joomla templates top joomla templates template joomla

Prace "Papcia Chmiela" wystawione w warszawskim Muzeum Karykatury. Tworzy już od 58 lat

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Słynny "Papcio Chmiel" otworzył wystawę prezentującą jego twórczość w warszawskim Muzeum Karykatury. - Nie przypuszczałem, że w ogóle będę tego Tytusa ciągnął przez lata. Przecież to już jest 58 lat! - zauważa Henryk Chmielewski, autor komiksów o Tytusie, Romku i A'Tomku.

Sześciolatki nie będą musiały iść do szkół. w Grudniu ustawa

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

- W grudniu dostaną państwo informacje o zmianie w ustawie o systemie oświaty. Będzie ona polegała na tym, że 7 lat, to będzie moment obowiązkowy dla dziecka, jeżeli chodzi o pójściu do szkoły. Dajemy wolność rodzicom - podkreśliła minister edukacji Anna Zalewska na konferencji prasowej. 

"Bicie, czas z tym skończyć". Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Dzisiaj obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, warto więc zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. "Bicie, czas z tym skończyć" - to nowa kampania zorganizowana przez Rzecznika Praw Dziecka. Zwraca ona uwagę nie tylko na przemoc wobec najmłodszych, ale również na zmianę postaw społecznych.

PKO BP wykorzysta pionierskie systemy biometryczne do weryfikacji klientów

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Pióro biometryczne, kamera rejestrująca geometrię twarzy, skaner naczyń krwionośnych dłoni oraz mikrofon weryfikujący mowę - biometryczne sposoby potwierdzania tożsamości swoich klientów, jako pierwszy bank na rynku, już za kilka lat chce wprowadzić PKO BP. 

Marsz Równości przeszedł przez Gdańsk. Grupa osób zablokowała paradę

TVP/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Sześć osób usiadło na jezdni w okolicach Dworca Głównego w Gdańsku, by wyrazić swoją dezaprobatę dla Marszu Równości. Zostali oni usunięci przez policję. W pochodzie, który zakończył się pod Stocznią Gdańską, uczestniczyło kilkaset osób związanych ze środowiskiem LGBT. Tego samego dnia członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowali „Manifestację w obronie normalnej rodziny”.

Polki rodzą coraz mniej dzieci

info: newseria włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Polskie społeczeństwo starzeje się i proces ten będzie przebiegał coraz gwałtowniej – przestrzegają eksperci. Polki niechętnie rodzą dzieci i znacznie później niż pokolenia ich matek i babć decydują się na zakładanie rodziny.

Przyłącz się do akcji "Z książką na wschód"

R.Ż/eSerwis.info; fot: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

W Toruniu, a także innych miastach Polski, organizowana jest zbiórka książek w ramach ogólnopolskiej akcji pt. "Z książką na wschód" - www.zksiazkanawschod.pl.

Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Rozpoczęcie kolejnej edycji akcji "Szlechetna Paczka" było okazją do zorganizowania kolorowych marszów, które przeszły ulicami polskich miast. Jeden z nich odbył się w Krakowie. Wzięli w nim udział m. in. Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Majewski.  

Warto wiedzieć

Dawid Dorobisz/twojemiasto.name włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Kody QR są z dnia na dzień popularne i można je spotkać już chyba w każdym miejscu. Od kosza na śmieci, ulotki aż po galerię sztuki. Praca Rafała Urbańskiego z Kielc o tytule "QR-20", stworzona w roku bieżącym, niestety nie zdobyła uznania Jury na IV Międzynarodowym Biennale Obrazu "Quadro-Art 2014". 

Para prezydencka zapakowała "Szlachetną Paczkę"

info: prezydent.pl; fot. Piotr Molecki włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Mamy szansę zrealizować przed świętami marzenia jednej z 17 tys. rodzin - mówił prezydent Bronisław Komorowski, zachęcając do udziału w akcji Szlachetna Paczka