joomla templates top joomla templates template joomla

Nowe stare świadectwo

Weronika Seweryn włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

alt21 tysięcy dolarów – tyle warte jest świadectwo szkolne 15-letniej Marilyn Monroe. W kwietniu 2012 roku, liczący już siedemdziesiąt lat, dokument został sprzedany za równowartość jedno-karatowego diamentu i tym samym stał się najdroższą cenzurką świata.

Jak wyjść dobrze „na językach”?

Patrycja Bilińska włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altŁatwiejsza nauka, lepsza koncentracja, podzielność uwagi. Bilingwizm to nie tylko biegła znajomość dwóch języków, ale także szereg innych umiejętności, które rozwijają się „przy okazji” ich poznawania. Co w praktyce oznacza dwujęzyczność?

Co to jest GMO? Wady i zalety

Kamila Nowakowska włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altGMO, czyli Genetically Modified Organisms to organizmy, do których sztucznie wprowadza się obce geny, pobrane z innego organizmu.

W czym tkwi sekret sukcesu edukacyjnego Finlandii?

Iwona Michałek włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

W czym tkwi sekret sukcesu edukacyjnego Finlandii? To pytanie zadawali sobie chyba wszyscy uczestnicy wyjazdu studyjnego do Finlandii. Wyprawa zorganizowana została w dniach 19 – 26 maja 2012 r. przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i Unię Europejskich Federalistów w Łodzi.

Znamy skład polskiej reprezentacji na światowy finał Global Business Challenge!

Natalia Miller-Lewandowska włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altPoznaliśmy już zwycięską drużynę polskiego finału konkursu Global Business Challenge. Wygrał zespół Business Warriors („Biznesowe Wojowniczki) z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Po raz pierwszy w historii konkursu, drużyna z Polski weźmie udział w światowym finale konkursu, który odbędzie się w lipcu na Sri Lance.

Szkoły pomogą wkroczyć młodzieży na drogę sukcesu

Alicja Leś włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altWiedza na temat naszych mocnych stron, ale i preferencji zawodowych w czasach kryzysu na rynku pracy jest kluczowa, aby właściwie wybrać przyszłościowy zawód, jeszcze w czasie nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

Gdy sąsiad dokarmia ptaki

Korneliusz Smolik włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altPtasie nieczystości to kłopot, np. dla mieszkańców bloków mieszkalnych albo osób spacerujących po miejskich parkach. Brudzenie balkonów, parapetów, samochodów – najczęstszą tego przyczyną jest regularne dokarmianie zwierząt.

SZKOŁA PO GODZINACH

Małgorzata Pawlak włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altJuż za dwa lata wszystkie sześciolatki będą obowiązkowo rozpoczynać naukę w szkole. Wstąpienie w szeregi pierwszoklasistów to szczególny moment w rozwoju dziecka, który determinuje jego dalsze kroki na drodze ku dorosłości.

Rośnie popularność szkół zawodowych

Marcin Łęczycki Żarówka PR i Marketing włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altSzkoły zawodowe i technika coraz bardziej liczą się na rynku pracy. Ukończenie ich gwarantuje konkretny zawód, a także przygotowuje do dalszego kształcenia.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej nazywane Bozym Ciałem jest w Kościele katolickim uroczystością liturgiczną ku czci Najświętszego Sakramentu. Święto jest wspomnieniem Ostatniej Wieczerzy i Przeistoczenia chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa.

Pokolenie ery cyfrowej w szkole

Agata Zarębska Żarówka PR i Marketing włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altJak wynika z badań przeprowadzonych przez PBI/Gemius 67 proc. dzieci w wieku 10-14 lat posiada komputer, a 62 proc. z nich korzysta z Internetu codziennie. Okazuje się, że z siecią i nowymi technologiami stykają się nawet maluchy, bo już dwie trzecie przedszkolaków „surfuje” częściej niż raz w tygodniu.

Webinarium Taylor Wessing e|n|w|c

portal-prasowy.pl ; Taylor Wessing włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altWebinarium Taylor Wessing e|n|w|c Opłaty reprograficzne – problemy w praktyce i perspektywy na przyszłość