joomla templates top joomla templates template joomla

Szukamy WOLONTARIUSZY SZLACHETNEJ PACZKI

Szlachetna Paczka włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Tylko w 2011 roku udało się pomóc niemal 12 tys. potrzebujących rodzin, a łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 18 mln zł.

Przywracamy lekcje historii do szkół

info: Piotr Adamczyk włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altSzanowni Państwo ! 20 września zakończyła się ogólnopolska akcja "Przywracamy lekcje historii do szkół", a ponad 150 000 podpisów zostało złożonych w Gabinecie Marszałek Sejmu. Wśród nich znalazło się ok. 6000podpisów, jakie łącznie spłynęły z województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Wpływ hałasu w szkołach na jakość edukacji

Łukasz Wasiuta włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altHałas jest jednym z najbardziej dotkliwych czynników, które obniżają jakość edukacji w placówkach szkolnych. Gdy staje się zbyt uciążliwy, nauczyciele i uczniowie stają się poirytowani i odczuwają napięcie.

Nowe stare świadectwo

Weronika Seweryn włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

alt21 tysięcy dolarów – tyle warte jest świadectwo szkolne 15-letniej Marilyn Monroe. W kwietniu 2012 roku, liczący już siedemdziesiąt lat, dokument został sprzedany za równowartość jedno-karatowego diamentu i tym samym stał się najdroższą cenzurką świata.

Gdy sąsiad dokarmia ptaki

Korneliusz Smolik włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altPtasie nieczystości to kłopot, np. dla mieszkańców bloków mieszkalnych albo osób spacerujących po miejskich parkach. Brudzenie balkonów, parapetów, samochodów – najczęstszą tego przyczyną jest regularne dokarmianie zwierząt.

SZKOŁA PO GODZINACH

Małgorzata Pawlak włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altJuż za dwa lata wszystkie sześciolatki będą obowiązkowo rozpoczynać naukę w szkole. Wstąpienie w szeregi pierwszoklasistów to szczególny moment w rozwoju dziecka, który determinuje jego dalsze kroki na drodze ku dorosłości.

Dzień zdrowia psychicznego 2012 (foto)

eSerwis; Kinga Ozdoba włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

10 października 2012 roku odbył się marsz solidarności z osobami chorymi na schizofrenię w ramach dwudziestych obchodów światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Obchody rozpoczęły się o godzinie 10 mszą świętą w kościele Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności ..

Co zmieni się w szkole ?

Marcin Łęczycki włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altW tym roku szkoła szczególnie przygotowuje się do nowego roku szkolnego, bo będzie on obfitował w zmiany, które wzbudzają wiele obaw zarówno wśród uczniów i ich rodziców, jak i nauczycieli.

Czy szkoły stać na oszczędność?

Weronika Seweryn włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altOdciążenie pracy nauczycieli, proste ocenianie i efektywna dokumentacja, profesjonalne wsparcie informatyczne i niskie koszty obsługi – w polskich szkołach to nadal niespełniony sen.

Jak wyjść dobrze „na językach”?

Patrycja Bilińska włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altŁatwiejsza nauka, lepsza koncentracja, podzielność uwagi. Bilingwizm to nie tylko biegła znajomość dwóch języków, ale także szereg innych umiejętności, które rozwijają się „przy okazji” ich poznawania. Co w praktyce oznacza dwujęzyczność?

Co to jest GMO? Wady i zalety

Kamila Nowakowska włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altGMO, czyli Genetically Modified Organisms to organizmy, do których sztucznie wprowadza się obce geny, pobrane z innego organizmu.

W czym tkwi sekret sukcesu edukacyjnego Finlandii?

Iwona Michałek włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

W czym tkwi sekret sukcesu edukacyjnego Finlandii? To pytanie zadawali sobie chyba wszyscy uczestnicy wyjazdu studyjnego do Finlandii. Wyprawa zorganizowana została w dniach 19 – 26 maja 2012 r. przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i Unię Europejskich Federalistów w Łodzi.