joomla templates top joomla templates template joomla

Protesty uczniów z Jaworzna. Urząd miasta zaplanował zamknięcie dziewięciu szkół i reorganizację placówek oświatowych w mieście

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Uczniowe z Jaworzna protestują przeciwko planowanemu zamknięciu dziewięciu szkół w mieście. Wśród nich znalazło się m.in. najlepsze liceum w Jaworznie – LO nr 2. Uczniowie oraz ich rodzice nie chcą, żeby planowane zmiany weszły w życie.
 
 
- Nasze liceum ma najwyższe wyniki matur i najwyższą zdawalność, jesteśmy szkołą z tradycją. Nie zgadzamy się na likwidację naszego liceum – mówił jeden z uczniów obecnych na proteście.
 
Urząd miejski zamierza wprowadzić reorganizację placówek oświatowych w mieście. Rodzice i uczniowie nie wiedzą, co ich czeka i dlaczego o zmianach informuje się dopiero teraz, a nie przed rekrutacją do szkół.
 
 
Miejscy urzędnicy tłumaczą decyzję oszczędnościami. Miały zostać przeprowadzone analizy demograficzne. O planach zamknięcia dziewięciu szkół nie została poinformowana także rada miasta.
 
Tomasz Jewuła, pełnomocnik prezydenta miasta Jaworzna ds. oświaty i gospodarowania nieruchomościami, tłumaczył, że pomysł miał być w pierwszej kolejności konsultowany z dyrektorami szkół, a nie politykami.
 
W związku z zamieszaniem i coraz większą liczbą pytań, w piątek (22.11) radni opozycji postanowili zwołać nadzwyczajną sesję Rady Miasta.