joomla templates top joomla templates template joomla

Natalia Maliszewska, która jako pierwsza Polka w historii zdobyła Puchar Świata w short tracku na dystansie 500 m powitana na Okęciu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Natalia Maliszewska wylądowała na Okęciu. Reprezentantka Polski w short tracku została powitana kwiatami, czekał na nią także tłum dziennikarzy.

Maliszewska żartobliwie rzuciła w pewnym momencie, że "to wy mieliście falstart", nawiązując do sytuacji ze zbyt szybkim przyznaniem jej triumfu w Pucharze Świata przez działaczy PZŁS.

Polka zdobyła Puchar Świata w short tracku na dystansie 500 metrów. 23-latka zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej w niedzielnych zawodach w Turynie, mimo że... odpadła w półfinale. Wszystko dzięki słabszej postawie Lary van Ruijven, która z walką o medale pożegnała się także na tym etapie rywalizacji.

- Byłam tak zmęczona po całym weekendzie, że prosiłam o ponowne przeliczenie punktów, aby uniknąć wpadki. Otworzyliśmy szampana dopiero wtedy, gdy dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że sięgnęłam po PŚ - powiedziała Maliszewska w rozmowie z dziennikarzami na Okęciu.