joomla templates top joomla templates template joomla

Rośnie popularność szkół zawodowych

Marcin Łęczycki Żarówka PR i Marketing włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altSzkoły zawodowe i technika coraz bardziej liczą się na rynku pracy. Ukończenie ich gwarantuje konkretny zawód, a także przygotowuje do dalszego kształcenia.

Znamy skład polskiej reprezentacji na światowy finał Global Business Challenge!

Natalia Miller-Lewandowska włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altPoznaliśmy już zwycięską drużynę polskiego finału konkursu Global Business Challenge. Wygrał zespół Business Warriors („Biznesowe Wojowniczki) z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Po raz pierwszy w historii konkursu, drużyna z Polski weźmie udział w światowym finale konkursu, który odbędzie się w lipcu na Sri Lance.

Szkoły pomogą wkroczyć młodzieży na drogę sukcesu

Alicja Leś włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altWiedza na temat naszych mocnych stron, ale i preferencji zawodowych w czasach kryzysu na rynku pracy jest kluczowa, aby właściwie wybrać przyszłościowy zawód, jeszcze w czasie nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

WAKACYJNE PRZYGODY Z ROBOTYKĄ „TwójRobot.pl”

marta@twojrobot.nazwa.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altNieuchronnie zbliżają się wakacje. Każdy z Was już nie może się doczekać, aż odłoży na dwa miesiące plecak i zajmie się tym co lubi najbardziej. Zaczął się też czas poszukiwania ciekawych propozycji na spędzenie wakacji.

SUKCES PROGRAMU AKTYWIZACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH FUNDACJI CARREFOUR

Jerzy Nowak włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altPowodzeniem zakończyła się pierwsza edycja projektu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, prowadzonego przez Fundację Carrefour i Stowarzyszenie „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON”. W całej Polsce 150 niepełnosprawnych osób zostało przeszkolonych do pracy w ochronie środowiska, z czego 44 już znalazły pracę, a planowane jest zatrudnienie kolejnych.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej nazywane Bozym Ciałem jest w Kościele katolickim uroczystością liturgiczną ku czci Najświętszego Sakramentu. Święto jest wspomnieniem Ostatniej Wieczerzy i Przeistoczenia chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa.

Pokolenie ery cyfrowej w szkole

Agata Zarębska Żarówka PR i Marketing włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altJak wynika z badań przeprowadzonych przez PBI/Gemius 67 proc. dzieci w wieku 10-14 lat posiada komputer, a 62 proc. z nich korzysta z Internetu codziennie. Okazuje się, że z siecią i nowymi technologiami stykają się nawet maluchy, bo już dwie trzecie przedszkolaków „surfuje” częściej niż raz w tygodniu.

Webinarium Taylor Wessing e|n|w|c

portal-prasowy.pl ; Taylor Wessing włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altWebinarium Taylor Wessing e|n|w|c Opłaty reprograficzne – problemy w praktyce i perspektywy na przyszłość

Nauczyciele nie lubią nowinek technologicznych?

Agata Zarębska Żarówka PR i Marketing włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altJak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Wydawnictwo Klett, ankietowani nauczyciele lubią korzystać z nowych technologii i doceniają ich przydatność na lekcjach. W większości ograniczają się jednak do tych narzędzi, które znają od dawna. Do nowinek dopiero trzeba ich przekonać.

Wspólna zabawa lepsza niż najsmaczniejszy kąsek

Magdalena Ciszewska | Image Line Communications włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altWspólna zabawa lepsza niż najsmaczniejszy kąsek – rozmowa z lek. wet. Agnieszką Janeczek, behawiorystą zwierzęcym Czy behawiorysta to taki psycholog zwierzęcy? W czym może pomóc nam i naszemu zwierzęciu? Jak pracuje się z behawiorystą i czy może pomóc zarówno psu, jak i kotu?