joomla templates top joomla templates template joomla

„Kolejne cztery lata będą skokiem rozwojowym” - mówi premier. Nowy rząd Mateusza Morawieckiego zostanie powołany w piątek. Dziś prezydent wręczył mu nominację

TVN24/x-news; info: Premier, Prezydent włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Andrzej Duda mianował na premiera Mateusza Morawieckiego. Po otrzymaniu teki premiera Mateusz Morawiecki podziękował prezydentowi za zaufanie. Wspomniał także o czekających Polskę wyzwaniach. Cztery ubiegłe lata miały być rozbiegiem, a kolejne cztery skokiem rozwojowym, dzięki któremu Polacy osiągną europejski poziom życia.
 
 
Szef rządu podkreślił wagę współpracy z prezydentem, jeśli chodzi o wprowadzanie w życie projektów ważnych dla obywateli. Dotyczy to zarówno projektów społecznych, jak i rozwojowych– wyjaśnił.
 
- Bardzo gorąco dziękuję, panie prezydencie, za okazane zaufanie. Pytań jest bardzo wiele, ale mam głęboką nadzieję, że we współpracy z panem prezydentem będziemy w stanie znajdować również odpowiednie odpowiedzi na te wyzwania, które są przed nami. Te pierwsze cztery lata będą swego rodzaju rozbiegiem, a kolejne cztery skokiem rozwojowym. Raz jeszcze dziękuję za okazane zaufanie panie prezydencie – oświadczył Mateusz
 
 
Premier Mateusz Morawiecki nawiązał również do dużej frekwencji w wyborach 13 października br. co świadczy o zaufaniu społeczeństwa. Mam nadzieję, że te 4 lata były dopiero rozbiegiem, a kolejne 4 lata będą skokiem rozwojowym, który pokaże Polakom, że mogą żyć na poziomie europejskim– podkreślił.

Po przyjęciu dymisji dotychczasowego rządu prezydent powołuje nowego premiera, a następnie jego gabinet. Później premier wygłasza exposé i składa wniosek o wotum zaufania, którego udziela Sejm.