joomla templates top joomla templates template joomla

„Jestem przekonany, że będzie oceniony przez historię jako jeden z najlepszych Ministrów Zdrowia w czasie epidemii” mówił Morawiecki. Sejm odrzucił wniosek dot. Szumowskiego

Agencja/eReporter24; źródło: Sejm.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
„Jestem przekonany, że będzie oceniony przez historię jako jeden z najlepszych Ministrów Zdrowia w czasie epidemii” - mówił w trakcie debaty dotyczącej głosowania nad wnioskiem dotyczącym votum nieufności w stosunku do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.
 
W trakcie debaty o votum nieufności w stosunku do Ministra Szumowskiego Premier Mateusz Morawiecki przypomniał o sytuacji w innych krajach, gdzie panuje mobilizacja w trakcie walki z koronawirusem, również po stronie opozycji.
 
- „W Belgii czy w Holandii ludziom zabierano możliwość wyzdrowienia, bo nie było odpowiedniego sprzętu„ - mówił premier.
 
Premier wspomniał o maseczkach, wspominając o Romanie Giertychu, który według doniesień medialnych prowadził rozmowy w obecności dziennikarzy z klientami, co potem miało owocować ujawnieniem tajemnicy adwokackiej za co obecnie Giertych ma postępowanie.
 
 
Mateusz Morawiecki wspomniał o grantach, pytając czy posłowie PO sami do siebie kierują zarzuty za to, że w za ich czasów przyznawano każdy złożony wniosek.
 
- „W czasach PO było 7 grantów, 4 odrzucenia w czasach PiS. Czy sugerujecie, że za Waszych czasów były nieprawidłowości? Czy należy to zweryfikować?” - mówił premier.
 
Jak dodał Premier:

- „Mam nadzieję, że Minister Szumowski będzie przez historię jako jedne z najlepszych Ministrów w Europie w tym czasie, w czasie epidemii” - mówił Morawiecki.
 
Premier zwrócił uwagę na to, że „przemysł pogardy” budowany przez PO wzmocniony przez przychylne media może mieć dużą siłę, dlatego on kieruje słowa bezpośrednio do obywateli.
 
- „Zbliża się czas bardzo dobry dla Polski, Zbliża się czas, kiedy Pan Prezydent Andrzej Duda po raz ponowny wygra wybory i będziemy kontynuować nasze reformy we wszystkich obszarach, która wymagają tej reformy” - dodał premier na koniec i poprosił o odrzuceniu wniosku w sprawie votum nieufności Ministra Zdrowia.