joomla templates top joomla templates template joomla

Maciej Lasek "sfałszował raport i jest jest oszustem”. Macierewicz zarzucił byłemu ministrowi fałszerstwo raportu nt. katastrofy smoleńskiej

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Podczas posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej na temat ustaleń podkomisji smoleńskiej doszło do burzliwej debaty. Antoni Macierewicz przedstawił trwający blisko 80 minut film, w którym padają twierdzenia, że przyczyną tragedii były dwa wybuchy, do których miało dość jeszcze w powietrzu.
 
Krytycznie o pracach podkomisji wypowiedział się były szef MSW i poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz.
 
 
- Wszystko, co do tej chwili działo się w tej sprawie, to z punktu widzenia elementarnych zasad naukowych należy uznać za hochsztaplerkę – raport, metodologię, konkluzje. Póki tego nie ma, mamy absolutną fikcję – stwierdził.
 
Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz ocenił, że opozycja „stygmatyzuje” i „dokonuje publicznego linczu” wobec osób, które „chcą dojść do prawdy”.
 
- Z braku specjalistów pan Antoni Macierewicz powierzył kierowanie zespołem technicznym specjaliście od wytrzymałości konstrukcji betonowych, a zespołem pilotażowym architektowi. Żeby nie było niedomówień, żaden z nich nie ma jakiegokolwiek doświadczenia lotniczego – podkreślił poseł KO Maciej Lasek, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
 
- Pan jest oszustem, kłamcą, sfałszował pan raport – odparł Antoni Macierewicz. Po tych zarzutach posłowie KO wyszli z sali.