"Wesele" i wiersz Anny Kamieńskiej na egzaminie z języka polskiego. Ruszyły matury

W poniedziałek (08.06) odbył się egzamin maturalny z języka polskiego. Najwyżej punktowanym zadaniem była rozprawka na jeden z dwóch tematów do wyboru. Pierwszym były elementy fantastyczne w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego, drugim interpretacja wiersza Anny Kamieńskiej "Daremne".
Maturzyści w tym roku mieli szczególne powody do stresu z powodu przełożenia egzaminu. O swoich odczuciach mówili już po napisaniu matury.
- Wiadomo przed wejściem był delikatny stres, ale po wyjściu już emocje opadły i teraz jak będę szedł na rozszerzenie będzie już lepiej – powiedział jedne z maturzystów.
- Wczoraj były straszne nerwy, ale dzisiaj jak się obudziłam było w miarę w porządku, ale wczoraj było bardzo nerwowo – dodała inna maturzystka.