joomla templates top joomla templates template joomla

„Ważą się losy psów i kotów” – otyłość to ciężka choroba

Magdalena Ciszewska | Image Line Communications włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Blisko 50% kotów i 40% psów ma problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Nadwaga to zjawisko bardzo częste u naszych czworonożnych przyjaciół, a stąd już niedaleka droga do otyłości - potężnego wroga zagrażającego ich zdrowiu i komfortowemu, pełnemu radości życiu.

Sala lekcyjna w plenerze

Agata Zarębska Żarówka PR i Marketing włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altKiedy słyszymy słowo szkoła, zazwyczaj pierwsze co przychodzi nam na myśl to budynek, klasy wypełnione uczniami, 45 - minutowe lekcje oraz upragniony przez uczniów dzwonek. Na szczęście jedną z nowych metod, zdobywających w ostatnim czasie coraz większe uznanie wśród specjalistów, jest outdoor learning.

Jak duże koszty generują gołębie dla podatnika?

Korneliusz Smolik włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altUsuwanie gołębich nieczystości z obiektów takich jak przystanki, kamery, tablice informacyjne bądź ławki to w skali roku dotkliwy wydatek dla miejskiego budżetu. Jak uniknąć tych kosztów?

Nauczyciel w szkole przyszłości

Agata Zarębska Żarówka włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altEdukacja przechodzi dynamiczny proces zmian. Powoli kredę i tradycyjną tablicę zastępują ich odpowiedniki elektroniczne, a papierowe i ciężkie podręczniki są już dostępne w wersjach cyfrowych. Szkoła ewoluuje, a co za tym idzie zmienia się też praca nauczycieli. Jak będzie wyglądała za 20 lat? Czy nauczycieli zastąpią komputery?

Sześciolatek – uczeń czy przedszkolak?

Magda Chmielewska włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Decyzja o wysłaniu sześciolatka do pierwszej klasy to głęboki dylemat wielu rodziców. Jak więc rozpoznać, czy nasze dziecko jest gotowe, żeby pójść do szkoły? Zdaniem psycholog Anny Szuster z międzynarodowych szkół ARGONAUT w pierwszej kolejności warto zaufać własnej rodzicielskiej intuicji.

Wigilia Paschalna

eSerwis; wiki; fot: Gerard Szukay włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Wigilia Paschalna jest centralnym momentem Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego. Jej obchody rozpoczynają się w nocy poprzedzającej Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, gdyż po zachodzie słońca, zgodnie z symboliką żydowską, rozpoczyna się nowy dzień.

Ścisły synonim trudnego

Weronika Seweryn Żarówka PR i Marketing włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altŚcisły synonim trudnego, czyli o naukach ścisłych słów kilka Królowa jest tylko jedna – i jest nią zdecydowanie matematyka. Ta jednak, podobnie jak reszta przedmiotów ścisłych nie cieszy się popularnością wśród maturzystów.

Matura z języka obcego bez stresu?

Patrycja Bilińska; fot: eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Największe obawy uczniów, przystępujących do testów maturalnych z języków obcych wzbudza konieczność posługiwania się specjalistycznym słownictwem – szczególnie w przypadku poziomu rozszerzonego.

Maturalne last minute

Agata Zarębska Żarówka PR i Marketing włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altOdliczanie dni do egzaminu dojrzałości rozpoczęło około 350 tysięcy maturzystów1. Im bliżej „godziny zero”, tym większy stres dopada każdego z nich. Nie warto jednak wpadać w panikę. Kierując się kilkoma zasadami, można się jeszcze sporo nauczyć.

Przegląd Filmowy ECHA KATYNIA

Michał Kurkiewicz włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altPrzegląd filmów o tematyce katyńskiej w IPN Biuro Edukacji Publicznej IPN organizuje, w tym roku po raz trzeci, przegląd filmowy „Echa Katynia”. Projekcje odbywać się będą w dniach 11-13 kwietnia 2012 r. o godzinie 17.00 w Centrum Edukacyjnym IPN przy ul. Marszałkowskiej 21/25, w Warszawie.

Mała szkoła - duży kłopot

Karolina Krawiec; fot: eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Temat prawa jazdy wciąż budzi wiele emocji. Zastanawiamy się, którą szkołę wybrać, czy dany instruktor okaże się skutecznym pedagogiem i czy uda nam się szybko przejść szkolenie. Wypytujemy rodzinę, znajomych, zasięgamy opinii na forach, by wreszcie skusić się na sezonową promocję lub niską cenę niepewnej, małej "szkółki".

Święcimy pokarmy

eSerwis; wiki; fot: sxc.hu włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Święconka; nazwa pokarmów głównie mięsa, jaj, chrzanu, chleba etc., święconych w Wielką Sobotę w Kościołach katolickich Polski, oraz graniczących ze Słowenią austriackich regionach Styrii, Karyntii, południowego Tyrolu oraz Bawarii.