joomla templates top joomla templates template joomla

„Polska przestaje być Państwem „świętych krów” i nietykalnych ponad prawem tylko dlatego, że są majętni albo wpływowi” - mówił Jarosław Sellin na spotkaniu w Grudziądzu

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

„Polska przestaje być Państwem „świętych krów” i nietykalnych stojących ponad prawem tylko dlatego, że są majętni albo bardzo, bardzo wpływowi” - jednym z ważniejszych tematów w trakcie spotkania z Wiceministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosławem Sellinem była korupcja. 
 
W sobotę Grudziądz odwiedził Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin. W trakcie spotkania z politykiem Prawa i Sprawiedliwości zadawano spisane na początku na kartce pytania od mieszkańców. W drugiej rundzie uzupełniającej pytania zadawano już bezpośrednio często polemizując z wiceministrem. 
 
 
Obok tradycyjnych już tematów jak niepełnosprawni czy bezrobocie pojawiła się również korupcja, a także zabytki i związana z nimi odpowiedzialność dotycząca właściciela. Temat był poruszony w kontekście ostatnich wyburzeń kilku kamienic w Grudziądzu. 
 
Jednym z tematów budzących zainteresowanie była korupcja i funkcjonowanie CBA. Wiceminister podkreślił, że uczciwi nie mają cię czego obawiać:
 
- „Uczciwy się nie mają w Polsce, póki my rządzimy, czego bać. Natomiast nieuczciwi niech drżą”.
 
 
Według wiceministra korupcja niszczy gospodarkę od wewnątrz, niszczy uczciwą konkurencję:
 
- „Korupcja to jest straszny rak, uniemożliwia normalny rozwój gospodarczy bo nieuczciwy wygrywa z uczciwym, który płaci podatki.  To jest rzecz ważna, z którą trzeba walczyć. Po krajach sąsiadujących widzimy, że jak korupcja jest duża to kraj nie funkcjonuje normalnie”. 
 
Korupcja to nie kwestia samej uczciwości:
 
- „Korupcja to nie jest kwestia nieuczciwości osobistej, że ktoś kogoś oszukał, że nieuprawnione pieniądze pozyskał. To jest kwestia tego czy się dobrze gospodarka rozwija. Przedsiębiorca, co zajmuje się tym samym co inny przedsiębiorca i ten pierwszy idzie na skróty korumpuje, przekupuje to jak ma wygrać konkurencję z nim z nim przedsiębiorca uczciwy?” - mówił na spotkaniu Jarosław Sellin.

Jak dodał Jarosław Sellin Prawo i Sprawiedliwość stara się walczyć z rakiem jakim jest korupcja, a dowodem tego są widoczne w mediach działania CBA:

- „W ostatnim 2,5-roczu staramy się udowadniać i różne służby, które walczą z patologiami to udowadniają, że Polska przestaje być Państwem „świętych krów” i nietykalnych stojących ponad prawem tylko dlatego, że są majętni albo bardzo, bardzo wpływowi, nie ma takiej sytuacji i za naszych rządów takiej sytuacji nie będzie. Każdy jeżeli coś przewinił dokonał przestępstwa to niezależnie od jego statusu majątkowego, statusu społecznego, czy statusu prestiżu będzie tak samo traktowany”.