joomla templates top joomla templates template joomla

Dziewiętnaście śmierci dla jednego życia, In Vitro w warszawskim KSM

Michał Baran włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

„Dziewiętnaścioro dzieci ginie, by urodziło się jedno – tak wygląda obecnie łączna statystyka procesu In Vitro” – te właśnie smutne dane przytoczyła lek. Natalia Suszczewicz podczas spotkania „In Vitro – za życiem czy przeciw życiu?” jakie odbyło się 12 stycznia w Klubie Młodzieżowym aROMAt..

Dwa lata po trzęsieniu ziemi na Haiti – raport UNICEF dot. sytuacji dzieci

portal-prasowy.pl ; UNICEF włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altW ciągu ostatnich dwóch lat UNICEF przeznaczył około 351 mln USD na działania humanitarne na Haiti. Polski oddział organizacji przekazał ponad 2,7 mln PLN, co jest bardzo ważnym wkładem finansowym w programy realizowane przez UNICEF na Haiti. Widać poprawę sytuacji, wciąż jednak 550 tys. dzieci, kobiet i mężczyzn każdego dnia walczy o przetrwanie w ponad 800 zatłoczonych obozach przejściowych.

Plany rozwoju UTW nagrodzone!

portal-prasowy.pl ; UTW włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altUniwersytety Trzeciego Wieku, które wzięły udział w cyklu warsztatów w Konstancinie, zachęciliśmy do tego, aby bliżej przyjrzały się funkcjonowaniu swoich organizacji i opracowały plany rozwoju UTW w oparciu o wiedzę wyniesioną z warsztatów.

Wspomnienie 13 grudnia 1981

eSerwis z pam. W. Żurawskiego włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Ogłoszenie stanu wojennego 13-go grudnia 1981 roku brutalnie przecięło 16-miesięczny czas wolności, związany z powstaniem związku zawodowego „Solidarność”, pierwszej niezależnej organizacji pracowniczej w pozostającej pod radziecką dominacją Polsce. Towarzysz generał Wojciech Jaruzelski i jego WRONA, czyli Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego

Plany rozwoju UTW nagrodzone!

portal-prasowy.pl ; UTW włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altUniwersytety Trzeciego Wieku, które wzięły udział w cyklu warsztatów w Konstancinie, zachęciliśmy do tego, aby bliżej przyjrzały się funkcjonowaniu swoich organizacji i opracowały plany rozwoju UTW w oparciu o wiedzę wyniesioną z warsztatów.

adStone dla Obroń się sama!

portal-prasowy.pl ; adStone włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altDotarcie do nowych odbiorców, dbanie o regularność przekazu w Internecie i wreszcie osiągnięty efekt oferowanego przez agencję reklamową adStone wsparcia dla akcji „Obroń się sama!” sprawiły, że poznańska firma została doceniona przez jej pomysłodawców, zyskując miano patrona strategicznego.

Rozpoczyna się drugi etap konserwacji Bitwy pod Grunwaldem

portal-prasowy.pl ; Muzeum Narodowe w Warszawie włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altPo zakończeniu etapu strukturalnych prac konserwatorsko-restauratorskich na podobraziu Bitwy pod Grunwaldem (1878) Jana Matejki, w Muzeum Narodowym w Warszawie rozpoczynają się prace na warstwie malarskiej obrazu.

Dokarmiamy ptaki

eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Okres zimowy to czas kiedy człowiek wspomaga zwierzęta w przetrwaniu zimy przez dostarczanie pożywienia - w tym głównie ptakom żyjącym na wolności. W okresie tym jest krótki dzień oraz niesprzyjające warunki, które wpływają na to, że ptaki i inne zwierzęta nie zaspokajają wystarczająco głodu.

Już niedługo własny serwis pogodowy!

eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Już niedługo własny serwis pogodowy! A w nim kilkadziesiąt, a nawet kilkaset miast z całej Polski. W tym także aktualne galerie, wiadomości pogodowe i prognozy długoterminowe. W każdym serwisie miejskim pogoda dla danego miasta .

Nie zabieraj dzieci do banku

Marcin Uske; fot. sxc.hu włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Wielodzietne rodziny nie mogą liczyć na ulgowe traktowanie w bankach – wynika z analizy przeprowadzonej przez doradców finansowych Aspiro – zabrania im tego prawo. Banki nie mają obowiązku prowadzenia polityki prorodzinnej. Nawet gdyby chciały przyjaźnie spojrzeć na problemy demografii, to barierą będzie prawo.

Polubić nauki ścisłe

Monika Lechowska; tab. Bayer; fot. Paweł Korniluk włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Licealiści uczą się przedmiotów ścisłych, bo widzą w tym sens, ale nie przepadają za nimi – oto jeden z wniosków badania ‘Barometr edukacyjny Bayer’; Warszawa, 15 listopada 2011 

Ponad 1000 bohaterów Mazowieckiej Szlachetnej Paczki

portal-prasowy.pl ;Szlachetna paczka włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Mazowsze zagłębiem wolontariatu! Odwaga do wejścia w świat skrajnej biedy i chęć pomocy najbardziej potrzebującym, a także zapał do pracy i mnożenia dobra oraz pozytywna energia – to cechy wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI. W XI edycji projektu udział weźmie aż 8,5 tys. śmiałków, z czego ponad 1 tys. w województwie mazowieckim.

Palikot ma aborcję, a PiS i PO religię w szkołach?

eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Jednym z postulatów "antykościelnych" RPP jest wycofania religii ze szkół , które bardzo silnie zakłócił równowagę miedzy obywatelem a państwem. Co do zasady Państwo ma za zadanie działania dla dobra wspólnego obywateli i grup obywateli.