joomla templates top joomla templates template joomla

Facebook na krajowej konferencji matematyków

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

alt28 stycznia w Bydgoszczy, odbędzie się jubileuszowa, XX Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Podczas warsztatów i wykładów będą omawiane zagadnienia związane z zastosowaniem nowych technologii w nauczaniu. Pierwszy raz w programie znalazły się również prelekcje związane wykorzystaniem blogów i serwisów społecznościowych. Tegoroczna konferencja jest kontynuacją cyklu corocznych spotkań nauczycieli matematyki z całej Polski.

Mama do zadań specjalnych

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altDrogie mamy czas na rozwinięcie skrzydeł! Posiadanie potomstwa nie jest jednoznaczne z rezygnacją z własnych ambicji zawodowych. Czas zadziałać. Macierzyństwo dostarcza kobiecie wiele satysfakcji. Współczesne mamy bardzo często chcą jednak godzić wychowywanie dziecka z wykonywaniem pracy zawodowej. Matka Polka zmienia się w Kobietę Wielozadaniową. Nie boi się wyzwań, które stawia przed nią życie i bierze sprawy w swoje ręce.

Czytajmy etykiety!

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altZ początkiem nowego roku wielu z nas postanawia nieco przeorganizować swoje życie. Zazwyczaj obiecujemy sobie większą dbałość o zdrowie – a to poprzez rzucenie palenia, a to dzięki zmianie nawyków żywieniowych. Na sklepowych półkach czyha jednak na nas wiele pułapek. Powód jest prosty – Polacy nie czytają etykiet, a wśród tych, którzy czytają, ok. 20% nie rozumie umieszczanych na nich informacji. A przecież wartości podane na etykietach mają za zadanie pomóc konsumentom w wyborze produktów najkorzystniejszych dla ich zdrowia.