joomla templates top joomla templates template joomla

Burmistrz Ustrzyk Dolnych w ramach oszczędności chce ograniczyć liczbę lekcji religii w szkołach. Mieszkańcy krytycznie o pomyśle burmistrza

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Burmistrz Ustrzyk Dolnych zwrócił się do metropolity przemyskiego abp. Adama Szala z prośbą o zmniejszenie wymiaru godzin lekcji religii w lokalnych szkołach do jednej w tygodniu.
 
 
Bartosz Romowicz tłumaczy to poszukiwaniem oszczędności w obliczu zmniejszonej subwencji oświatowej oraz podwyżek da nauczycieli. Jednocześnie zachęca katechetów i księży do nieodpłatnego uczenia religii i oferuje, że w tym celu udostępni sale szkolne.
 
Mieszkańcy Ustrzyk Dolnych, z którymi rozmawiał reporter TVN24, nie wydawali się zadowoleni z inicjatywy burmistrza.
 
 
- Za moich czasów religia była zawsze w szkołach, myślę, że powinna nadal być. Moje dzieci też tu chodzą do szkoły, uczą się religii, żyję w wierze katolickiej, religia powinna być na lekcjach – mówił jeden z mieszkańców okolicy.
 
Dzięki ograniczeniu liczby lekcji religii w szkołach miasto mogłoby oszczędzić pół miliona zł rocznie. Projekt burmistrza nie zakłada zmniejszenia liczby godzin w klasach trzecich i ósmych, w których dzieci przygotowują się do pierwszej komunii świętej i bierzmowania.