joomla templates top joomla templates template joomla

WAKACYJNE PRZYGODY Z ROBOTYKĄ „TwójRobot.pl”

marta@twojrobot.nazwa.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altNieuchronnie zbliżają się wakacje. Każdy z Was już nie może się doczekać, aż odłoży na dwa miesiące plecak i zajmie się tym co lubi najbardziej. Zaczął się też czas poszukiwania ciekawych propozycji na spędzenie wakacji.

Nauczyciele nie lubią nowinek technologicznych?

Agata Zarębska Żarówka PR i Marketing włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altJak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Wydawnictwo Klett, ankietowani nauczyciele lubią korzystać z nowych technologii i doceniają ich przydatność na lekcjach. W większości ograniczają się jednak do tych narzędzi, które znają od dawna. Do nowinek dopiero trzeba ich przekonać.

Wspólna zabawa lepsza niż najsmaczniejszy kąsek

Magdalena Ciszewska | Image Line Communications włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altWspólna zabawa lepsza niż najsmaczniejszy kąsek – rozmowa z lek. wet. Agnieszką Janeczek, behawiorystą zwierzęcym Czy behawiorysta to taki psycholog zwierzęcy? W czym może pomóc nam i naszemu zwierzęciu? Jak pracuje się z behawiorystą i czy może pomóc zarówno psu, jak i kotu?

Sala lekcyjna w plenerze

Agata Zarębska Żarówka PR i Marketing włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altKiedy słyszymy słowo szkoła, zazwyczaj pierwsze co przychodzi nam na myśl to budynek, klasy wypełnione uczniami, 45 - minutowe lekcje oraz upragniony przez uczniów dzwonek. Na szczęście jedną z nowych metod, zdobywających w ostatnim czasie coraz większe uznanie wśród specjalistów, jest outdoor learning.

Jak duże koszty generują gołębie dla podatnika?

Korneliusz Smolik włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altUsuwanie gołębich nieczystości z obiektów takich jak przystanki, kamery, tablice informacyjne bądź ławki to w skali roku dotkliwy wydatek dla miejskiego budżetu. Jak uniknąć tych kosztów?

Nauczyciel w szkole przyszłości

Agata Zarębska Żarówka włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altEdukacja przechodzi dynamiczny proces zmian. Powoli kredę i tradycyjną tablicę zastępują ich odpowiedniki elektroniczne, a papierowe i ciężkie podręczniki są już dostępne w wersjach cyfrowych. Szkoła ewoluuje, a co za tym idzie zmienia się też praca nauczycieli. Jak będzie wyglądała za 20 lat? Czy nauczycieli zastąpią komputery?

SUKCES PROGRAMU AKTYWIZACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH FUNDACJI CARREFOUR

Jerzy Nowak włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altPowodzeniem zakończyła się pierwsza edycja projektu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, prowadzonego przez Fundację Carrefour i Stowarzyszenie „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON”. W całej Polsce 150 niepełnosprawnych osób zostało przeszkolonych do pracy w ochronie środowiska, z czego 44 już znalazły pracę, a planowane jest zatrudnienie kolejnych.

„Ważą się losy psów i kotów” – otyłość to ciężka choroba

Magdalena Ciszewska | Image Line Communications włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Blisko 50% kotów i 40% psów ma problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Nadwaga to zjawisko bardzo częste u naszych czworonożnych przyjaciół, a stąd już niedaleka droga do otyłości - potężnego wroga zagrażającego ich zdrowiu i komfortowemu, pełnemu radości życiu.

Ścisły synonim trudnego

Weronika Seweryn Żarówka PR i Marketing włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altŚcisły synonim trudnego, czyli o naukach ścisłych słów kilka Królowa jest tylko jedna – i jest nią zdecydowanie matematyka. Ta jednak, podobnie jak reszta przedmiotów ścisłych nie cieszy się popularnością wśród maturzystów.

Matura z języka obcego bez stresu?

Patrycja Bilińska; fot: eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Największe obawy uczniów, przystępujących do testów maturalnych z języków obcych wzbudza konieczność posługiwania się specjalistycznym słownictwem – szczególnie w przypadku poziomu rozszerzonego.

Maturalne last minute

Agata Zarębska Żarówka PR i Marketing włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altOdliczanie dni do egzaminu dojrzałości rozpoczęło około 350 tysięcy maturzystów1. Im bliżej „godziny zero”, tym większy stres dopada każdego z nich. Nie warto jednak wpadać w panikę. Kierując się kilkoma zasadami, można się jeszcze sporo nauczyć.