joomla templates top joomla templates template joomla

„Nasi żołnierze są tam bezpieczni”. Szef BBN po spotkaniu z prezydentem i premierem ws. sytuacji na Bliskim Wschodzie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Nasi żołnierze są tam bezpieczni, to nie był atak skierowany przeciwko polskim żołnierzom, to był atak skierowany przeciwko bazom amerykańskim – podkreślił szef BBN Paweł Soloch po spotkaniu z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego, które było poświęcone sytuacji na Bliskim Wschodzie.
 

Soloch poinformował, że prezydentowi i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu została przekazana informacja na temat rozwoju sytuacji po ataku rakiet irańskich na bazy amerykańskie ostatniej nocy.
 

- Dzięki dobremu systemowi ostrzegania nie stwierdzono żadnych ofiar w ludziach. Sytuacja jest pod całkowitą kontrolą. Polski kontyngent realizuje zadania, które są ustalone w ramach dowództwa sojuszniczego. Pan prezydent i pan premier, tak jak było to wcześniej, wspólnie na bieżąco monitorują sytuację – dodał szef BBN.

W spotkaniu, oprócz prezydenta i premiera, uczestniczyli także m.in. szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.