joomla templates top joomla templates template joomla

Nie zabieraj dzieci do banku

Marcin Uske; fot. sxc.hu włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Wielodzietne rodziny nie mogą liczyć na ulgowe traktowanie w bankach – wynika z analizy przeprowadzonej przez doradców finansowych Aspiro – zabrania im tego prawo. Banki nie mają obowiązku prowadzenia polityki prorodzinnej. Nawet gdyby chciały przyjaźnie spojrzeć na problemy demografii, to barierą będzie prawo.

Plany rozwoju UTW nagrodzone!

portal-prasowy.pl ; UTW włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altUniwersytety Trzeciego Wieku, które wzięły udział w cyklu warsztatów w Konstancinie, zachęciliśmy do tego, aby bliżej przyjrzały się funkcjonowaniu swoich organizacji i opracowały plany rozwoju UTW w oparciu o wiedzę wyniesioną z warsztatów.

adStone dla Obroń się sama!

portal-prasowy.pl ; adStone włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altDotarcie do nowych odbiorców, dbanie o regularność przekazu w Internecie i wreszcie osiągnięty efekt oferowanego przez agencję reklamową adStone wsparcia dla akcji „Obroń się sama!” sprawiły, że poznańska firma została doceniona przez jej pomysłodawców, zyskując miano patrona strategicznego.

Rozpoczyna się drugi etap konserwacji Bitwy pod Grunwaldem

portal-prasowy.pl ; Muzeum Narodowe w Warszawie włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altPo zakończeniu etapu strukturalnych prac konserwatorsko-restauratorskich na podobraziu Bitwy pod Grunwaldem (1878) Jana Matejki, w Muzeum Narodowym w Warszawie rozpoczynają się prace na warstwie malarskiej obrazu.

Porozmawiajmy o matematyce

portal-prasowy.pl ; Nowa era włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Nauczanie matematyki w polskich szkołach kuleje. Czas docenić wagę tego przedmiotu. W październiku wydawnictwo Nowa Era organizuje pionierski, międzynarodowy kongres dotyczący nowoczesnych metod nauczania matematyki w szkole podstawowej. Zobaczmy, na co można liczyć.

KONGRES KULTURY PARTNERSTWA WSCHODNIEGO

portal-prasowy.pl ; nowy włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

alt21 października rozpoczynamy w Lublinie Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego – spotkanie praktyków kultury, samorządowców, artystów, filozofów i badaczy kultury z 17 krajów Partnerstwa Wschodniego i Unii Europejskiej. Przez trzy dni wypracują oni praktyczne mechanizmy wzmacniania współpracy kulturalnej ponad granicami.

Przez żołądek do serca, czyli Dzień Dobrej Kanapki

portal-prasowy.pl ; ogilvypr.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altPrzez żołądek do serca, czyli Dzień Dobrej Kanapki Akcja charytatywna na rzecz głodujących dzieci w Afryce Przez żołądek do serca, czyli Dzień Dobrej Kanapki Akcja charytatywna na rzecz głodujących dzieci w Afryce

Polubić nauki ścisłe

Monika Lechowska; tab. Bayer; fot. Paweł Korniluk włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Licealiści uczą się przedmiotów ścisłych, bo widzą w tym sens, ale nie przepadają za nimi – oto jeden z wniosków badania ‘Barometr edukacyjny Bayer’; Warszawa, 15 listopada 2011 

Ponad 1000 bohaterów Mazowieckiej Szlachetnej Paczki

portal-prasowy.pl ;Szlachetna paczka włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Mazowsze zagłębiem wolontariatu! Odwaga do wejścia w świat skrajnej biedy i chęć pomocy najbardziej potrzebującym, a także zapał do pracy i mnożenia dobra oraz pozytywna energia – to cechy wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI. W XI edycji projektu udział weźmie aż 8,5 tys. śmiałków, z czego ponad 1 tys. w województwie mazowieckim.

Palikot ma aborcję, a PiS i PO religię w szkołach?

eSerwis włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Jednym z postulatów "antykościelnych" RPP jest wycofania religii ze szkół , które bardzo silnie zakłócił równowagę miedzy obywatelem a państwem. Co do zasady Państwo ma za zadanie działania dla dobra wspólnego obywateli i grup obywateli.

To już ostatnia niedziela by zostać bohaterem

Natalia Kaźmierczak włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

To już ostatni weekend rejestracji do wolontariatu w SZLACHETNEJ PACZCE. Logując się na stronie www.superw.pl każdy ma szansę dołączyć do tysiąca wolontariuszy, którzy w całej Polsce już tworzą Drużynę Marzeń. 

WARSZTAT dla nauczycieli przedsiębiorczości pt.: ” Prywatyzacja poprzez giełdę, założenia akcjonaria

portal-prasowy.pl ; Teb-Akademia włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altSzanowni Państwo, 19 października br. chorzowska Wyższa Szkoła Bankowa zaprasza nauczycieli przedsiębiorczości oraz wszystkich studentów WSB do bezpłatnego udziału w warsztatach ”Prywatyzacja poprzez giełdę, założenia akcjonariatu obywatelskiego” organizowanych przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego we współpracy z Wyższymi Szkołami Bankowymi oraz Domem Maklerskim Banku Ochrony Środowiska..

Każdy nosi w sobie skarb

Magdalena Fijołek włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altCzyli o seniorach, którzy czerpią radość z pracy wolontaryjnej Wyniki badania, które CBOS przeprowadził na początku tego roku, pokazują, że zaledwie 5 proc. osób po 50 roku życia angażuje się w działania społeczne. Dlaczego ta liczba jest tak niewielka? Jak zachęcić seniorów do pracy wolontaryjnej?