joomla templates top joomla templates template joomla

Studenci startują w PR

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altZakończył się pierwszy etap konkursu stażowego PRaktykuj za granicą. Do udziału zgłosili się studenci z 13 miast i 27 uniwersytetów. Rywalizują o trzy miejsca w agencjach PR w Londynie i Brukseli [z3[Konkurs PRaktykuj za granicą jest organizowany przez Instytut Monitorowania Mediów już po raz ósmy. Tegoroczna edycja odbywa się we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje – na jej rzecz studenci tworzą strategie komunikacji. Autorzy najlepszych prac pojadą na zagraniczne staże do agencji Fleishman-Hillard, Burson-Marsteller i LEWIS PR.

„Echa Katynia” 2. przegląd filmowy

Karol Wisłocki włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Biuro Edukacji Publicznej IPN zaprasza na drugą edycję przeglądu filmów związanych ze Zbrodnią Katyńską. Przegląd jest okazją do zaprezentowania czterech filmów, nawiązujących zarówno do tragedii sprzed 71 lat, jak i pokazujących jej upamiętnienie we współczesnej Polsce i na świecie. W repertuarze znajdują się dzieła reżyserów polskich i zagranicznych, będące refleksją nad zbrodnią katyńską i nad systemem komunistycznym. Przegląd odbędzie się w dniach 13–15 kwietnia 2011 r. Projekcje rozpoczynają się o godz. 18.00, a po ich zakończeniu odbędą się dyskusje panelowe.

ANNA DERESZOWSKA walczy o przyszłość porzuconych dzieci

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altSkąd dowiedziała się Pani o istnieniu Fundacji Rodzin Adopcyjnych? O działalności Fundacji i Interwencyjnej Placówce Opiekuńczej w Otwocku dowiedziałam się od mojej bliskiej koleżanki, która aktywnie ją wspiera. To ona opowiedziała mi o problemach, którymi zajmuje się fundacja. Ogromnie mnie to poruszyło. Pomyślałam, że bardzo potrzebują pomocy. A może najzwyczajniej w świecie nie potrafią o nią poprosić. Pojechałam tam, aby przekonać się na własne oczy o skali problemu.

Na co narzekają Polacy ?

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altJak wiadomo zgodnie ogólnie akceptowalną w naszym kraju tezą, każdy pretekst dobry jest do narzekania. Polacy narzekają na wszystko i zawsze są niezadowoleni. Taka teoria nie znajduje jednak poparcia w danych, jakimi dysponuje Eurostat. Jak wynika z przedstawionych informacji, w Polsce dwukrotnie mniej osób uskarża się na zbyt głośny hałas dochodzący z sąsiedztwa lub z ulicy, niż w Rumunii, gdzie odsetek ten jest najwyższy. Co dziesiąty Polak uważa, że w rejonie miejsca zamieszkania powietrze jest zanieczyszczone, a okolicę można określić jako zaniedbaną.

Facebook na krajowej konferencji matematyków

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

alt28 stycznia w Bydgoszczy, odbędzie się jubileuszowa, XX Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Podczas warsztatów i wykładów będą omawiane zagadnienia związane z zastosowaniem nowych technologii w nauczaniu. Pierwszy raz w programie znalazły się również prelekcje związane wykorzystaniem blogów i serwisów społecznościowych. Tegoroczna konferencja jest kontynuacją cyklu corocznych spotkań nauczycieli matematyki z całej Polski.

Czytajmy etykiety!

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altZ początkiem nowego roku wielu z nas postanawia nieco przeorganizować swoje życie. Zazwyczaj obiecujemy sobie większą dbałość o zdrowie – a to poprzez rzucenie palenia, a to dzięki zmianie nawyków żywieniowych. Na sklepowych półkach czyha jednak na nas wiele pułapek. Powód jest prosty – Polacy nie czytają etykiet, a wśród tych, którzy czytają, ok. 20% nie rozumie umieszczanych na nich informacji. A przecież wartości podane na etykietach mają za zadanie pomóc konsumentom w wyborze produktów najkorzystniejszych dla ich zdrowia.

Przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia zapraszają na Dni Otwarte

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altPrzedszkola Pomarańczowa Ciuchcia (dawniej Zielona Ciuchcia) serdecznie zapraszają przyszłych przedszkolaków i ich rodziców na Dni Otwarte do swoich placówek na Ursynowie, Wilanowie oraz we Włochach. Drzwi Otwarte to wspaniała okazja do zapoznania się z salami przedszkolnymi i personelem. Rodzice będą mogli uzyskać informacje o naborze do przedszkola, proponowanych formach zajęć dla dzieci oraz uzyskać odpowiedzi na inne, nurtujące pytania. Natomiast dzieci będą miały okazję zobaczyć jak dobrze można bawić się w przedszkolu.

Uczniowie zawodu sprawdzą swoją wiedzę o BHP

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altPrezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik oraz Główny Inspektor Pracy Tadeusz Zając zapraszają młodych rzemieślników do udziału w konkursie wiedzy o zasadach bezpiecznej pracy. Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów z zakładów rzemieślniczych wiedzy na temat prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. W tym roku odbędzie się już XI edycja tego konkursu. Konkurs wiedzy o BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych obejmuje dwa etapy.

Technika w służbie edukacji

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altZnajomość języków obcych to jeden z głównych wyznaczników atrakcyjności na rynku pracy. Rozwój pod tym kątem to także ogromny komfort i satysfakcja, szczególnie jeśli lubimy zagraniczne podróże. Oferta szkół językowych prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jednak pod natłokiem codziennych spraw coraz częściej rozglądamy się za innowacyjnymi metodami nauki. Tradycyjne podejście do nauki odchodzi powoli w odstawkę. Uczęszczanie na kursy jest czasochłonne, kosztowne, a w wielu przypadkach okazuje się także nieefektywne.

Mama do zadań specjalnych

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altDrogie mamy czas na rozwinięcie skrzydeł! Posiadanie potomstwa nie jest jednoznaczne z rezygnacją z własnych ambicji zawodowych. Czas zadziałać. Macierzyństwo dostarcza kobiecie wiele satysfakcji. Współczesne mamy bardzo często chcą jednak godzić wychowywanie dziecka z wykonywaniem pracy zawodowej. Matka Polka zmienia się w Kobietę Wielozadaniową. Nie boi się wyzwań, które stawia przed nią życie i bierze sprawy w swoje ręce.