joomla templates top joomla templates template joomla

„Przez siedem miesięcy zostałem pozbawiony możliwości prowadzenia biznesu”. Gaz łzawiący i zatrzymania na proteście przeciwko obostrzeniom w Warszawie

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
W Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki zgromadziło się kilkaset osób, które podkreślały, że mają dość ograniczenia wolności przez państwo. Doszło do starć z policją. Służby użyły gazu łzawiącego i zatrzymały agresywnych uczestników demonstracji. Tak wyglądała manifestacja przeciwników obostrzeń wprowadzonych przez rząd.
 
- Ja sam jestem przedsiębiorcą i przez siedem miesięcy zostałem pozbawiony możliwości prowadzenia biznesu. Rozumiem, że są obostrzenia, ale na zasadach, na jakich moglibyśmy się utrzymać, żebyśmy mogli jakąś ilość ludzi wprowadzać i żeby miało to ręce i nogi – wyjaśnił jeden z uczestników protestu.
 
 
- Naruszane są normy prawne, stąd widzimy przypadki użycia siły i gazu ze strony policji. Na każdy przypadek, kiedy mamy do czynienia z agresją wobec policjantów będziemy reagować, bo na to nigdy nie będzie przyzwolenia z naszej strony – podkreślił nadkom. Sylwester Marczak ze stołecznej policji.