joomla templates top joomla templates template joomla

71. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz. Byli więźniowie złożyli kwiaty pod Ścianą Straceń

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Grupa byłych więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz złożyła kwiaty pod Ścianą Straceń w 71. rocznicę wyzwolenia. Wielu z nich miało chusty w biało-niebieskie pasy, przypominające obozowe pasiaki. - To jest oddanie hołdu tym, którzy tutaj byli. Nasza rodzina liczyła siedem osób, wróciło pięć. 

Wszystko o zdrowiu dziecka w jednym miejscu. Wracają obowiązkowe książeczki

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Elektronicznego rejestru usług medycznych wciąż nie ma, więc od stycznia wszystkie informacje o stanie zdrowia dziecka będą znów zbierane w obowiązkowych książeczkach zdrowia. Ma to pomóc pediatrom, ale przede wszystkim dzieciom. - Ta książeczka jest bogatsza niż poprzednia. 

Zmarł dominikanin o. Jan Góra. "W przypadku takich osób wszystkie wielkie słowa są na miejscu"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

W wieku 67 lat zmarł nagle w poniedziałek (21.12) w Poznaniu dominikanin o. Jan Góra. Był on znany przede wszystkim jako twórca i organizator dorocznych spotkań młodych na Polach Lednickich. - W przypadku takich osób jak ojciec Jan wszystkie wielkie słowa są na miejscu - powiedział o zmarłym dominikanin o. Roman Bielecki.

Polska służba zdrowia. Schorowana 20-latka musi czekać na operację biodra 14 lat

Blisko Ludzi TTV/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Niepełnosprawna i schorowana dwudziestolatka musi czekać na operację bioder dwie trzecie swojego dotychczasowego życia, a dokładnie czternaście lat. Dwudziestoletnia Joanna Jakubowska z Korwinowa w województwie śląskim od dziecka jest niepełnosprawna i mimo, że jest już dorosła, wciąż opiekuje się nią matka. 

Sześciolatki nie będą musiały iść do szkół. w Grudniu ustawa

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

- W grudniu dostaną państwo informacje o zmianie w ustawie o systemie oświaty. Będzie ona polegała na tym, że 7 lat, to będzie moment obowiązkowy dla dziecka, jeżeli chodzi o pójściu do szkoły. Dajemy wolność rodzicom - podkreśliła minister edukacji Anna Zalewska na konferencji prasowej. 

"Bicie, czas z tym skończyć". Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Dzisiaj obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, warto więc zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. "Bicie, czas z tym skończyć" - to nowa kampania zorganizowana przez Rzecznika Praw Dziecka. Zwraca ona uwagę nie tylko na przemoc wobec najmłodszych, ale również na zmianę postaw społecznych.

PKO BP wykorzysta pionierskie systemy biometryczne do weryfikacji klientów

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Pióro biometryczne, kamera rejestrująca geometrię twarzy, skaner naczyń krwionośnych dłoni oraz mikrofon weryfikujący mowę - biometryczne sposoby potwierdzania tożsamości swoich klientów, jako pierwszy bank na rynku, już za kilka lat chce wprowadzić PKO BP. 

Poznań świętował 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Poznań świętuje 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W centralnych uroczystościach przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich uczestniczyli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, władze regionalne i lokalne, wojsko, poczty sztandarowe i mieszkańcy miasta. List od prezydenta Dudy odczytał prezydencki minister Andrzej Dera. 

Dwóch pijanych nastolatków zdewastowało szkołę. Zajęcia odwołane

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Dwóch nastolatków zdemolowało szkołę w Dubieninkach koło Gołdapi. Uczniowie od dwóch dni nie mogą chodzić na lekcje. Policja złapała już sprawców. To 16-latek i 19-latek. - Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów - mówi Anna Barszczewska z policja w Gołdapi. 

Prace "Papcia Chmiela" wystawione w warszawskim Muzeum Karykatury. Tworzy już od 58 lat

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Słynny "Papcio Chmiel" otworzył wystawę prezentującą jego twórczość w warszawskim Muzeum Karykatury. - Nie przypuszczałem, że w ogóle będę tego Tytusa ciągnął przez lata. Przecież to już jest 58 lat! - zauważa Henryk Chmielewski, autor komiksów o Tytusie, Romku i A'Tomku.

Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Rozpoczęcie kolejnej edycji akcji "Szlechetna Paczka" było okazją do zorganizowania kolorowych marszów, które przeszły ulicami polskich miast. Jeden z nich odbył się w Krakowie. Wzięli w nim udział m. in. Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Majewski.