joomla templates top joomla templates template joomla

71. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz. Byli więźniowie złożyli kwiaty pod Ścianą Straceń

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Grupa byłych więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz złożyła kwiaty pod Ścianą Straceń w 71. rocznicę wyzwolenia. Wielu z nich miało chusty w biało-niebieskie pasy, przypominające obozowe pasiaki. - To jest oddanie hołdu tym, którzy tutaj byli. Nasza rodzina liczyła siedem osób, wróciło pięć. 

Zmarł dominikanin o. Jan Góra. "W przypadku takich osób wszystkie wielkie słowa są na miejscu"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

W wieku 67 lat zmarł nagle w poniedziałek (21.12) w Poznaniu dominikanin o. Jan Góra. Był on znany przede wszystkim jako twórca i organizator dorocznych spotkań młodych na Polach Lednickich. - W przypadku takich osób jak ojciec Jan wszystkie wielkie słowa są na miejscu - powiedział o zmarłym dominikanin o. Roman Bielecki.

Polska służba zdrowia. Schorowana 20-latka musi czekać na operację biodra 14 lat

Blisko Ludzi TTV/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Niepełnosprawna i schorowana dwudziestolatka musi czekać na operację bioder dwie trzecie swojego dotychczasowego życia, a dokładnie czternaście lat. Dwudziestoletnia Joanna Jakubowska z Korwinowa w województwie śląskim od dziecka jest niepełnosprawna i mimo, że jest już dorosła, wciąż opiekuje się nią matka. 

Sześciolatki nie będą musiały iść do szkół. w Grudniu ustawa

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

- W grudniu dostaną państwo informacje o zmianie w ustawie o systemie oświaty. Będzie ona polegała na tym, że 7 lat, to będzie moment obowiązkowy dla dziecka, jeżeli chodzi o pójściu do szkoły. Dajemy wolność rodzicom - podkreśliła minister edukacji Anna Zalewska na konferencji prasowej. 

"Bicie, czas z tym skończyć". Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Dzisiaj obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, warto więc zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. "Bicie, czas z tym skończyć" - to nowa kampania zorganizowana przez Rzecznika Praw Dziecka. Zwraca ona uwagę nie tylko na przemoc wobec najmłodszych, ale również na zmianę postaw społecznych.

Poznań świętował 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Poznań świętuje 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W centralnych uroczystościach przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich uczestniczyli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, władze regionalne i lokalne, wojsko, poczty sztandarowe i mieszkańcy miasta. List od prezydenta Dudy odczytał prezydencki minister Andrzej Dera. 

Dwóch pijanych nastolatków zdewastowało szkołę. Zajęcia odwołane

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Dwóch nastolatków zdemolowało szkołę w Dubieninkach koło Gołdapi. Uczniowie od dwóch dni nie mogą chodzić na lekcje. Policja złapała już sprawców. To 16-latek i 19-latek. - Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów - mówi Anna Barszczewska z policja w Gołdapi. 

Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Rozpoczęcie kolejnej edycji akcji "Szlechetna Paczka" było okazją do zorganizowania kolorowych marszów, które przeszły ulicami polskich miast. Jeden z nich odbył się w Krakowie. Wzięli w nim udział m. in. Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Majewski.