joomla templates top joomla templates template joomla

"Macie w pogardzie Polaków i ich inteligencję". „Dzięki Szumowskiemu w Polsce uratowano kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Wy macie za nic życie ludzkie, nie tylko te poczęte, tylko życie wszystkich Polaków” mówił poseł

Agencja/eReporter24; źródło: Sejm.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
„Mam honor przedstawić stanowisko  PiS w sprawie wniosku o votum nieufoności dla najlepszego Ministra Zdrowia w historii Rzeczpospolitej Polskiej, nie mamy co do tego najmniejszej wątpliwości” - mówił Przemysław Czarnek.
 
Poseł sprawozdawca nazwał wniosek paszkwilem i sprzecznym z jednoznacznymi faktami, które są zupełnie inne niż te przedstawione w nim.
 
- „Dzięki pracy Łukasza Szumowskiegu w Polsce zostało uratowane kilkadziesiąt tysięcy ludzi, ale wy macie za nic życie ludzkie, nie tylko te począte, które degradujecie do jakiegoś płodu, tylko życie ludzie wszystkich Polaków” - mówił poseł sprawozdawca.
 
 
Poseł podał tutaj przykłady takich krajów jak Szwecja, która pomimo mniejszej liczby ludności ma 16 razy więcej ofiar, czy Włochy i Hiszpanię, gdzie ta liczba sięga niemal 30 tys. Jednocześnie poseł Czarnej złoży kondolencje rodzinom ofiar koronawirusa w Polsce mówiąc, że szkoda każdego życia.
 
- „Wiecie dlaczego mamy tak mało ofiar? Bo lekarz Szumowski to lekarz z krwi i kości, lekarz oddany pacjentom” - mówił.
 
Zawarte we wniosku tezy poseł Czarnek nazwał teoriami spiskowimy i chamskimi pomówieniami. Poseł przypomniał też, że za czasów PO firma brata Szumowskiego otrzymała 8 dofinasnowań wniosków na 8 złożonych, a za czasó PiS 4 znich zostały odrzucone.