joomla templates top joomla templates template joomla

„Ilu pedofili skazano w latach kiedy rządziła PO” pytał Biedroń, w odpowiedzi usłyszał "Przypomnisz co sam zrobiłeś z aferą pedofilską w Słupsku Ośrodku Kultury?" - od posła Neumanna

R.Ż/eSerwis.info; video/foto: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Zapowiedzi Koalicji Europejskiej dotyczące utworzenia po wyborach w październiku sejmowej komisji badającej przypadki pedofilii wywołały reakcję i pytania ze strony Roberta Biedronia. 
 
 
- „Powołamy taką komisję, która będzie mogła te przypadki badać. Komisję państwową, niezależną od polityków, złożoną z prawników, ludzi związanych z organizacjami chroniącymi ofiary pedofilii. Dzisiaj chcemy wprowadzić nowe narzędzia do systemu prawnego, żeby przestępstwa pedofilii nie przedawniały się nigdy. To jest zbrodnia traktowana przez nas jak zbrodnia przeciwko ludzkości" – dodał poseł – mówił Sławomir Neumann w trakcie konferencji prasowej.  
 
 
W odpowiedzi na zapowiedzi politycy PO usłyszeli od lidera Wiosny pytanie Roberta Biedronia 
 
- „Ilu pedofili skazano w latach kiedy rządziła PO” - 
 
Pytanie  spowodowało konfrontację pomiędzy PO i Wiosną. 
 
- „Robercie, a jak było z afera pedofilską w Słupsku? Kto zachowywał się jak biskupi, którzy udają, że nie widzą problemu? Czy przypadkiem to nie Ty byłeś wtedy prezydentem? Dość z hipokryzją” - napisał na Twitterze do lidera Wiosny Roberta Biedronia Paweł Olszewski (PO).
 
Olszewski nawiązywał do sprawy dotyczącej instruktora miejskiej instytucji kultury. W kwietniu prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K. Mężczyzna, będąc instruktorem tańca w miejskiej instytucji kultury w Słupsku, miał popełnić dziewięć przestępstw, w tym pięć o charakterze seksualnym na szkodę czterech małoletnich kursantek.
 
- „Robert naprawdę? Ciągle szukasz zaczepki? Nawet w takiej kwestii chcesz dzielić? Może przypomnisz co sam zrobiłeś z aferą pedofilską w Słupsku Ośrodku Kultury?” - dopytywał na Twitterze Biedronia Sławomir Neumann (PO).