc rozwiązanie i podajemy na tacy. Rekrutacja do szkół średnich mogłaby się odbyć na podstawie świadectw. Ten system nie jest doskonały, ale doskonałych nie ma – wyjaśniła Urszula Augustyn z PO.