joomla templates top joomla templates template joomla

Porozmawiajmy o matematyce

portal-prasowy.pl ; Nowa era włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Nauczanie matematyki w polskich szkołach kuleje. Czas docenić wagę tego przedmiotu. W październiku wydawnictwo Nowa Era organizuje pionierski, międzynarodowy kongres dotyczący nowoczesnych metod nauczania matematyki w szkole podstawowej. Zobaczmy, na co można liczyć.

To już ostatnia niedziela by zostać bohaterem

Natalia Kaźmierczak włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

To już ostatni weekend rejestracji do wolontariatu w SZLACHETNEJ PACZCE. Logując się na stronie www.superw.pl każdy ma szansę dołączyć do tysiąca wolontariuszy, którzy w całej Polsce już tworzą Drużynę Marzeń. 

WARSZTAT dla nauczycieli przedsiębiorczości pt.: ” Prywatyzacja poprzez giełdę, założenia akcjonaria

portal-prasowy.pl ; Teb-Akademia włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altSzanowni Państwo, 19 października br. chorzowska Wyższa Szkoła Bankowa zaprasza nauczycieli przedsiębiorczości oraz wszystkich studentów WSB do bezpłatnego udziału w warsztatach ”Prywatyzacja poprzez giełdę, założenia akcjonariatu obywatelskiego” organizowanych przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego we współpracy z Wyższymi Szkołami Bankowymi oraz Domem Maklerskim Banku Ochrony Środowiska..

Każdy nosi w sobie skarb

Magdalena Fijołek włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altCzyli o seniorach, którzy czerpią radość z pracy wolontaryjnej Wyniki badania, które CBOS przeprowadził na początku tego roku, pokazują, że zaledwie 5 proc. osób po 50 roku życia angażuje się w działania społeczne. Dlaczego ta liczba jest tak niewielka? Jak zachęcić seniorów do pracy wolontaryjnej?

SZLACHETNA PACZKA szuka wolontariuszy

red. eSerwis, oraz Natali Kaźmierczak włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Z przyjemnością informujemy, że zakończyła się rekrutację Liderów SZLACHETNEJ PACZKI w województwie kujawsko-pomorskim! Dzięki Wam udało się zaangażować w projekt aż 26 liderów, którzy podejmą wyzwanie zorganizowania lokalnych struktur i przeprowadzenia akcji w swoim rejonie.

KONGRES KULTURY PARTNERSTWA WSCHODNIEGO

portal-prasowy.pl ; nowy włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

alt21 października rozpoczynamy w Lublinie Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego – spotkanie praktyków kultury, samorządowców, artystów, filozofów i badaczy kultury z 17 krajów Partnerstwa Wschodniego i Unii Europejskiej. Przez trzy dni wypracują oni praktyczne mechanizmy wzmacniania współpracy kulturalnej ponad granicami.

Przez żołądek do serca, czyli Dzień Dobrej Kanapki

portal-prasowy.pl ; ogilvypr.pl włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altPrzez żołądek do serca, czyli Dzień Dobrej Kanapki Akcja charytatywna na rzecz głodujących dzieci w Afryce Przez żołądek do serca, czyli Dzień Dobrej Kanapki Akcja charytatywna na rzecz głodujących dzieci w Afryce

”W drodze na ratunek” w Światowym Dniu Pierwszej Pomocy 2011

portal-prasowy.pl ; Roto włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altW 2000 roku Organizacja Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca ustanowiła Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, który obchodzony jest w drugą sobotę września. W tym dniu organizuje się różnego rodzaju eventy, podczas których aranżowane są pokazy pierwszej pomocy.

Ponad milion złotych od Polaków na rzecz Rogu Afryki

portal-prasowy.pl ; UNICEF włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altReakcja Polaków na tragedię dzieci w Rogu Afryki była natychmiastowa. Dzięki ich wsparciu UNICEF Polska zebrał do tej pory 1 002 309 PLN. Kwota ta stale rośnie.

Duet na odstresowanie: Lasy Państwowe i Ideacto

portal-prasowy.p ; Ideacto włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

altRuszyła wakacyjna kampania promocyjna Lasów Państwowych „Zrelasuj się”. Pod tym hasłem kryje się szereg działań mających uświadomić zagrożenia wynikające z codziennego stresu oraz wskazać na las jako na najlepsze „centrum dla skołatanych nerwów”. Za kreację oraz realizację kampanii odpowiada wrocławska agencja interaktywna Ideacto.