joomla templates top joomla templates template joomla

Wyjedź na zagraniczny wolontariat lub praktykę z AIESEC.

Alicja Pawełek włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Jesteś tegorocznym maturzystą, studentem lub absolwentem do dwóch lat? Nie masz planów na wakacje, a może krąży nad Tobą wizja nieciekawej pracy? Mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia: Chiny, Rosja, Indie a może Turcja?!

Wystawa o niemieckiej nauce w służbie nazizmu trafi do Polski

Michał Kurkiewicz włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Od 2006 roku w Niemczech pokazywana jest wystawa „Nauka. Planowanie. Wypędzenia. Generalny Plan Wschodni narodowych socjalistów” opisująca uwikłanie niemieckich naukowców w hitlerowską politykę na okupowanym wschodzie. W kwietniu trafi ona do Polski. Najpierw zostanie pokazana w stołecznym Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki, a później w Lublinie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni.

Video: Debata - prof. BÄcker i dr Kowal

eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

W piątek 23 marca odbyła się debata "Wpływ transformacji ustrojowej na politykę III RP" z udziałem prof. dr hab. Romana BÄckera oraz europoseł dr Pawła Kowala organizowana przez Studenckie Koło Myśli Politycznej Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici oraz Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych.

Zdobądź szlify w „Akademii Yawal”

portal-prasowy.pl ; RedPen włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altFirma Yawal ceni sobie bezpośrednią współpracę i wymianę doświadczeń ze swoimi Partnerami, dlatego też w ramach działalności „Akademii Yawal” organizuje cykl szkoleń skierowanych do pracowników produkcji oraz konstruktorów i projektantów. W „Akademii Yawal” oprócz poznania procesów wytwórczych oferowanych przez firmę produktów można zdobyć praktyczną wiedzę na temat montażu systemów Yawal.

NPR- ciągle tak samo?

eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej zaprasza na kolejne spotkanie
z cyklu "Twój czas, Twój wybór". Tym razem mowa będzie o NPR, czyli Naturalnym Planowaniu Rodziny.

Języki obce receptą na kryzys

Korneliusz Smolik włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altW grudniu 2011 roku przeprowadzono badanie na temat stosunku do nauki języków w szkole EnglishForYou.pl. Wzięło w nim udział 261 uczniów. Dla 82% respondentów znajomość języka obcego to dobra inwestycja w czasach kryzysu.

Rusza Walentynkowy marsz Nordic Walking!

Jadwiga Grochowalska włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

We wtorek 14 lutego po raz kolejny rusza niecodzienny, ponad 400-kilometrowy marsz Nordic Walking z Częstochowy do Grudziądza w ramach akcji "Zauważ mnie. Chodzi p(o) zdrowie". Wezmą w nim udział osoby cierpiące na padaczkę, aby w ten sposób zwrócić uwagę na swoje potrzeby.

Narodziny cyber szkoły?

Magdalena Majcherska włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Kiedyś papierowy dziennik był zakazaną księgą kryjącą ściśle chronione przed rodzicami tajemnice uczniów. Dzisiaj notebook to nieodzowny atrybut niemal każdego nauczyciela. A dawne tornistry z kilogramami drukowanych podręczników zastępują powoli książki elektroniczne czytane nadal w ławce, ale już na tabletach. Technologiczna rewolucja od kilku lat intensywnie zmienia tradycyjną młodzieżową „budę” w nowoczesną e-szkołę.

Debata z udziałem prof. BÄckera oraz europoseła dr Kowala

eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Zdaniem prof. dr hab. Romana BÄckera, cyt: - "książka Pawła Kowala "Koniec systemu władzy" jest jedną z najlepszych poświęconych końcowym latom PRL. Jest oparta na ogromnej bazie źródłowej w tym i na wywiadach przeprowadzonych z głównymi aktorami tych wydarzeń...

Konferencja prasowa Fundacji Forum Europa Przyszłość Energia w sprawie rozpoczętego projektu "Obserwatorium Rodzinne"

eSerwis; Fot: Tomasz Jabłoński włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

W sobotę 17 marca nastąpiła odbyła się konferencja prasowa Fundacji Forum Europa Przyszłość Energia w sprawie rozpoczętego projektu "Obserwatorium Rodzinne". Występowali między innymi Paweł Kowal, prof. Julian Auleytner, Edyta Poncyliusz, Janina Jankowska, Jacek Pilch oraz Iwona Michałek.

IPN na Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Michał Kurkiewicz włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

1 marca 2012 r. po raz drugi będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy po II wojnie światowej walczyli z sowiecką agresją i rodzimym reżimem komunistycznym. Tego dnia Instytut Pamięci Narodowej i TVP Historia organizują ogólnopolska akcję” Przywróćmy ich pamięci”.

Świadomy wybór kariery przez licealistów

Alicja Leś włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altOd przyszłego roku szkolnego „znikną” licea ogólnokształcące a w zamian powstaną licea specjalistyczne. Oznacza to, że od września uczniowie będą decydować czego będą się uczyć na poziomie rozszerzonym w kontekście ich dalszego rozwoju zawodowego. Ale jak mają ocenić do jakiego zawodu się przygotować?

Wytyczne MEN – nie dla wszystkich wystarczające

Monika Nowicka M4Bizz.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altW czwartek, 2 lutego 2012 roku, w Zespole Szkół Katolickich Pomniku Jana Pawła II w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa, której tematem było omówienie nowej „ramówki” godzin dydaktycznych w liceach, w związku z podpisaniem przez Minister Edukacji Narodowej Krystynę Szumilas rozporządzenia w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych, które wejdzie w życie 1 września br.