joomla templates top joomla templates template joomla

Marsz Równości przeszedł przez Gdańsk. Grupa osób zablokowała paradę

TVP/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Sześć osób usiadło na jezdni w okolicach Dworca Głównego w Gdańsku, by wyrazić swoją dezaprobatę dla Marszu Równości. Zostali oni usunięci przez policję. W pochodzie, który zakończył się pod Stocznią Gdańską, uczestniczyło kilkaset osób związanych ze środowiskiem LGBT. Tego samego dnia członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowali „Manifestację w obronie normalnej rodziny”.

Warto wiedzieć

Dawid Dorobisz/twojemiasto.name włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Kody QR są z dnia na dzień popularne i można je spotkać już chyba w każdym miejscu. Od kosza na śmieci, ulotki aż po galerię sztuki. Praca Rafała Urbańskiego z Kielc o tytule "QR-20", stworzona w roku bieżącym, niestety nie zdobyła uznania Jury na IV Międzynarodowym Biennale Obrazu "Quadro-Art 2014". 

Para prezydencka zapakowała "Szlachetną Paczkę"

info: prezydent.pl; fot. Piotr Molecki włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Mamy szansę zrealizować przed świętami marzenia jednej z 17 tys. rodzin - mówił prezydent Bronisław Komorowski, zachęcając do udziału w akcji Szlachetna Paczka

Szukamy WOLONTARIUSZY SZLACHETNEJ PACZKI

Szlachetna Paczka włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Tylko w 2011 roku udało się pomóc niemal 12 tys. potrzebujących rodzin, a łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 18 mln zł.

Przywracamy lekcje historii do szkół

info: Piotr Adamczyk włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altSzanowni Państwo ! 20 września zakończyła się ogólnopolska akcja "Przywracamy lekcje historii do szkół", a ponad 150 000 podpisów zostało złożonych w Gabinecie Marszałek Sejmu. Wśród nich znalazło się ok. 6000podpisów, jakie łącznie spłynęły z województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Wpływ hałasu w szkołach na jakość edukacji

Łukasz Wasiuta włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altHałas jest jednym z najbardziej dotkliwych czynników, które obniżają jakość edukacji w placówkach szkolnych. Gdy staje się zbyt uciążliwy, nauczyciele i uczniowie stają się poirytowani i odczuwają napięcie.

Polki rodzą coraz mniej dzieci

info: newseria włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Polskie społeczeństwo starzeje się i proces ten będzie przebiegał coraz gwałtowniej – przestrzegają eksperci. Polki niechętnie rodzą dzieci i znacznie później niż pokolenia ich matek i babć decydują się na zakładanie rodziny.

Przyłącz się do akcji "Z książką na wschód"

R.Ż/eSerwis.info; fot: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

W Toruniu, a także innych miastach Polski, organizowana jest zbiórka książek w ramach ogólnopolskiej akcji pt. "Z książką na wschód" - www.zksiazkanawschod.pl.

Dzień zdrowia psychicznego 2012 (foto)

eSerwis; Kinga Ozdoba włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

10 października 2012 roku odbył się marsz solidarności z osobami chorymi na schizofrenię w ramach dwudziestych obchodów światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Obchody rozpoczęły się o godzinie 10 mszą świętą w kościele Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności ..

Co zmieni się w szkole ?

Marcin Łęczycki włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altW tym roku szkoła szczególnie przygotowuje się do nowego roku szkolnego, bo będzie on obfitował w zmiany, które wzbudzają wiele obaw zarówno wśród uczniów i ich rodziców, jak i nauczycieli.

Czy szkoły stać na oszczędność?

Weronika Seweryn włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altOdciążenie pracy nauczycieli, proste ocenianie i efektywna dokumentacja, profesjonalne wsparcie informatyczne i niskie koszty obsługi – w polskich szkołach to nadal niespełniony sen.