joomla templates top joomla templates template joomla

Przegląd Filmowy ECHA KATYNIA

Michał Kurkiewicz włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altPrzegląd filmów o tematyce katyńskiej w IPN Biuro Edukacji Publicznej IPN organizuje, w tym roku po raz trzeci, przegląd filmowy „Echa Katynia”. Projekcje odbywać się będą w dniach 11-13 kwietnia 2012 r. o godzinie 17.00 w Centrum Edukacyjnym IPN przy ul. Marszałkowskiej 21/25, w Warszawie.

Mała szkoła - duży kłopot

Karolina Krawiec; fot: eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Temat prawa jazdy wciąż budzi wiele emocji. Zastanawiamy się, którą szkołę wybrać, czy dany instruktor okaże się skutecznym pedagogiem i czy uda nam się szybko przejść szkolenie. Wypytujemy rodzinę, znajomych, zasięgamy opinii na forach, by wreszcie skusić się na sezonową promocję lub niską cenę niepewnej, małej "szkółki".

Święcimy pokarmy

eSerwis; wiki; fot: sxc.hu włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Święconka; nazwa pokarmów głównie mięsa, jaj, chrzanu, chleba etc., święconych w Wielką Sobotę w Kościołach katolickich Polski, oraz graniczących ze Słowenią austriackich regionach Styrii, Karyntii, południowego Tyrolu oraz Bawarii.

Wystawa o niemieckiej nauce w służbie nazizmu trafi do Polski

Michał Kurkiewicz włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Od 2006 roku w Niemczech pokazywana jest wystawa „Nauka. Planowanie. Wypędzenia. Generalny Plan Wschodni narodowych socjalistów” opisująca uwikłanie niemieckich naukowców w hitlerowską politykę na okupowanym wschodzie. W kwietniu trafi ona do Polski. Najpierw zostanie pokazana w stołecznym Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki, a później w Lublinie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni.

Video: Debata - prof. BÄcker i dr Kowal

eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

W piątek 23 marca odbyła się debata "Wpływ transformacji ustrojowej na politykę III RP" z udziałem prof. dr hab. Romana BÄckera oraz europoseł dr Pawła Kowala organizowana przez Studenckie Koło Myśli Politycznej Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici oraz Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych.

Zdobądź szlify w „Akademii Yawal”

portal-prasowy.pl ; RedPen włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altFirma Yawal ceni sobie bezpośrednią współpracę i wymianę doświadczeń ze swoimi Partnerami, dlatego też w ramach działalności „Akademii Yawal” organizuje cykl szkoleń skierowanych do pracowników produkcji oraz konstruktorów i projektantów. W „Akademii Yawal” oprócz poznania procesów wytwórczych oferowanych przez firmę produktów można zdobyć praktyczną wiedzę na temat montażu systemów Yawal.

Sześciolatek – uczeń czy przedszkolak?

Magda Chmielewska włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Decyzja o wysłaniu sześciolatka do pierwszej klasy to głęboki dylemat wielu rodziców. Jak więc rozpoznać, czy nasze dziecko jest gotowe, żeby pójść do szkoły? Zdaniem psycholog Anny Szuster z międzynarodowych szkół ARGONAUT w pierwszej kolejności warto zaufać własnej rodzicielskiej intuicji.

Wigilia Paschalna

eSerwis; wiki; fot: Gerard Szukay włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Wigilia Paschalna jest centralnym momentem Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego. Jej obchody rozpoczynają się w nocy poprzedzającej Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, gdyż po zachodzie słońca, zgodnie z symboliką żydowską, rozpoczyna się nowy dzień.

Wyjedź na zagraniczny wolontariat lub praktykę z AIESEC.

Alicja Pawełek włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Jesteś tegorocznym maturzystą, studentem lub absolwentem do dwóch lat? Nie masz planów na wakacje, a może krąży nad Tobą wizja nieciekawej pracy? Mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia: Chiny, Rosja, Indie a może Turcja?!

Narodziny cyber szkoły?

Magdalena Majcherska włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Kiedyś papierowy dziennik był zakazaną księgą kryjącą ściśle chronione przed rodzicami tajemnice uczniów. Dzisiaj notebook to nieodzowny atrybut niemal każdego nauczyciela. A dawne tornistry z kilogramami drukowanych podręczników zastępują powoli książki elektroniczne czytane nadal w ławce, ale już na tabletach. Technologiczna rewolucja od kilku lat intensywnie zmienia tradycyjną młodzieżową „budę” w nowoczesną e-szkołę.

Debata z udziałem prof. BÄckera oraz europoseła dr Kowala

eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Zdaniem prof. dr hab. Romana BÄckera, cyt: - "książka Pawła Kowala "Koniec systemu władzy" jest jedną z najlepszych poświęconych końcowym latom PRL. Jest oparta na ogromnej bazie źródłowej w tym i na wywiadach przeprowadzonych z głównymi aktorami tych wydarzeń...

Konferencja prasowa Fundacji Forum Europa Przyszłość Energia w sprawie rozpoczętego projektu "Obserwatorium Rodzinne"

eSerwis; Fot: Tomasz Jabłoński włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

W sobotę 17 marca nastąpiła odbyła się konferencja prasowa Fundacji Forum Europa Przyszłość Energia w sprawie rozpoczętego projektu "Obserwatorium Rodzinne". Występowali między innymi Paweł Kowal, prof. Julian Auleytner, Edyta Poncyliusz, Janina Jankowska, Jacek Pilch oraz Iwona Michałek.